Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Megmondom oszinten, altalaban az ilyen uj effektes elotte-utana kepeknel rendesen eroltetnem kell a szemem, hogy lassak is valami kulonbseget, de most ez eleg latvanyos.
    Mondjuk, gondolom azert, mert nem egy konkret jatekbol van a kep, hanem egy direkt erre keszitett jelenetre eresztettek ra, de akkor is, brutalis a differencia, es ugy tunik, meg csak nem is eszik annyira sokat. :Y

    Tegyuk hozza, 1 ezredmasodperc kevesnek tunhet, de 60hz az azt jelenti, hogy ~16 ezredmasodpercenkent van egy kepkocka, 120hz eseten meg ez ugye mar csak 8, amibe bele kell fernie minden masnak is, szoval -bar nem pont igy kell szamolni a sok parhuzamos task miatt- ez azt jelenti, hogy 60hz es FullHD eseten ~6% extra terhelest jelent az effekt.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Geri Bátyó #2 üzenetére

    Igen, amig FHD, 60hz(fps) a cel, addig abszolut nem veszes, plane ha ilyen szintu (vagy legalabb hasonlo) javulast hoz valos felhasznalas mellett is.
    Sot, igazabol meg 120hz/FHD mellett is boven vallalhatonak tunik egy eros gpu mellett, 1440p meg 4k mellett viszont mar okozhat kellemetlensegeket meg akkor is, ha felbontassal linearisan skalazodik.
    Tegyuk hozza, hogy valoszinuleg boven tulszamoltam az igenyt, siman lehet, hogy a szamolt erteknek a kb 2/3-ada a valos terheles, de lehet meg annyi sem. (Persze az is lehet, hogy megint marketing szamokat latunk, es a valosagban meg magasabb lesz a szamitasi igeny)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hajbel #5 üzenetére

    Viszonylag egyszeruen kiszamolhato, ha a fenti szamolast helyesnek tekintjuk es elhisszuk a marketinget, miszerint a teljesitmenyigenye linearisan skalazodik a felbontassal.
    Uye azt mondtuk, hogy
    FHD 60fps eseten ~6% extra terheles, es ezt alapnak tekintjuk, akkor linearis skalazodas mellett igy alakulnak a szamok:
    FHD 120fps: ~12%
    1440p 60fps: ~10.62%
    1440p 120fps: ~21.24%
    4k 60fps: ~24%
    4k 120fps: ~48%

    A magyarazat:
    FHD: 1920 * 1080 = 2073600
    1440p: 2560 * 1440 = 3686400 (~1,77x FHD)
    4K: 3840 * 2160 = 8294400 (4x FHD)

    Persze, nem gyozom hangsulyozni, hogy ez egy _nagyon_ elnagyolt szamitas, maximum egy amolyan gyenge iranymutatonak hasznalnam, hogy erzesre sacc/kb ennyi lesz, semmikeppen ne tekintsuk ezeket a szamokat tenyszerunek, mert nem allnak tul stabil labakon, raadasul nem vesznek figyelembe egy csomo dolgot (fps ingadozas pl, illetve kicsit kifacsart modon ugy van szamolva, hogy az altalam irt fps az utan lesz annyi, hogy mar be lett kapcsolva a szuro, tehat ennyire viszi le az fps-t). Mondhatjuk ugy, hogy ugy kell szamolni, hogy megnezed mennyi fps-t akarsz, es felszorzod, es ha van annyi, es a marketing igaz, akkor a bekapcsolas utan annyi lesz, mint itt leirtam.
    Tehat pl: a cel az, hogy ezt az effektet hasznalva legyen 1440p 120fps, akkor ha jelenleg van 1440p mellett 120*1.2124 = 145 fps-ed, vagy a felett, akkor ha bekapcsolod az effektet, akkor lesz belole ~120.

    De mondom meg egyszer, nagyon gyenge labakon all a szamolas, ne alapozzunk ra, amig nincsenek tesztek valos korulmenyek kozott.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz [CS]Blade2 #8 üzenetére

    Jelenleg ha jol ertem, kizarolag ennek az effektnek a szempontjabol figyelve az 5700XT nem kozepkategoria, hanem konkretan az abszolut csucs.
    Amig nem lesz nv implementacio, addig nem tudhatjuk, hogy azokon a kartyakon mivel jar a hasznalata, kb barmi lehetseges.
    Amugy meg igen, ertelemszeruen ha valamilyen hw-en nem 1 ms kell egy kepkockahoz, hanem 100 microsec, akkor a fenti szamokat 10-el osztani kell. Ezert is irtam, hogy nagyon sok szempontbol nem pontos a szamolas, a vege az is lehet, hogy konkretan a merhetetlen kategoriaban lesz maga az effekt. Ha nem is most, akkor meg a kovetkezo generacional.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hajbel #13 üzenetére

    Wow, nem rossz!
    Sajnos a youtube tomoritese ront a dolgon, de meg igy is latszik a kulonbseg, amin oszinten meg vagyok lepodve, azt hittem, sokkal kevesebbet fog jelenteni.
    Koszi a linket! :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz [CS]Blade2 #18 üzenetére

    Nem bizony, plane hogy kollega linkelte feljebb, hogy teljesen rossz volt a szamolas, gyakorlatilag nincs erezheto hatasa a teljesitmenyre barmilyen felbontason sem, viszont tenyleg latszik a kulonbseg. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák