Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz kali #204 üzenetére

    Pláne azért vérlázító, mert ez még mindig egy fizetős termék. Kíváncsi vagyok, az eredeti terméket használókat hogyan szeretnék majd kártalanítani, mondjuk 200 GB elvesztett fotó miatt.

    Jó, nyilván alap, hogy ilyen adatokról van backup, de teszem azt, Átlag József csak megveszi a boltban a W10 laptopot, és használja. Az Ő esetében is elvárható lenne, hogy egy szájbarakott frissítés ne törölje már le a családi fotókat a merevlemezről, mert csak.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz kali #204 üzenetére

    Ha eltűnik adat az mindenképp fejlesztői hiba, de nem szabad semmilyen szoftverben bízni. Mint az Office automatikus mentése, sok kolléga abban látja az adatvesztés elkerülésének zálogát, én meg nem győzöm fogni a fejem.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz kali #204 üzenetére

    Ott említve volt a Windows.old mappa, de az nem lett megnézve utólag. Aztán az upgrade után korábban még 30, újabban 10-15 nap van a Windows korábbi verziójának és egyben a korábbi állapot visszaállítására, akár azt is meg lehetett volna próbálni. Aztán látszólag üresre törölte, az egy dolog. Viszont egy adatmentő programot rá lehetett volna ereszteni, mert ha csak sima törlés és nem X-szeres felülírás történt, akkor még lehet esély az adatok visszaállítására. Továbbá az megint érdekes, hogy csak a letöltések mappa tartalma törlődött. A tárterületsegédnél van olyan opció, hogy az ideiglenes fájlok és a lomtár mellett a letöltések mappa tartalmát is törölje X nap után. De az alapértelmezetten ki van kapcsolva és soha értékekre állítva. Viszont ha be volt kapcsolva és átállítva másra, akkor nem lenne meglepő a törlés. Oké tudom, esetedben az a 20 MB nem vészes és mentés is volt, csak úgy általánosan írtam. :)

    Az pedig ugye OS-től függetlenül alap, hogy pótolhatatlan fájlokat nem tárolunk biztonsági másolatok nélkül és pláne nem kizárólag csak a rendszerpartíción. Pláne hogy nemcsak szoftveres gond lehet, hanem maga a háttértár is tönkremehet. Szokták is mondani, hogy ha ezekről nem volt 2-3 helyen elkülönített mentés, akkor valójában nem is voltak olyan fontosak. Vagyis az már bizony user error, ha valaki ezt elmulasztja... :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák