Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Abu85 #197 üzenetére

    Nekem is szokott jelentkezni hasonló. A probléma oka valsz az, hogy a legmagasabb felbontások már TV profilként vannak a ddc adatokban (a monitorban).

    A TV-k többsége maga is csinál egy belenagyítást (ahogy a hagyományos tv-ken sem látszik a kép széle), gondolom olyan megfontolásból, hogy ne látszódjon a stúdiókép szélén megjelenő esetleges hiba. Namost az ati driver ennek ellensúlyozására default csinál egy 8%-os underscan-t.

    Tehát így képzelik ezt: a kártya kicsinyít -> monitor nagyít = kitölti a képet (gondolom jó homályos is lehet a két felesleges átméretezéstől).

    Én is tapasztaltam olyat, hogy felbontásváltáskor visszaugrott kicsinyítés módba (avagy felbontásonként kellett beállítani). De a driverben a % skála alatt kipipálva, hogy mindig a beállított értéket használja úgy tűnik, hogy működik. Ha mégsem, akkor a gpu scaling-et is be kellett pipálnom, amellett, hogy 0%-ra állítottam a skálát.

    Szóval tényleg idióta módon van megcsinálva, de szerencsére beállítható használhatóra.

    [ Szerkesztve ]

  • Raymond

    félisten

    válasz Abu85 #197 üzenetére

    "Sok megjelenítő nem is támogatja, például az enyém se."

    Latom az overscan fogalma kicsit homalyos neked, a filmekhez ennek semmi koze. Ez tisztan TV broadcast kovetelmeny. Az osszes TV-n van. De ez most lenyegtelen, mert itt nem a TV a gond, hanem az hogy a Catalyst nem menti el a sajat Overscan beallitasat es nem ad lehetoseget a defult ertek megvaltoztatasara. A alapbeallitas az, hogy 8%-al alulmeretezi a kepet a TV detekalasa utan. Ez eddig (driver upgrade elott) nem volt gond, mert csak egyszer a beuzemeles utan bementem es atallitottam 0%-ra igy szepen jon az 1920x1080 egy az egyben. Nem a TV meretez, a TV nem csinal semmit, ott sima 1:1 pixel mapping van. Ami bejon azt jeleniti meg. Csak most a szerencsetlen Cata nem jegyzi meg a beallitast igy ha Speelbe teszem a geped akkor visszajovetelkor megint ott lesz a keret es megint maszhatok a CCC-be 0%-ra rakni a Overscan-t. Es sajnos minden felbontas es/vagy kepfrissites utan ugyanezt eljatsza. Attol fuggoen hogy a jatekok hogy csonaljak az inicializaciot ez vagy gond vagy nem Sajnos tobbnyire az. Peldaul a Fuel-nel nem gond, mert ott inditas utan nam barmol ha a Desktop 1920x1080, de a BFBC2 igen. Az eloszor nyit egy ablakot es azt dobja fullscreen-be ami kiuti az egeszet. A CoD WaW ugyanazt csinalja, de ott eleg volt egy alt-tab, CCC kinyit, Overscan 0%, alt-tab vissza a jatekoba es mar nem volt gond. A BFBC2 minden valtaskor barmol, igy alt-tab allitas utan a Desktop megint jo lesz, de visszalepeskor a jatekba megint elbassza es ott a fekete keret. A kedvencem az a verzio, amikor atallitom 0-ra, jatekban ott a keret, kilepek, be a CCC-be es a CCC azt mondja 0% az Overscan de a fekete keret meg a Desktop-on is ott van. Meg kell mozditanom egy masik pozioba a csuszkat es akkor eszhez ter hogy "ja, tegyem mar a beallitott ertekre".

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák