Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    Valaki kiprobalta hogy az Overscan beallitasokat menti mar vagy meg mindig visszadobja defaultra Stanby/Sleep-bol valo visszatereskor es felbontas/frissites valtasakor? Ezt meg a 10.3-ban b@sztak el anno.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz keIdor #65 üzenetére

    Komolyan? Meg nem is probaltam jatek alatt ugy igazan (Fuel ment olyan fel orat), csak tegnap raktam fel ment valami nyoszorgott miatta. A 10.1-rol valtottam, ugy latszik nem volt jo huzas? :(

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    Ez az Overscan hiba kikeszit basszus. Minden felbontas valtasnal (jatekok eloszeretettel csinaljak) es Sleep-bol valo visszateresnel vissaugrik a default beallitasra es huzhatom kezzel 0-ra. A BFBC2-nel nem is lehet megcsinalni, mert minden Alt-Tab utan valt es igy hiaba ugrok vissza a dekstopra javitani, a jatekba lepve megint el van baszva. Eszmeletlen hogy ez 4-5 honap utan nincs javitva.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz Abu85 #192 üzenetére

    Kosz, de szerintem fuss neki meg egyszer. Egyaltalan nem akarok skalazni semmit. Overscan default valami 8%-ra van allitva es ezt at kell allitanom 0-ra mert 1:1 pixel mapping van a TV-n 1920x1080x60hz es nem kell semmit meretezgetni. A baromja meg minden valtasnal visszalep 8%-ra. Sot, van hogy visszalep (kep megkapja a fekete keretet), de a csuszka meg mindig 0-an van es meg kell mozditanom kicsit hogy allitodjon. Sima tobb honapos bug ami egeszen a 10.3-ig normalisan mukodott.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz Abu85 #194 üzenetére

    Latom nem akarod megerteni. Semmi koze az egesznek a GPU scaling-hez. Nem kell csinalnia semmit, csak azt hogy ha egyszer 0%-ra van allitva az Overscan akkor jegyezze meg. Ugy mint egeszen a 10.3-ig problema nelkul megtette.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz Abu85 #197 üzenetére

    "Sok megjelenítő nem is támogatja, például az enyém se."

    Latom az overscan fogalma kicsit homalyos neked, a filmekhez ennek semmi koze. Ez tisztan TV broadcast kovetelmeny. Az osszes TV-n van. De ez most lenyegtelen, mert itt nem a TV a gond, hanem az hogy a Catalyst nem menti el a sajat Overscan beallitasat es nem ad lehetoseget a defult ertek megvaltoztatasara. A alapbeallitas az, hogy 8%-al alulmeretezi a kepet a TV detekalasa utan. Ez eddig (driver upgrade elott) nem volt gond, mert csak egyszer a beuzemeles utan bementem es atallitottam 0%-ra igy szepen jon az 1920x1080 egy az egyben. Nem a TV meretez, a TV nem csinal semmit, ott sima 1:1 pixel mapping van. Ami bejon azt jeleniti meg. Csak most a szerencsetlen Cata nem jegyzi meg a beallitast igy ha Speelbe teszem a geped akkor visszajovetelkor megint ott lesz a keret es megint maszhatok a CCC-be 0%-ra rakni a Overscan-t. Es sajnos minden felbontas es/vagy kepfrissites utan ugyanezt eljatsza. Attol fuggoen hogy a jatekok hogy csonaljak az inicializaciot ez vagy gond vagy nem Sajnos tobbnyire az. Peldaul a Fuel-nel nem gond, mert ott inditas utan nam barmol ha a Desktop 1920x1080, de a BFBC2 igen. Az eloszor nyit egy ablakot es azt dobja fullscreen-be ami kiuti az egeszet. A CoD WaW ugyanazt csinalja, de ott eleg volt egy alt-tab, CCC kinyit, Overscan 0%, alt-tab vissza a jatekoba es mar nem volt gond. A BFBC2 minden valtaskor barmol, igy alt-tab allitas utan a Desktop megint jo lesz, de visszalepeskor a jatekba megint elbassza es ott a fekete keret. A kedvencem az a verzio, amikor atallitom 0-ra, jatekban ott a keret, kilepek, be a CCC-be es a CCC azt mondja 0% az Overscan de a fekete keret meg a Desktop-on is ott van. Meg kell mozditanom egy masik pozioba a csuszkat es akkor eszhez ter hogy "ja, tegyem mar a beallitott ertekre".

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz Abu85 #201 üzenetére

    En ertem hogy szamodra a Catalyst a vilag legjobb meghajtoja es meg Jezus uj eljovetele is ettol lesz majd, de meg kene ertened mar lassan hogy a problemanak a GPU scalinghez semmi koze. En nem akarok semmit skalazni semmivel es ez eddig faszan mukodott is.

    "Nekem sem rakja ki teljes méretre a TV-m a képet"

    Az enyem igen, mint irtam mar 1:1 pixel mapping van, azt adja le ami bejon, nem csinal vele semmit.

    "és az Overscan opció is ki van ütve, mert nem jelenik meg."

    De nekem igen, mert a Cata erzekeli a HDMI-re kotott TV-t es elhatarozza hogy marpedig oda Overscan (vagyis az o szemszogebeol inkabb Underscan) kell es ad is neki egy default 8%-ot. Ez eddig nem lenne gond, mert megcsinalta azelott is, csakhogy most nem jegyzi meg a beallitast es allandoan visszarakja 8%-ra. Szajbaragosan:

    1) PC indul kep elojon, ott a keret (dekstop 10920x1080x60Hz-re allitva ami a TV nativja)
    2) CCC kinyit, Desktops&Displays, Configure, Scaling Options
    3) A csuszka jobb 0%-ra, minden fasza
    4) OS Shutdown vagy Sleep
    5) Ujra inditas
    6) PC indul, kep elojon es megint ott a keret
    7) CCC kinyit, Desktops&Displays, Configure, Scaling Options es az ott megint 8%-on van

    Erted, nem valtozott semmi a beallitasokon, csak siman nem jegyzi meg amit a 10.3-asig megjegyzett. A tovabbi problema ott van, hogy ez a monitor reinicializalas minden felbontas es frissites valtasakor megvan, ami jatekok eseteben teljesen normalis.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák