2019. augusztus 17., szombat

(#1) gyiku

gyiku
(nagyúr)

na, johet a sok fika :DDD megjegyzem, nekem soha semmi bajom nem volt a catakkal, pedig 2600xt ota havonta mindig felrakom az epp aktualist :U

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2) eclipse006 válasza gyiku (#1) üzenetére

eclipse006
(őstag)

csatlakozom, nekem sincs semmi bajom a driverekkel, mindig leszedem a legújabbat, mégha nem is változik semmi.

http://www.facebook.com/SzaboSandorPhotography

(#3) ftc válasza gyiku (#1) üzenetére

ftc
(nagyúr)

Rossz indulat on:

Pár nap múlva jön a hotfix ;]

Rossz indulat off :DDD

Én a 3D-s támogatásra leszek kiváncsi meg állítólag az opengl-el az előző catanak baja volt... Én felrakom hiszen erre vártam

(#4) Misi 007 válasza gyiku (#1) üzenetére

Misi 007
(Közösségépítő)

Azt hittem már soha nem jön ki! :D

(#5) hakosh válasza gyiku (#1) üzenetére

hakosh
(tag)

Szintén, pedig még debian alatt is használom. (najó, ott elég gyenge teljesítményre, de működik)

(#6) Daffni2 válasza gyiku (#1) üzenetére

Daffni2
(addikt)

Hasonló tapasztalataim vannak.

Soha semmilyen bajom nem volt még a Catalystokkal, mindig értetlenül néztem mikor olvastam, hogy ilyen bugos meg olyan szar.

A probléma mentes működéshez szerintem az is kell, hogy egy normálisan konfigurált rendszer legyen, ne összevissza hozzáértés nélkül piszkált, húzott, buherált legyen.
Ja, és ne másszunk a lelkébe mindenféle takarító buherátorokkal, mert az eredményt lehet sokszor látni.

Még soha nem "pucoltam" le a drivert ilyenekkel, mindig a saját eltávolítóját használom.

Minden hónapban felteszem az új Catát :D Bár ennek nincs sok értelme :DDD

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#7) leviske

leviske
(veterán)

Nah, szóval akkor nem kell újra raknom, hogy a stabil legyen fenn. Örvendek. :))

Az OpenGL ES 2.0 integrálását akkor végül is a 10.8-ban már várhatjuk, vagy csak a 11.1-ben érkezik meg?

(#8) Cobra.

Cobra.
(őstag)

A 10.6-ossal nekem is voltak kisebb gondjaim (játékok kicsit darabosak voltak), de a 10.7-tel most megszűnt. Mondjuk ffdshow-val még mindig szétesik néhány videó képe, viszont VLC-vel jó (igaz előtte is jó volt VLC-vel).

(#9) TTomax

TTomax
(nagyúr)

Én is elmondhatom,semmi bajom sincs az új meghajtóval. ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#10) Gonosz15 válasza TTomax (#9) üzenetére

Gonosz15
(aktív tag)

:))

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#11) Abu85 válasza TTomax (#9) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#12) rankesz

rankesz
(addikt)

Valaki akinek 48xx-e van megnézte már Bad Company 2 alatt? ( töltési idő, mikro-akadások, stb)

Carl Zeiss Sony Planar T* 85/F1.4 ZA objektív újonnn eladó

(#13) TTomax válasza Abu85 (#11) üzenetére

TTomax
(nagyúr)

Én már ott vagyok... :B

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14) Harlek válasza rankesz (#12) üzenetére

Harlek
(tag)

Már a 10.6 alatt is normalizálódott a töltési idő. Az más kérdés, hogy a pálya betöltése után még azért érdemes várni cirka fél percet, hogy tényleg minden a helyén legyen. Mikro-akadásokat pedig sose tapasztaltam, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni.

(#15) Male

Male
(veterán)

Feltettem a VLC 1.1.1-et szintén... GPU gyorsítás most sincs szerintem... pontosan annyi a proci terhelés, mint a 10.6 + 1.1.0 kombinációval, a GPU terhelése meg ugyan úgy 0%.

(Win7 x64)

Mindegy végülis, csak azt ígérték menni fog.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#16) Abu85 válasza Male (#15) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Be is kapcsoltad a funkciót a VLC-ben?

Tools -> Preferences and Input & Codecs and tick Use GPU acceleration. Remember to press Save to save VLC settings and restart VLC after that to make sure changes are enabled.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#17) Sárpac válasza Male (#15) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

Nekem a mediaplayerben van gpu gyorsítás 5-20% közt ugrál full hd filmeknél...:)
Amúgy sokat dobott az új driver a Call Of Duty sorozatban is főleg a 6-os ami látványosan jobb lett!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#18) Male válasza Abu85 (#16) üzenetére

Male
(veterán)

Jaaa :B

Aha, így már működik... azthittem alapból be lesz kapcsolva.
(A proci terhelés 16% -> 3%, de a GPU-nál most is 0%-ot ír.)

Sárpac: Más lejátszóval nekem is ment eddig is, csak VLC párti vagyok.

Mindjárt nézek még Prototype-ot, ott a 10.6-tal néha voltak kisebb bugok (ház falán reklámtábla, aztán átvillogott a házfal).

[ Szerkesztve ]

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#19) Male válasza Male (#18) üzenetére

Male
(veterán)

Igen, az is megjavult :)

(#20) Silentfrog

Silentfrog
(veterán)

Bajom nekem sem volt még soha ezekkel,de teljesitménynövekedést nem igazán vettem sosem észre.
Pedig a Fraps mindig megy a sarokban

(#21) Sárpac

Sárpac
(nagyúr)

VLC 1.1.1
GPU gyorsítás nélkül
[link]
GPU gyorsítással
[link]

Tehát működik végre!:)

(#22) Daffni2 válasza Silentfrog (#20) üzenetére

Daffni2
(addikt)

teljesitménynövekedést nem igazán vettem sosem észre.
Pedig a Fraps mindig megy a sarokban

Majd, ha nem megy a Fraps akkor lesz teljesítménynövekedés :DD

"Aki ad,az nyer"

(#23) F_Zolee

F_Zolee
(veterán)

A Powerplay-es gond megoldódott már vagy még mindig esélytelen? (Tehát nem veszi vissza az órajelet ha tuningolja az ember.)

(#24) Sárpac válasza F_Zolee (#23) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

Nem nem nincs is benne szoftveres powerplay csak a hardver állítgatja.:)

(#25) Abu85 válasza F_Zolee (#23) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Mivel ez szándékos módosítás, így sosem fog visszakerülni a régi. Ha az Overdrive-on keresztül tuningolsz, akkor az kizárja a legalsó órajelkaput. Ugyanakkor csak így érhető el a maximális stabilitás. Használhatsz más tuningprogramot is, aminek a stabilitásáért nem felel az AMD.

(#26) Zanik

Zanik
(addikt)

Én csak notinál szívtam catalyst-tal, de ott is inkább a gyártó (Asus) miatt. Az omegadriver vagy a mobility modder viszont mindent megold. :K

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#27) F_Zolee válasza Abu85 (#25) üzenetére

F_Zolee
(veterán)

Ok. És van még valamilyen program ami az órajelet és a ventivezérlést tudja kezelni atitoolson kívül?

(#28) Abu85 válasza F_Zolee (#27) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

MSI Afterburner

(#29) mmdms válasza eclipse006 (#2) üzenetére

mmdms
(őstag)

Nekem sincs semmi gondom az újakkal, igaz az picit idegesítő, hogy a régi játékok egyre lassabban mennek az uj meghajtókkal, de ez így van az nvidiás diverekkel is.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#30) Sárpac

Sárpac
(nagyúr)

Megvan ám támogatva nyelvi fájlokkal az új Catalyst!:DDD

(#31) Raymond

Raymond
(nagyúr)

Valaki kiprobalta hogy az Overscan beallitasokat menti mar vagy meg mindig visszadobja defaultra Stanby/Sleep-bol valo visszatereskor es felbontas/frissites valtasakor? Ezt meg a 10.3-ban b@sztak el anno.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32) Vertic

Vertic
(aktív tag)

Arra leszek kíváncsi, hogy valaha kijavul-e az a probléma, ami nálam áll fenn (netes nézelődés alapján sok sorstársnál is)
win7 64bit, teljesen stabil a rendszer, de játékok közben (kizárólag játék közben valamiért, tehát furmarkkal nem lehet előidézni), kifagy a kártya valamiért. Elsötétül a kép, néha a win7 újra tudja indítani a drivert néhány másodperc múlva, néha csak a reset segít...
Sajnos utánaolvasás alapján azt sem sikerült kideríteni, hogy hardveres vagy szoftveres gond, és mivel elég nehezen lehet előidézni (mondom kizárólag játékban, néha napokig nem, néha már fél óra után), garis csere valszeg esélytelen :(

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#33) shteer válasza Abu85 (#25) üzenetére

shteer
(félisten)

én nem tuningolok. nekem miért tűnt el a legalsó órajelkapu?

10.3-ról váltottam

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#34) huskydog17

huskydog17
(addikt)

Valaki lenne oly kedves utánanézni, hogy a Quake 3 normálisan fut-e a 10.7-el? A 10.5-ön és a 10.6-ossal rémes textúrahibák vannak.

Engem a VLC-s rész nem hat meg, mivel sose használom, mert egy sokkal fejlettebb lejátszót használok helyette, mivel a VLC DXVA támogatása egy rossz vicc.

60fps gameplay videók: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#35) Gál István

Gál István
(senior tag)

Komolyan már le sem merem tölteni, annyit szívtam mostanában mire végre jó lett megint. De ha húzom a vga-mat még mindíg fennál mw2-ben az hogy a teljesítmény csökken :N Szóval marad a 10.5!

(#36) Sárpac válasza Vertic (#32) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

Tápod milyen van alatta?

(#37) Male válasza shteer (#33) üzenetére

Male
(veterán)

Esetleg két monitor van rákötve? Nálam legalábbis azért nincs a legkisebb tempó.

(#38) F_Zolee válasza Abu85 (#28) üzenetére

F_Zolee
(veterán)

Ez jó a Sapphire kártyához is vagy csak marketing, hogy MSI a progi?

(#39) Gál István válasza Sárpac (#17) üzenetére

Gál István
(senior tag)

na necsináld! akkor lehet hogy mégis fel kell hogy toljam...

(#40) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Nálam a S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat az ami látványosabban jobban fut vele...

[ Szerkesztve ]

(#41) SteeWe válasza Misi 007 (#40) üzenetére

SteeWe
(aktív tag)

Ez esetbe én is felrakom :C

(#42) Sárpac válasza Misi 007 (#40) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

Tényleg simábban szalad de nem gyorsabb!:)

(#43) Ice!? válasza Misi 007 (#40) üzenetére

Ice!?
(őstag)

régebbi játékoknál is van ilyesmi tapasztalatod?

(#44) Abu85 válasza shteer (#33) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Például két monitort használsz, vagy aktív az Overdrive az alapbeállítás mellett.

(#38) F_Zolee: Nem csak MSI kártyával működik. Bár úgy tudom, hogy a feszültséget nem minden terméken engedi emelni.

[ Szerkesztve ]

(#45) devast válasza shteer (#33) üzenetére

devast
(addikt)

DXVA is el van ****ódva a 10.3 óta kb. Mondjuk csak SD videóknál jön elő. 10.7-ben se jó... nem is értem miért várom, hogy kijavítsák... :W

(#46) Zotya84

Zotya84
(őstag)

Nekem a SouthBridge drivere b@szakszik megint. Újraindítás után megint eltűnt az összes USB eszközöm, így maradt a távoli asztal a 10.6 visszatelepítéséhez, mivel már semmim sincs PS/2-vel... W7 x64

Másnál is?

(#47) ratcache válasza Zotya84 (#46) üzenetére

ratcache
(tag)

nálam ugyanez volt 10.6-nál, telepítő újrafuttatása után megjavult minden (addig meg PS/2-es billentyűzet szekrény aljáról :W)

(#48) D4rkAv3ng3r válasza ratcache (#47) üzenetére

D4rkAv3ng3r
(senior tag)

Végülis akkor tényleg semmi baj nincs a driverekkel. :DDD

(#49) Zotya84 válasza D4rkAv3ng3r (#48) üzenetére

Zotya84
(őstag)

Akkor este újrapróbálom, de valóban az a lényeg, ha nincs benne hiba...

(#50) ratcache válasza D4rkAv3ng3r (#48) üzenetére

ratcache
(tag)

driverrel valóban nincs, max. a telepítő-keretrendszer szorul némi csiszolásra :B

#51: eddig nekem sem, első eset volt a 10.6, 10.7 majd este elválik

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.