Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz Danex #6 üzenetére

    a már kiadott VGA-t hogyan tudnák PCI 6-ra kompatibilissá tenni ?
    az alapból pci6-os kártyát meg nincs értelme kompatibilissá tenni a 4-gyel (vagy 5-tel)
    viszont ha oda jutsz, hogy veszel egy PCI6 kártyát, akkor nem PCI busz lesz a bottleneck az 5+ éves gépednek, hanem a lap+proci kombó.. akkor veszel újat, valszeg PCI6-ot támogatót, szval nem kell a lapnak visszafele kompatibilitás.

    vagy akinek mégis erre lenne szüksége, vesz egy átalakító modult, mint a DDR5 to DDR4 (vagy fordítva?) esetén.

    -

  • h-yle

    addikt

    válasz Danex #12 üzenetére

    két év múlva RTX 3085 Ti2 24GB XS lesz nem 5080 :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz Danex #12 üzenetére

    félreértettelek, azthittem azt szeretnéd, hogy a régi kártyád (mondjuk az én 1070-em) menjen bele az új PCI 6 lapokba, és ezt oldják meg a GPU gyártók. -> ugye ezt utólag kártyaszinten nem lehet, de 3rd party, vagy a saját gyártód akár adhatna ki átalakító modult, vagy riser kábelt, mint DDR4-DDR5, vagy a korábbi Agp-PCIe esetén.
    Ez működhetne vica-verza -> régi lapba is tudnál rakni új kártyát, meg új lapba is régi kártyát.
    Egyik eset sem optimális, mert egyik a másiknak (proci a VGA-nak, VGA a procinak) bottleneck lesz.

    & #15fatpingvin #9MtHq Danex#12

    Ha engem kérdeznének, és rajtam múlna, kiadnám az új lapokat/procikat csak és kizárólag PCI 6 támogatással, ez úgyis 3-4 év még mostantól, mindenkinek lesz ideje gyűjteni és felkészülni erre.
    VGA gyártók is csak PCI 6 támogatású kártyákat adnának ki, ez szintén 3-4 év.
    Hálózati kártyák legtöbbször integráltak, ha pedig PCI csatolóba illesztős, akkor a fent említett adapterrel megoldható.
    SSD-k esetén az M2 lehet probléma, de ezeket is simán be tudod pattintani egy PCIe adapterbe, amin még hűtés is van, és nem a VGA alatt bújkál.

    Tehát ha valaki a MOST meglévő cuccait akarja berakni a gépébe 3-4 év múlva, megteheti, de nem kéne extra költséget ráverni azokra, akik 3-4 év múlva, a már most 5+ éves (akkor 8-9 éves!) gépüket akarják lecserélni.

    pl aki most megvette az új pcie5-ös inteleket, azok szerintetek 5+ éves HW-ről váltottak, vagy az 1-2 évesről ? Nekik pont mindegy, mert minden évben cserélnek mindent.
    plusz azt sem gondolnám optimálisnak, hogy valaki a Skylake-jébe akarjon PCI 6-os RTX50xx kártyát rakni, vagy PCI 6-os Ryzen 7 8xxx proci/lap kombójába akarjon GTX 1070-et rakni. #bottleneck

    [ Szerkesztve ]

    -

Új hozzászólás Aktív témák