Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz Cythyel #2 üzenetére

    intelnek szabad, PCI-nek meg nem ? vegyen az az inteles új alaplapot ;]
    már úgyis hozzá van szokva :)

    -

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz Danex #6 üzenetére

    a már kiadott VGA-t hogyan tudnák PCI 6-ra kompatibilissá tenni ?
    az alapból pci6-os kártyát meg nincs értelme kompatibilissá tenni a 4-gyel (vagy 5-tel)
    viszont ha oda jutsz, hogy veszel egy PCI6 kártyát, akkor nem PCI busz lesz a bottleneck az 5+ éves gépednek, hanem a lap+proci kombó.. akkor veszel újat, valszeg PCI6-ot támogatót, szval nem kell a lapnak visszafele kompatibilitás.

    vagy akinek mégis erre lenne szüksége, vesz egy átalakító modult, mint a DDR5 to DDR4 (vagy fordítva?) esetén.

    -

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz Danex #12 üzenetére

    félreértettelek, azthittem azt szeretnéd, hogy a régi kártyád (mondjuk az én 1070-em) menjen bele az új PCI 6 lapokba, és ezt oldják meg a GPU gyártók. -> ugye ezt utólag kártyaszinten nem lehet, de 3rd party, vagy a saját gyártód akár adhatna ki átalakító modult, vagy riser kábelt, mint DDR4-DDR5, vagy a korábbi Agp-PCIe esetén.
    Ez működhetne vica-verza -> régi lapba is tudnál rakni új kártyát, meg új lapba is régi kártyát.
    Egyik eset sem optimális, mert egyik a másiknak (proci a VGA-nak, VGA a procinak) bottleneck lesz.

    & #15fatpingvin #9MtHq Danex#12

    Ha engem kérdeznének, és rajtam múlna, kiadnám az új lapokat/procikat csak és kizárólag PCI 6 támogatással, ez úgyis 3-4 év még mostantól, mindenkinek lesz ideje gyűjteni és felkészülni erre.
    VGA gyártók is csak PCI 6 támogatású kártyákat adnának ki, ez szintén 3-4 év.
    Hálózati kártyák legtöbbször integráltak, ha pedig PCI csatolóba illesztős, akkor a fent említett adapterrel megoldható.
    SSD-k esetén az M2 lehet probléma, de ezeket is simán be tudod pattintani egy PCIe adapterbe, amin még hűtés is van, és nem a VGA alatt bújkál.

    Tehát ha valaki a MOST meglévő cuccait akarja berakni a gépébe 3-4 év múlva, megteheti, de nem kéne extra költséget ráverni azokra, akik 3-4 év múlva, a már most 5+ éves (akkor 8-9 éves!) gépüket akarják lecserélni.

    pl aki most megvette az új pcie5-ös inteleket, azok szerintetek 5+ éves HW-ről váltottak, vagy az 1-2 évesről ? Nekik pont mindegy, mert minden évben cserélnek mindent.
    plusz azt sem gondolnám optimálisnak, hogy valaki a Skylake-jébe akarjon PCI 6-os RTX50xx kártyát rakni, vagy PCI 6-os Ryzen 7 8xxx proci/lap kombójába akarjon GTX 1070-et rakni. #bottleneck

    [ Szerkesztve ]

    -

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz fatpingvin #20 üzenetére

    igen, de azért nem örökké. volt 10+ éved használni egyiket a másikkal, ideje váltani :K
    az oda-vissza kompatiilitás -sokszor- visszafogja a fejlődést.

    AMD jól csinálja, Intel perpill nem -> minden új gennél új lap.

    azért belátható, hogy egy idő után nem életszerű engedni az ilyesmit. ha jön egy új szabvány, ami ezt nem, vagy nehézkesen teszi lehetővé, akkor vonalat kell húzni.
    USB szabvány egy jó példa, meg a telefonok csatlakozója.
    mondom ezt én is úgy, hogy Skylakem van, sokáig 7770HD ment benne, most 1070, de nem látom értelmét a 1070-et átemelni majd egy PCI 6-os lapba, vagy PCI 6-os kártyát rakni a Skylake konfigomba. Egyszerűen teljesítménypazarlás, és butaság.
    Ha oda jutunk, hogy lehet venni értelmes áron, akkor biztos mindent IS cserélek.
    Ha irreálisan drága marad akkor is minden, akkor marad a mostani... Ha most, vagy majd akkor bedöglik valami a gépben, akkor az ennyi volt, nem veszek másikat semmiből.

    Jöhet a konzol era. :K

    [ Szerkesztve ]

    -

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz fatpingvin #22 üzenetére

    azért, mert a 1070 lenne a rendszer szűk keresztmetszete. fordított esetben pedig a processzor.
    ha lenne illesztő, hogy berakd azt a matroxot, annak bizony baromi nagy limitációi lennének. nem véletlen nincs rá lehetőséged.
    a 4670-es szintjét meg egy IGP is hozza már, gondolom neked is csak azért kell, mert nincs ami képet jelenítsen meg.

    és pont a DIY piac az, aki az én szempontjaimat tekinti - játékra vagy munkára veszi a gépet.
    minek vegyen bika új generációs lapot procival, ha a kártyája nem engedi kihajtani? minek vegyen bika új generációs VGA-t, ha a processzor nem képes kihajtani ? ezzel pazarolsz..

    kellenek generációváltások átléphetetlen határokkal, ami megkönnyíti a további fejlődést - nem kell az elavult technikát drága mérnöki órák árán kompatibilissá tenni.

    #23snecy20
    PCI 3 és 4 között eltel 7 év !
    5 és 6 között pedig 2 xd
    de a 4 és 5 között is csak 2

    ki tudja mi lesz a tendencia, lehet most megakadnak megint 7 évre. :F

    [ Szerkesztve ]

    -

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz fatpingvin #25 üzenetére

    milyen saját szempont ? ez közös érdek... épp a te retro 32 megás szempontod az, hogy miért nem használható még ma is AGP kártya... minek akarnál olyat ? mert van, és inkább sanyargatod magad azzal, minthogy vegyél használtan egy 960-at ?
    Ha bejön a PCI 6 és nem lesz visszafelé kompatibilis, senki nem fog majd a fejedhez fegyvert fogni, hogy márpedig meg kell venned! Ott lesz a lehetőség korábbi HW-t venni újonnan, vagy használtan. Nem kell összelegózni a régi cuccokat a modernekkel.
    Ha munkára kell, visszatermeled az új proci mellé kötelező új VGA árát, ha meg hobbi, akkor meg ott a döntés lehetősége.
    Nekem is van egy 512-es NV kártyám, igaz az mÁr PCI csatolós mégsem azt használom, mert nem vagyok idióta.

    mert, hogy mondod mikor maxon "járatod" ?
    "2. (ritka) Kihajt vmit: egy hajtásra kiiszik vmely italt, vmely ivóedény egész tartalmát; felhajt vmit.  Kihajtom egy cseppig borát A telt üvegnek. (Petőfi Sándor)"
    "8. tárgyatlan <Személy> kocsin, autón ülve úgy hajt, hogy kijut vhonnan. Kihajt az udvarból, egy mellékutcából. Kihajtott a Zugligetbe.  Felszerszámozta a lovait, nem szólt semmit, felugrott az ülésébe s kihajtott a faluból. (Jókai Mór)"
    stb
    meghajt, kihajt-> kihajtja belőle a maximumot..palánta vagy már te :U

    zártam a témát veled, maradjunk a gyertyánál meg a lovaskocsinál ! :R

    [ Szerkesztve ]

    -

Új hozzászólás Aktív témák