Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ribi

    nagyúr

    válasz Landro #26 üzenetére

    Pont annyira folytat gazdasági háborút Kína mint USA vagy németek. Semmi különbség sincs köztük.
    Emellett szeretik elfelejteni, hogy kína lakossága több mint eu és észak amerika együtt véve. Csak ők 1 államot képeznek, itt meg egymás ellen megy mindenki. Csoda hogy jönnek fel mint a talajvíz?

    [ Szerkesztve ]

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Landro #26 üzenetére

    Ó jaj, szegény USA is kénytelen lesz bevetni a gyerekmunkát éhbérért! ;]
    Komolyan, ki fog USA-ban gürizni? Magyar letelepedési kötvény mintájára munkavállalói kötvényt adnak az illegális bevándorlóknak, vagy mi?

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz Landro #26 üzenetére

    "Szerintem Kína már kb 25 éve gazdasági háborút hirdetett a világ ellen, csak ez nincsen kommunikálva, mert a külvilág számára másképpen kommunikálnak."

    Nem tekintem gazdasági háborúnak, hogy olcsóbban termelnek, mint mások.
    Mindenki számára lehetőség volt olcsón termelni, az USA viszont tiltja, hogy bizonyos technológiák eljussanak Kínába. Nem azt mondja, hogy drágán adja stb., hanem tiltja. Na EZ VISZONT gazdasági háború, gyakorlatilag blokád alá vette, vetette Kínát.
    Az "olcsó termelés"-t egyébként az USA már néhány éve próbálja átterelni Kínából Vietnamba (érdekes, az előző generáció még napalmozta az országot, most meg az olcsó kézműveseikre fáj a foguk), Kambodzsába és Indonéziába; csak nem megy olyan tempóban, mint ahogyan szeretnék.
    KITEKINTÉS KEZDETE
    Érdekességképpen: ugyanez a technológiai blokád van Oroszország ellen, a kőolaj- és földgáztermelési technológiák esetében. Azt hiszen, ott is nagyot fog nézni a világ kb. három éven belül, amikorra kifejlesztik a saját eszközeiket.
    A jelenlegi mezőgazdasági blokád nem jött be; mi (EU, benne Magyarország) nem adhatunk el számos terméket az oroszoknak, erre meglendítették a saját, belső termelésüket (olcsó a földgáz, ugye, és sok gépet azzal kezdtek hajtani, plusz műtrágyagyárakat építettek - a műtrágya szintén petrolkémiai termék), aztán most olcsóbban exportálják a búzát, mint az USA. A kukoricára kicsit várni kell, mert kevés a meleg, napsütéses, mezőgazdasági termelésre alkalmas terület, de amint belépnek (ismét) Afrikába, majd megindul az ottani öntözésfejlesztés, majd az amerikaiaknak nyakán marad drága és ráadásul génmódosított kukorica, mert lesz olcsó, oroszok által támogatott afrikai, génmódosítás nélküli kukorica...
    KITEKINTÉS VÉGE

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák