Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    Szerintem nehéz kijelenteni hogy halott-e a pc.
    Vagy 10éve hallani,hogy na most aztán totálisan vége.kaputt,haláááál,ect :D.
    De manapság alap dologgá vált az adsl.s a pc-userek szinte mindent letöltenek.
    Az eladási statisztikában ez meg is látszik. konzolra vagy 10x többet adnak el adott játékból,mint pc-re.Szerintem már jó ideje bukta kiadni pc-re a dolgokat(nem hozza vissza a portolásba fektetett pénzt se).A legtöbb kiadó csak szolidaritásból adja ki rá.
    És azt sem szabad elfelejteni hogy mennyire sok only konzol játék van(igaz régen is volt,de most már aggasztóan sok).
    Nehéz megjósoéni a jövőt,de talán látszanak a jövő vázlatai.
    Pc-re megmaradnak a stratégiák,igényes rpg-rpg szerű játékok,a AAA fps-ek,valamint a szimulátorok(lfs,rfactor,raceon)
    Konzolra pedig MINDEN más,ami inkább csak szórakozásra van,és nem kell hozzá kockának lenni,hogy ügyes legyen.(ugrálos,lövöldözős,arcade verseny,ect,ect)
    Ezekből a nagyobb neveket talán átportolják pc-re(gtaIV szinten).

    Szóval szerintem most tényleg gáz van.De azért még nem kell eltemetni.Bizonyos játékok biztosan megmaradnak,az pedig a jövő zenéje,hogy tovább nő a warezolás,vagy valami más fog történni(pl csak stream alapon lehet játékot venni,s így a pc-s eladások is elérik azt a szintet,hogy kiadják rá a játékokat)

    De lehet hogy az a jövő,hogy nem lesz se konzol se pc, csak egy multimédia doboz a tv-hez,mindenre :D

    A fermire nagyon kíváncsi vagyok.Most fog eldőlni,hogy a jövőben a több gpu-s megoldás lesz jó irány,avagy a gigantikus single-gpu. szerintem jó lesz,de nem elég jó;nem fog 8800gtx-szintűt durrantani. Inkább 2900Xt szerű "csalódás" lesz

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

  • Kleroo

    veterán

    válasz leviske #58 üzenetére

    Szerintem "hivatalosan" még nem dőlt el.
    Nem véletlen,hogy most is egy bazi nagy szörnyet gyártanak.
    A korábbi Nv féle 2gpu-s megoldás, inkább nevezhető volt egy slotba dugható 2kártyának :D
    Szóval érezhető volt rajta,hogy nem egy direkt 2gpu architektúra/fejlesztés;hanem cask sok melóval összefoltoztak két kártyát/gpu-t.
    Ezzel szemben az ati kártyáján/stratégiáján már érezhető hogy direkt ,a kezdetektől így gondolkodnak/tak.
    Most elég éles a helyzet: Egy hatalmnas szörny egy direkt 2gpu-sra tervezett csatahajó ellen.
    Szerintem ha felsül az nvidia,akkor mondhatjuk,hogy "hivatalosan is a 2gpu-é a jövő.

    De hogy jobban érthető legyen a véleményem: eddigis voltak 2gpu-s kártyák,de azokra mindig is úgy tekintett az ember,hogy csak összedobtak 2 gpu-t mert az milyen jó,és még több profitot lehet vele elérni. De driverek elég nehezen készültek hozzájuk,és nem sokkal előzték meg az aktuális 1gpu-s rendszert. Szóval nem lehetett rájuk a tényleges "jövő"ként tekinteni,hanem csak egy kis pluszra az aktuális kártyacsaládból.És most jöhet egy nagy harc/fordulópont.Mely után vagy megy tovább ez a játék, és valamikor csúnyán felsül az óriás gpu,vagy most felsül,és az egész architektúrát,és mindent úgy tervez meg mindkét gyártó,hogy több gpu-s rendszer lesz belőle.
    De még nem volt fordulópont,és lehet hogy holnap egy tudós rájön,hogy lehet levinni a gyártástechnológiát 10nm-re,és akkor megint mehetne tovább az 1gpu.

    De szerintem a több gpu-é a jövő,ez nem vita tárgya. A kérdés,hogy mikor lesz az igazi fordulópont.

    Hodor. Hodor? Hodooor!

  • Kleroo

    veterán

    válasz FRENK1988 #66 üzenetére

    Ezért raktam idézőjelbe ;)
    De nem is sokan emlékeznek róla pozitívan :)

    Hodor. Hodor? Hodooor!

  • Kleroo

    veterán

    válasz Abu85 #72 üzenetére

    Hát igen, azért én is hasonlóan vélekedek. A jövő képlékeny. Ki tudja melyiknek kedveznek a fejlesztések.
    De most hatalmas az ellentét.Ha az nvidia nagyot bukik vele,akkor lehet hogy ő is átáll 2/több gpu-ra.
    De ha bejön,akkor marad a helyzet :).
    Mindkét megoldásnak vannak hátrányai és előnyei. Meglátjuk melyik lesz a jobb. :)

    De én a 2/több magra szavaznék :).
    Bár itt pedig jön az,hogy a konzolokban 1 gpu mag van.Ha a pc-kben lesz mondjuk 3-4 magos videókártya,akkor arra portolni/drivert írni.........nehéz lenne......
    Szóval a fene se tudja. Kíváncsian várom mi sül ki mindebből :).

    Talán mondhantám azt is hogy a következő konzol generáció kezében a döntés :)
    HA az több gpu-s lesz,akkor a pc-ben is érdemesebb azt választani,de ha marad singel gpu-s,akkor marad a jelenlegi felállás

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Új hozzászólás Aktív témák