Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g@bo

    nagyúr

    válasz b. #68 üzenetére

    szuper. megveszünk 100 ropiért egy mit?

    egy szutykot, amire fejleszt a nintendo, és 4 év múlva androidos free játékok szinvonalát éppen alulról súroló hulladékjátékokat 10 ropiért?

  • PHM

    addikt

    válasz b. #71 üzenetére

    " Életedben nem volt nintendo géped gondolom, hogy idejártok trolltopikot csinálni ebből."
    Ezzel speciel melléfogtál, én ismerem őt személyesen, s meg merem
    kockáztatni, hogy több Nintendo konzolja volt/van, mint neked.
    Őszintén szólva, szintén több Nintendo konzol tulajdonosaként,
    én is eléggé szkeptikus vagyok a Switch sikerét illetően.

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

  • t256

    őstag

    válasz b. #71 üzenetére

    "Egyébként ebben is ezerszer több innováció és lehetőség van mint az Xboxban vagy a PS4 ben a megjelenése óta."

    Pontosan. A Nintendo mindig is az innovációról volt híres. Bevállalják, hogy olyat csinálnak, amit más nem.
    Ezzel vállalják a rizikót is, hogy belebuknak.

    1990-ben (Japán) kiadták a Super Nintendo-t, aminek a kontrollerén voltak külső (shoulder button) 'L' és 'R' gombok. Azóta van minden kontrolleren ilyen.

    1996-ban az N64 kiadásával átadták a világnak az analóg stick-et. Ezt később a Sony tökéletesítette.
    Azért megemlítem azt is, hogy az egész videojáték piacot megmentette 1986-ban az NES-el. Miután az Atari csődbe vitte az egészet az ET-vel.

    A Wii hatalmas siker volt. Az innovatív kontrollerével és irányításával együtt. A PS3-ra fejlesztett Sixaxis mekkorát is bukott? A játékfelhozatalnál ne felejtsük el a Nintendo családbarát politikáját!
    Mindezt írom hatalmas Dark Souls, Resident Evil, Silent Hill fanatikusként. Igen van itthon PS1, PS2, PS3 és Wii is.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • Polllen

    nagyúr

    válasz b. #71 üzenetére

    Az otthoni felhasználás megoldott ebből, mert pc-t, konzolt lehet tabra streamelni, kontrollerrel játszani. Ez akkor érheti meg, ha házon kívül is kell.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #54625216

    törölt tag

    válasz b. #78 üzenetére

    Alapvetően mindig ugyanaz a mantra megy minden olyan fejlesztés bejelentésekor, aminél több szempontot is figyelembe vettek, mint a hardver ár / teljesítmény mutatója.
    Legyen az netbook, táblagép, konzol (igen, a ps4-nél is ugyanazt tolták), mac, okostelefon, nas, médialejátszó, pro-workstation, stb. mindig ugyanaz: hogy az árából mennyivel jobb (több) vasat is lehetne kapni (össze lehet legózni, rendelni az aliról, stb.), és hogy ez így ordenáré bukta lesz.
    Aztán az élet az esetek 90%-ában rájuk cáfol, de a szöveg nem változik: önjelölt IT szakértő fórumhuszár csak az ár / teljesítményt ismeri, az ergonómia, felhasználói élmény, rendszer szintű hatékonyság, stabilitás, mellékelt szoftver környezet, maintenance költségek, stb. kívül esnek az érdeklődési körén, ergo nem is léteznek.

    Az ilyenek tanácsolják a szomszédnak, hogy inkább olcsó acer laptopot vegyen a lányának tablet helyett, amit a gyerek kért, mert a tablet az hülyeség és már 8 éve "mindenki" tudja, hogy el fog tűnni, mert csak egy marketing bullshit az egész, nézd már meg mennyi órajelet, meg ramot adnak mennyiért, hát csak a hülye nem látja, hogy átverés.
    Meg játékkonzolt karácsonyra? Hát alig a háromszorosából már gamer pc-t is lehet kapni és persze drágább, meg matatni kell vele, de ár / teljesítményben lealázza a konzolt, itt a teszt, a konzol procija zip tömörítésben 150%-al lassabb, na ugye.
    Márkás okostelefont meg nehogy már, telefonra ott a kínai: tizedáron adnak 8 magot 2 ghz-en 6" 4K ips panellel, letöltöd hozzá a főzött romot, és pár hét hekkelés után már telefonálni is lehet vele, magyarul ugyan nem tud de majd megszokod, az aksiidő meg nem számít, esténként rádugod a töltőre, nappal meg nem használod.

    Aztán a nagy szakértés eredménye az lesz, hogy emberünk telesírja a facebookot, hogy miért jár a nyakára a szomszédság, hogy nem megy, meg vírusos, meg magyarázza el a nagymamának, hogyan kell bekapcsolni a kamerát a skype-hoz, ja hogy be sem dugta az usb-t... így kell ni, aztán meg le kell tölteni a drivert, mert ez egy noname kínai kamera és a windows alapból nem ismeri, és minicd-n adták hozzá a drivert, de az beragad a lejtászóba de nem baj, úgyis csak xp-hez lenne jó, várjál a windows mégis felismerte, de akkor miért nem ad képet, na itt a driver, hú bazz miért ez a kínai szar lett a böngésző kezdő oldala, ja elfelejtettem kipipálni azt a 3 pixeles bizbazt, hogy nem kérem, és már csak három újraindítás és kész is van, ugye milyen egyszerű, miért kell ilyenért áthívni, ott a google, hülyékkel vagyok körülvéve.
    Persze tök mindegy, hányszor éli át mindezt, csak nem érti meg, hogy nem mindenki tudja (akarja) a hozzáértésével és/vagy szabadidejével pótolni az olcsó rendszerek hiányosságait és inkább hajlandó többet fizetni a cuccért, ha cserébe hülyebiztos és stabil.
    Csak az ár /teljesítmény a lényeg, mert anno őneki is ezt mondták és most ő mondja mindenkinek.

  • g@bo

    nagyúr

    válasz b. #71 üzenetére

    van egy vadiúj gameboy advence -m
    egy new 3ds -em
    egy wii -m
    és egy wii u-m.

    szóval, lapos... ;) régi nintendós vagyok, de már tele velük a tö..öm. drága, sóher, sutyi banda.

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz b. #114 üzenetére

    Miért küzdesz mindig ugyanazokkal a felvetésekkel. Egyszerűbb lenne egy korábbi válaszod linkelgetni csak. :DDD

    Meg igazából teljesen mindegy, hogy mi itt mit gondolunk, nem mi vagyunk a célpiac. :P

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz b. #109 üzenetére

    Zelda is simán dishonored kategória ám, sőt , számomra jobb.

    Gondoltam beleolvasok a topikba, megnézem milyen flémelés megy, de a fönti mondat az tényleg szíven ütött. Ezt komolyan gondolod, vagy a vita hevében becsúszott egy barokkos túlzás??

  • ldave

    félisten

    válasz b. #119 üzenetére

    Hagyd, nem éri meg az energiát. Hihetetlen mértékű előítélet és sötétség van sok emberben a Nintendo iránt, amit nem lehet észérvekkel áttörni.

    A Slime draws near! Command?

  • #20691712

    törölt tag

    válasz b. #114 üzenetére

    Mar nem azert, de ezzel az uzemidovel ez nem asztali konzol?
    De.
    Es szerintem nem a technologiara irta, hogy 10 eves hanem a teljesitmenyre.
    Ami egy hurcika cuccnal remek csak nem hurcika cucc mint ahogy felul irtam.
    Asztali konzolnak EZERT AZ ARERT meg egy nudli.

    A nintendonal ezzel a ket szek koze ultek.

    Ahogy irtam hogy te is megertsd mert latom azert az olvasas ill. a szovegertes nem eros oldalad.
    Vagy ugy ertelmezed a dolgokat ahogy neked kenyelmes. :U

    Asztalinak draga es gyenge. vagy olcsobb kene legyen vagy erosebb.
    Hordozhatonak kivalo lenne, de az aksi fika, ami miatt nem hordozhato.

    [ Szerkesztve ]

  • khron78

    őstag

    válasz b. #126 üzenetére

    Akkor ennyi erővel, amit te írtál az is előítélet.
    Egyelőre mindenki csak a meglévő információk alapján próbál véleményt formálni.
    Azért kérdeztem, hogy ki fogja ezt a gépet megvenni?
    Akkor válaszolj erre a kérdésre, mert a lényeg mégiscsak ez.
    Melyik piac fog rámozdulni?
    Akinek PS4/XBOX van, az nem fog cserélni (szerintem).
    Azért, mert se teljesítményben, se máshogyan nem alternatíva.
    A Nintendo-sok közül van esély arra, hogy rámozdulnak a gépre.
    Viszont őket is meg kell győzni valamivel. Engem (és többeket) nem sikerült egyelőre, API ide vagy oda.. Téged ezek szerint meggyőztek.
    Kár azon is lovagolni, hogy ez nem asztali gép. Akkor micsoda, mert egyértelműen kézi konzolnak se mondanám?
    Természetes, hogy ebben az esetben a meglévő gépekhez hasonlítja az ember.
    Ha a kézi konzolokhoz hasonlítom, akkor ott valóban jobb a helyzete. Viszont ennyi pénzért kézi konzolt nem fognak venni.
    Egy hibás koncepció, de ne legyen igazam.
    Vagy mész és útközben játszol (Nyugaton ez se divat). Ebben az esetben a 2-3 órás üzemidő pont egy erős negatívum.
    Otthon meg, ha leülsz a tv elé, nem elég egy normál kontroller?
    Mindenhol teljesít, de igazából egyik helyen se kiemelkedőt.
    Ez probléma. Szinte csak problémákat látok, amióta jönnek róla az infók.
    Őszintén szólva a fejlesztőket már régen meg kellett volna nyernie a Nintendo-nak.
    A Wii U-nál is ez a szöveg ment, hogy lesznek majd multiplatform címek. Aztán végül a saját címek se úgy érkeztek, ahogy kellett volna.
    Egy normális játék fejlesztése több év, ezt se kell elfelejteni.

    Bemegy az egyszerű szülő az áruházba. Meglátja konzolos részlegen a kirakott asztali gépeket. Melyiket fogja megvenni 100eFt-ért? 80%, hogy a PS4-et és még játékokra is marad pénze.
    Ha kézi konzolos részre téved, akkor mit fog venni?
    A 3DS fele annyiba kerül és van rá elég játék is, VAGY vesz inkább egy telefont ennyiért, ami több fontosabb funkciót is ellát.
    Vegyen egy Switch-et, amiről még az eladó se fogja tudni megmondani, hogy hová szánták valójában?
    Otthon tud vele játszani, de nem olyan gyors és trendi, mint egy olcsóbb PS4. Amire van VR lehetőség is...
    De tud vele játszani útközben is, csak 2-3 óra után ne felejtse el tölteni. Meg vigyázzon is rá, mert azért ilyet egy gyerek kezébe adni, nem egy életbiztosítás.

  • khron78

    őstag

    válasz b. #130 üzenetére

    Egy előítélet lehet pozitív is. Nézz utána.
    Szeretnéd, hogy igazak legyenek, ezért abban hiszel.
    Én is szeretném, hogy igazak legyenek, de úgy gondolom attól még nem kell abban hinnem.
    A PS4-hez viszonyítva drága. Ez a lényeg. A Switch skálázva tudja a full hd-t. Ez ciki. 2017-et írunk...
    A kézi konzolhoz képest meg még drágább.
    Annak nézve, ami valójában akar lenni, nem drága, de szerintem ezt nem értik majd az emberek.
    Ahogy te is írod, leginkább a korábbi (hardcore) Nintendosok fogják venni.
    Viszont ez a piac egyre szűkülőben van.
    A Wii-t pl. a családoknak adták, vették is mint a cukrot. Ez meg egy réteg terméknek néz ki.
    Aztán kikapcsolódni egy utazásra, jó a 3DS is.
    2-3 óra töltöttség mégis mire elég?
    Lehet tölteni, meg powerbank.... Igen, de ez mind kényelmetlenség!

    Részemről asztali viszonylatban a felbontás problémás, a hordozhatóságot az akku rövid üzemideje nehézkessé teszi. Mindezt nem olcsón, és nem teljesen egyértelmű koncepcióban teszi.
    Magam részéről nem látom azt az elsöprő játékkínálatot se, amiért az emberek tömegével mennek majd a boltokba. Szerintem az időzítés se teljesen jó. A PS4 még bőven rendelkezik tartalékokkal. Való igaz, a 3DS csoda, hogy idáig bírta, lehet az a tábor fogja megmenteni a Switch-et.
    Mert ebből siker csak úgy lesz, ha az első évben hozza az elvárt eladásokat.
    Nem is haszon, hanem a befektetett vásárlói bizalom miatt fontos ez leginkább.

    Nem látok benned ellenséget. Nézőpontok vannak, majd az idő eldönti kinek a meglátása volt helyesebb.
    Nem bánnám, ha én tévednék.

    [ Szerkesztve ]

  • khron78

    őstag

    válasz b. #133 üzenetére

    A mobiltelefont alapesetben nem játékra van. Az más kérdés, hogy arra is használható.
    Egy célhardvertől többet vár el az ember, mint egy olyan eszköztől, aminek nem ez a fő profilja.
    Mire fizeted ki akkor a többlet pénzt?
    A PS Vita 6 óráig üzemel. Igen, gyengébb a hardver, de nem is mai darab.
    Dupla vastag akkuval a Switch is simán működhetne minimum ennyi ideig. Ez azért elvárható lett volna és ez még fog gondot okozni.

    A lista alapján azért a PS4-nél a legtöbb név tudja a full hd-t, sőt megjelenéskor is sokan fanyalogtak, hogy miért csak 30 frame. Ezek alapján a Switch-től elvárható lett volna a full hd felbontás.

  • XuChi

    addikt

    válasz b. #130 üzenetére

    2-3 óra üzemidövel ez nem kézikonzol! Majd ha 8 órát elmegy töltés nélkül, akkor esetleg. Kb a Game Gear jut róla eszembe ami 6db AAA elemmel ment 1-2 órát!!! A negyedik csomag elem utàn vàgtam ki úgy a kertbe a bokrok alá hogy csak nyekkent!! Vettem elö ùjra a classic Game Boy-t és 4 AAA elemmel toltam vagy 8-12 órát :D

    [ Szerkesztve ]

  • PandaMonium

    őstag

    válasz b. #158 üzenetére

    Neked amúgy fizetnek érte, hogy itt főállásban védd a Switch-et? Miért nem lehet az embereknek véleménye ami eltér a tiedtől? Nem feltétlen a faktuális dolgokra gondolok (pl. elavult hardver, ami valljuk be, jogos), hanem a szubjektív dolgokra. Csak kezd gáz lenni a századik méter hosszú posztod a topikban amiben meg akarod mondani a tutit - szerintem.

    What I cannot create, I do not understand

Új hozzászólás Aktív témák