Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz khron78 #29 üzenetére

    A Zelda meg a Beyond Good And Evil végett eleve nem lehet bukta.

  • b.

    félisten

    válasz khron78 #111 üzenetére

    Ps4,Wii U asztali konzol.Ez kézi konzol,asztali funkcióval.3DS elavult.Mellesleg itt is [link]felsoroltam még csomó játékot ami csak switchre jön.EA és Ubi is switchre fejleszt csak úgy mint UE4 engine játékok.,Vulkan api és az NV vel kifejlesztett közös API.Minden szinten előrelépés.Mind asztali,mind kézi konzolként.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • ldave

    félisten

    válasz khron78 #125 üzenetére

    Nem gondoltam személyesen senkire, egy általános megállapítást tettem az itteni hozzászólások alapján. Nem kell senkinek se magára vennie.

    Szerintem a bemutatón elég egyértelműen lejött, hogy mi is a gép célja, elsősorban milyen játékkínálat várható rá. Persze még vannak nyitott kérdések, de a lényeg adott. Ha ez alapján valaki úgy ítéli meg, hogy számára ez a gép és a kínálata nem éri meg (bármilyen szempontból), az teljesen érhető.

    [ Szerkesztve ]

    A Slime draws near! Command?

  • b.

    félisten

    válasz khron78 #128 üzenetére

    Az előítélet negatív hangvételű, az én meglátásom pedig nem az, mivel tetszik a konzol. Amiket leírok a Nintendo rendezvényen elhangzottak, a szaksajtóban leírtak alapján olvasott és látottak alapján írom.
    Én sem tudom igazak lesznek e ezek a dolgok, de mivel szeretem Nintendot és szeretném, hogy igazak legyenek, ezért abban hiszek.
    Ez nálunk kicsit drága, de ha visszaemlékszel PS4 és Xbox One is 120 K-kezdett, Ps Vita 90 K környékén és 3 DS XL mai napig 65 K boltban , majd ez is lemegy 80-90 K környékére előbb utóbb, ami egy átlagos mobiltelefon ára manapság már sajnos.
    Ki veszi meg?
    Az foga megvenni, akinek van 3 DS és szeretne továbblépni.( 60 millió ember fele mondjuk) Akinek nincs lehetősége TV-n játszani vagy számít neki az, hogy néha kimozdulva,, sokat utazva, vagy éppen kollégiumban tudjon kikapcsolódni.
    Aki szereti a Nintendo világot és címeket ( ide tartozom én) és szeretne továbbra is játszani velük.
    Aki multicímekre pályázik és egy hagyományos konzolt keres, annak nem való ez a gép.annak jobb választás bármelyik másik asztali konzol, de nem a WII U.( egyébként sok ember , főleg nyugaton nem egy konzolt tart otthon, megveszik ám ezt a PS4 mellé is)
    Az áruházas dologhoz: azért nagyon sok ember céltudatos tud lenn, főleg egy gyerek, de nem elsősorban gyerekeknek készülnek ma már a konzolok, még a Nintendonál sem :)( ugye tavaly Monster hunter 3DS en 2 nap alatt 300 000 példányban fogyott el, ezzel megdöntött minden rekordot kézi konzol fronton)
    Egyértelműen ez egy hibrid konzol,mindegyik oldalra sorolható, de a dokkoló csupán az összeköttetést adja meg a TV-vel és áramellátást biztosít, amivel így a konzolban lévő hardver teljes értékűen futhat. tehát egy kézikonzol az én meglátásom szerint ,mivel saját kijelzője van. és a hardver magában a konzolban van elhelyezve, amit hordozol.

    Egyébként jogosak a félelmeid, meg is értem őket, nincs ezzel semmi baj, csak lassan úgy érzem, hogy aki hisz ebben a dologban vagy lát benne fantáziát, az az ellenség itt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz khron78 #131 üzenetére

    Hát mindegy ezt boncolgathatnánk még sokáig, de azért még ennyit szeretnék ehhez hozzáfűzni, hogy Xbox One-n és PS4 en is sok játék nem FHD felbontású ma sem. [link] és nem igen tudok olyan mobiltelefont manapság vagy mobilcuccot, max drága laptopokat,ami 3 óránál tovább bírja 3D játékok futtatását. 2.5 óra a minimum zelda 3 órát bír de ugye ez játékfüggő lesz. Van olyan amiben 4-6 órát is kibír aksiról.Sajnos itt tart ma a technológia ezen a szinten még.
    Többit meglátjuk, ahogy írtad is.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz khron78 #135 üzenetére

    1. Hogy a google-nek adja a nyereséget?

    Totál rövidlátó hozzáállás.
    Az okos ember inkább osztozik a jóval nagyobb nyereségen, mint megelégedjen a picivel ami cserébe csak az övé. Több 10 milliónyi komoly mobiltelefon van jelenleg is kint a usereknél, amiből értelmes játékokkal és kiegészítőkkel handheld gaming platformot lehet csinálni. Ahhoz hogy a Nintendo vagy bárki hozzájusson ehhez a HW bázishoz nyilván tejelnie kell.

    A Nintendo nem egy Jóska-pista garázscég egyszem fingóappal, hanem olyan játékosbázissal és presztizzsel, akinek a kegyeiért _valószínűleg_ a Google és az Apple is engedne valamennyit a sápból. Mert az mindkét nagynak komoly fenyegetés lenne, hogy a Nintendo csak a másik platformra fejlesszen/portoljon.

    A minőségi kifogások nem csak a hardver gyengesége miatt alakulhatnak ki. Sőt!

    Ha a Nintendo elmozdulna Android/iOS irányba, akkor a HW kikerülne az ellenőrzésük alól, ami egy potenciális veszélyforrás és sok gond okozója. Ezen lehetne azzal segíteni, hogy csak a komoly telefonokra települ a Nintendo rendszer.

    2. Mert az ilyen egyszerű... Csak úgy portolnak egy játékot egyik rendszerről a másikra. Az se baj, hogy teljesen más a két felület.

    Általában lényegesen egyszerűbb egy játékot portolni egyik rendszerről egy másik (nyílt) rendszerre, mint egy új játékot írni nulláról. A játék megvan, onnantól kezdve már "csak" programozás. Ha új játékot kell létrehozni, az nem "csak" programozás.

    3. Ehhez nem kell Nintendo-nak lenni, bármelyik kínai gyártó holnapra legyárt neked annyit, amennyit nem szégyellsz!

    Próbáld meg megérteni a gondolatot a sorok mögött :U

    Nyilván nem a Nintendónak kell sajátkezűleg nekiállni kontrollert gyártani, elegendő ha kioutsourceolja a munkát és a végén kap egy Nintendo-branded kontrollert, ami kompatibilis a saját rendszerével. A kontroller lényege, hogy egy esetleges a Nintendo féle Google Play / iOS Store -ra épülő handheld gaming rendszer értelmes irányítást kapjon, ne olyan tapicskolóst, ami jelenleg androidon és iOS-en standard, illetve a régi játékokat egyáltalán lehessen (könnyen) portolni, hiszen azok is kontolleres vezérlési sémára épültek. Ha nincs meg a kompatibilis irányítási séma, akkor sokkal nehezebb portolni a játékokat és a végeredmény is sokkal gyengébb lesz.

    4.Készülékeket? Mégis milyen dokkoló állomás az, amelyik fogad 20-30 mobiltelefont? Szabadalmak, különféle szabványok? Ezt hogy gondoltad? Aztán 2 év múlva lecserélődik az aktuális mobilflotta, akkor megy a dokkoló a kukába?

    Meg lehet azt csinálni. alapvetően annyi kéne, hogy
    1, a dokkoló képes legyen tölteni a telefont -> USB minden telefonon van
    2, a dokkoló megkapja a telefontól a video/audio kimeneti jelet, amit aztán HDMI-n átnyom TV-re. -> szintén USB /bár adott esetben alacsony a sávszél/ vagy valami WLAN-ra épülő stream átvitel.

    Szerinted, ha ilyen egyszerű lenne, akkor a google nem csinálta volna meg a saját rendszere alá az ideális játékélményt?

    Nem, nem csinálta volna meg, mert
    1, A Google az nem Nintendo
    2, A Google nem játékfejlesztésből él, nem az ő dolga/profilja/kompetenciája ilyenekkel foglalkozni
    3, A Google-nak nincsen zsíros, kiaknázásra váró game portfóliója, ami csak arra vár, hogy milliónyi játékoshoz elvigyék. Az adu a Nintendonál van, nem a Googlenál, de a Nintendo láthatóan nem tudja hogyan kéne kijátszani...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz khron78 #137 üzenetére

    Bocs, de a hatalmas butaságaidat magyarázod.

    Van észérved is arra, hogy hol butaság amit mondok, vagy csak butaság, mert?

    A Nintendo magát fokozná le szoftver és tartozék gyártó céggé.

    Az IT és játékiparban -néhány nagyon ritka esetet kivéve- a pénz a szoftverben van, nem a hardverben. Évtizedek alatt meg már kiderült, hogy saját hardverre alapozó ökoszisztémát csak a legnagyobbak, legtőkeerősebbek tudnak fenntartani. A Nintendo se nem nagy, se nem tőkeerős, legalábbis a konkurenseihez képest nem az. Játékosbázisa és játékkínálata is már csak rétegbázis, ez pedig nem azt mutatja, hogy saját HW-re alapozva meg tudnának élni. Ezt jól mutatja a legutolsó "nagygépük" is.

    Az android maga a minőségi kifogás. Szerinted, hogy lehet összehangolni több gyártó, több android variánsát, hogy bug nélkül kezeljen egy teljes Nintendo által üzemeltetett hálózati szolgáltatást és több száz különböző rendszeren futó játékot?

    Ha elolvastad volna amit írtam / :U / látnád, hogy nem azt írtam, hogy korlátlanul tegyék elérhetővé a rendszert a teljes Android bázison, hanem szelektíven, a topkategóriás készülékekre (elég gyors SoC + elegendő RAM) ez bár nem jelentené azt, hogy mindig minden jól fog futni, de a dzsunka szarok kizárásával sok problémától megkímélnék magukat. Top Samsung, Xiaomi, Galaxy etc készülékek.

    Na mindegy, én befejeztem, mert borzalmasan felületesen látod a dolgokat.

    Én látom felületesen a dolgokat? Omg. Neked meg az a legkomolyabb érved, hogy "úgy osztozkodni kéne a Google-vel meg Apple-vel és az milyen rossz".

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz khron78 #140 üzenetére

    "A Nintendo se nem nagy, se nem tőkeerős." Nézz utána..

    A végét lefelejtetted: A versenytársakhoz képest nem nagy és nem tőkeerős. Jelentős veszteségei vannak már jó ideje és nem áll több lábon, hogy az esetleges veszteségeket kereszt-finanszírozza. Fogy a pénze, fogynak az eszközei, csökken a bevétele és egyre kevesebb dolgozója van.

    Sony: 125000 munkavállaló, ebből:
    Sony Interactive Entertainment: 8000

    Nintendo: 5100 (összessen)

    Na most akkor ki a nagy és erős?

    "Játékosbázisa és játékkínálata is már csak rétegbázis, ez pedig nem azt mutatja, hogy saját HW-re alapozva meg tudnának élni." 60 milliós 3DS eladással ilyeneket leírni, szintén butaság...

    Feljebb leírtam, hogy a játékaik miért rétegjátékok. Elsősorban a kínálat szűkössége miatt, nem azért mert hiányoznak a nagy példányszámú húzócímek.

    A 60 milliós 3DS meg itt konkrétan nem jelenti azt, hogy egy handheld Nintendo 2017-ben sikerre lenne ítélve, bármilyen őrült is a koncepció. A 3DS 2011-ben jelent meg, most pedig 2017 van. Nagyon átalakult azóta a mobiltelefonos és a handheld piac is, teljesen más környezetbe érkezik meg ez a konzol mint az elődje.

    Ha elolvastad volna, amit én írtam és értelmeznéd is, akkor kiderült volna számodra, hogy a mondandóm lényege az lett volna, hogy egyrészt az android egy bughalmaz és nem processzor + a ram mennyiségétől lesz stabilabb rendszer. Bár az olyan userek, mint te, azt hiszik, hogy egy erős processor és ram páros mindent megold. Sajnálattal tudatom, hogy sajnos nem így van. A készüléked gyorsabb lesz, de attól még a rendszer tele van buggal.

    2017-ben az Androidnak még mindig vannak gyermekbetegségei, de messze nem bughalmaz. A Nintendo meg ugye aztán szoftveresen mindent tökéletesen csinál, főleg az online részét a dolgoknak :U

    Mert minden topkategóriás készülék egy féle androidot futtat, ugye? A Galaxy mióta külön márka? Ja persze, a ram meg a processzor....

    Vagdalkozol össze vissza...
    bármilyen hihetetlen le lehet szűkíteni a HW bázist annyira, hogy lehessen érdemben dolgozni vele. PC-n érdekes módon kb mindenkinek sikerül és Androidon is sikerül a fejlesztők ügyes többségének.

    Ezzel nagyszerűen prezentálod, hogy mennyire felületesen gondolkodsz.
    Nem két kifli áráról van szó. Amit te kigondolsz, azt szerződésekben szokták rögzíteni, nem úgy van, hogy hopp itt egy ötlet, kezdjük el csinálni.

    Ne add a számba a te szavaidat. Rajtad kívül senki nem mondta, hogy két kifli áráról van szó.

    6. Te azt hiszed, hogy minden készüléken ugyan ott és ugyan olyan szabvánnyal szerelt usb portot találsz. Te úgy gondolod, hogy megéri befektetni egy olyan dokkolóba, ami fogadja ezt a több szabványt és még időtálló is. Mégis, ezt fizikailag hogy gondoltad?

    Milyen több szabványról hadoválsz? Kell egyszer USB csati a töltéshez, pipa mindenhol
    Kell valamilyen Wifi vagy USB a video/audio átvitelhez. Amelyik készüléken nincs elegendően gyors Wifi vagy USB az élből kiesik a támogatott eszközök köréből. Én sosem tételeztem fel, hogy minden dzsunka telefon megfelelő lenne erre a koncepcióra.

    "Fizikailag hogyan": úgy ahogyan a telefonomat berakom az autós dokkolóba. Gondolom azok az emberek akik egy ilyen Switch féle fából-vaskarika koncepcióból formatervet tudtak csinálni, azok tudnak egy esztétikus dokkolót is csinálni.

    Na, tényleg befejezem, mert a hajam égnek áll ettől a sok marhaságtól.
    úgy legyen... :C

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz khron78 #143 üzenetére

    Legközelebb ha leállsz vitatkozni légyszíves hozz észérveket is, mindketten jobban járunk...

Új hozzászólás Aktív témák