Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • khron78

    őstag

    Marad a Wii U. Kiábrándító ez a gép sajnos.
    Ha ez nem lesz bukta, akkor többet nem jósolgatok.

  • khron78

    őstag

    A Zelda Wii U-ra is jön. A Sonic Xbox/PS4-re is jön. A Skyrim nem mai játék.
    Na bumm, jön rá egy Mario (akármelyik olcsóbb Nintendo gépen is gyakorlatilag ott van), amiből már Dunát lehet rekeszteni. Splatoon 2 (a Wii U közönség ismeri). Ennyi, kész.
    Ezért 100eFt-ot nem nagyon fognak kiadni az emberek. Jó nekik a PS4 (jóval olcsóbban).
    Akinek Wii U, vagy 3ds-e van, az meg minek váltana?
    Milyen pluszt ad a Switch? Én nem látom azt, amiért érdemes lenne megvenni.
    Ez tök jó ötlet lett volna 5 éve, mondjuk a Wii U és a 3DS helyett.

  • khron78

    őstag

    válasz ldave #120 üzenetére

    Sötétség és előítélet.
    Nem tudom kire gondoltál, de az esetemben ez tévedés.
    Kedvelem a Metroid, Zelda, Mario részeket.
    Az összes Nintendo konzol megfordult a kezem között. Mindegyik gépük hozott valami pluszt, amiből sok esetben trend is lett.
    Ez a Wii-vel tetőzött be. A Wii U egy ügyes továbbgondolása volt a Wii-nek, amit marketinges és egyéb okokból nem sikerült megfelelően értékesíteni.
    Közben a 3DS azért szépen fogyott és időközben egy elég vastag használói bázisa lett. Dacára annak, hogy a hardvere bőven elavult volt már a megjelenéskor is.
    Viszont a játékkínálat pótolta ezeket a hiányosságokat, ahogy a Wii U kivételével szinte az összes konzolukra ez (volt) a jellemző.
    A Wii U mellett sokáig kardoskodtam, mert éreztem benne a fantáziát.
    Viszont ha nincs rá elég játék, akkor vége. Ha Nintendo, ha nem.
    Önmagában a Nintendo saját címekkel egy gépet nem tud fenntartani.
    Miért? Azért, mert a mai gyerekek már nem Marioban és Zeldában gondolkoznak, hanem abban ami éppen trendi. Japánnal most ne foglalkozzunk, külön világ.
    A mai felnőttek még tudják mi a Mario és mi a Nintendo név. Ezek a felnőttek vesznek maguknak Nintendo-t, vagy adják a gyerekeiknek.
    Viszont ezek a felnőttek látják azt, hogy Mario mellett még mások is futkosnak és ehhez nem kell Nintendo-t venni.
    A lényeg, hogy új gépet akkor vesz az ember, ha látja, hogy ki fogja tudni használni.
    A Wii U-t is ennek reményében vettem meg és részben volt csak csalódás, még most is azt mondom.
    A csalódás része miatt vettem mellé egy PS4-et.
    Itt azt kell észrevenni, hogy egy átlag ember nem két konzolt vesz, hanem egyet.
    A jelenlegi állapotok szerint, az átlag embernek és a gyerekeinek a PS4 a legjobb vétel. A Nintendo Switch ebben tud változtatni? Szerintem nem. Ez a nagy probléma.
    Csak Nintendo fanokra nem lehet építeni. Ha lehetne, akkor a Wii U nem ott tartana ahol.
    Mivel ad többet ez a konzol a Wii U-nál?
    Grafika? A Nintendo-nál pont nem ez a lényeg és nem is vaskos a különbség.
    Játékélmény? Ugyan az, mint a Wii U csak egy picit alakítottak rajta.
    Hordozhatóság? Akinek van 3DS-e minek vegye meg?
    Akiknek van Wii U és 3DS, azok majd az megveszik. Hányan vannak ilyenek rajtam kívül (én nem veszem meg)?
    Akinek PS4-e van, az minek vegye meg?
    Ki fogja így megvenni? Ez a fő kérdés!
    Logikus válasz erre az, hogy a korábbi Nintendo tulajok megvétele életbevágóan fontos, azért, hogy a Switch beinduljon.
    Wii U-ra jön a Zelda. Ezzel azt az egy ütőkártyát is eljátszották, ami miatt elgondolkoztam volna a Switch-en.
    Splatoon 2? Klassz játék, de nekem elég az első rész.
    Skyrim. Aki akarta, már rongyosra játszhatta.
    Új Sonic. Fasza. Lesz PS4-re is.
    Még egyszer kérdezem, ki fogja megvenni? Nem látom azt a piacot, ahol ráugranának erre az emberek (sajnos).
    Régen a Nintendo egyet jelentett a tv játékkal. Minden Nintendo volt, még az is, ami nem. Miért? Azért mert mindenkinek szólt. Nem csak fanoknak, nem csak gyerekeknek, nem csak felnőtteknek. "A" konzol volt.
    Mára egy maradt, ami különbözik a többitől, de valamiért nem akar mindenki konzolja lenni. Na, ez a fő probléma.

  • khron78

    őstag

    válasz b. #126 üzenetére

    Akkor ennyi erővel, amit te írtál az is előítélet.
    Egyelőre mindenki csak a meglévő információk alapján próbál véleményt formálni.
    Azért kérdeztem, hogy ki fogja ezt a gépet megvenni?
    Akkor válaszolj erre a kérdésre, mert a lényeg mégiscsak ez.
    Melyik piac fog rámozdulni?
    Akinek PS4/XBOX van, az nem fog cserélni (szerintem).
    Azért, mert se teljesítményben, se máshogyan nem alternatíva.
    A Nintendo-sok közül van esély arra, hogy rámozdulnak a gépre.
    Viszont őket is meg kell győzni valamivel. Engem (és többeket) nem sikerült egyelőre, API ide vagy oda.. Téged ezek szerint meggyőztek.
    Kár azon is lovagolni, hogy ez nem asztali gép. Akkor micsoda, mert egyértelműen kézi konzolnak se mondanám?
    Természetes, hogy ebben az esetben a meglévő gépekhez hasonlítja az ember.
    Ha a kézi konzolokhoz hasonlítom, akkor ott valóban jobb a helyzete. Viszont ennyi pénzért kézi konzolt nem fognak venni.
    Egy hibás koncepció, de ne legyen igazam.
    Vagy mész és útközben játszol (Nyugaton ez se divat). Ebben az esetben a 2-3 órás üzemidő pont egy erős negatívum.
    Otthon meg, ha leülsz a tv elé, nem elég egy normál kontroller?
    Mindenhol teljesít, de igazából egyik helyen se kiemelkedőt.
    Ez probléma. Szinte csak problémákat látok, amióta jönnek róla az infók.
    Őszintén szólva a fejlesztőket már régen meg kellett volna nyernie a Nintendo-nak.
    A Wii U-nál is ez a szöveg ment, hogy lesznek majd multiplatform címek. Aztán végül a saját címek se úgy érkeztek, ahogy kellett volna.
    Egy normális játék fejlesztése több év, ezt se kell elfelejteni.

    Bemegy az egyszerű szülő az áruházba. Meglátja konzolos részlegen a kirakott asztali gépeket. Melyiket fogja megvenni 100eFt-ért? 80%, hogy a PS4-et és még játékokra is marad pénze.
    Ha kézi konzolos részre téved, akkor mit fog venni?
    A 3DS fele annyiba kerül és van rá elég játék is, VAGY vesz inkább egy telefont ennyiért, ami több fontosabb funkciót is ellát.
    Vegyen egy Switch-et, amiről még az eladó se fogja tudni megmondani, hogy hová szánták valójában?
    Otthon tud vele játszani, de nem olyan gyors és trendi, mint egy olcsóbb PS4. Amire van VR lehetőség is...
    De tud vele játszani útközben is, csak 2-3 óra után ne felejtse el tölteni. Meg vigyázzon is rá, mert azért ilyet egy gyerek kezébe adni, nem egy életbiztosítás.

  • khron78

    őstag

    válasz b. #130 üzenetére

    Egy előítélet lehet pozitív is. Nézz utána.
    Szeretnéd, hogy igazak legyenek, ezért abban hiszel.
    Én is szeretném, hogy igazak legyenek, de úgy gondolom attól még nem kell abban hinnem.
    A PS4-hez viszonyítva drága. Ez a lényeg. A Switch skálázva tudja a full hd-t. Ez ciki. 2017-et írunk...
    A kézi konzolhoz képest meg még drágább.
    Annak nézve, ami valójában akar lenni, nem drága, de szerintem ezt nem értik majd az emberek.
    Ahogy te is írod, leginkább a korábbi (hardcore) Nintendosok fogják venni.
    Viszont ez a piac egyre szűkülőben van.
    A Wii-t pl. a családoknak adták, vették is mint a cukrot. Ez meg egy réteg terméknek néz ki.
    Aztán kikapcsolódni egy utazásra, jó a 3DS is.
    2-3 óra töltöttség mégis mire elég?
    Lehet tölteni, meg powerbank.... Igen, de ez mind kényelmetlenség!

    Részemről asztali viszonylatban a felbontás problémás, a hordozhatóságot az akku rövid üzemideje nehézkessé teszi. Mindezt nem olcsón, és nem teljesen egyértelmű koncepcióban teszi.
    Magam részéről nem látom azt az elsöprő játékkínálatot se, amiért az emberek tömegével mennek majd a boltokba. Szerintem az időzítés se teljesen jó. A PS4 még bőven rendelkezik tartalékokkal. Való igaz, a 3DS csoda, hogy idáig bírta, lehet az a tábor fogja megmenteni a Switch-et.
    Mert ebből siker csak úgy lesz, ha az első évben hozza az elvárt eladásokat.
    Nem is haszon, hanem a befektetett vásárlói bizalom miatt fontos ez leginkább.

    Nem látok benned ellenséget. Nézőpontok vannak, majd az idő eldönti kinek a meglátása volt helyesebb.
    Nem bánnám, ha én tévednék.

    [ Szerkesztve ]

  • khron78

    őstag

    válasz b. #133 üzenetére

    A mobiltelefont alapesetben nem játékra van. Az más kérdés, hogy arra is használható.
    Egy célhardvertől többet vár el az ember, mint egy olyan eszköztől, aminek nem ez a fő profilja.
    Mire fizeted ki akkor a többlet pénzt?
    A PS Vita 6 óráig üzemel. Igen, gyengébb a hardver, de nem is mai darab.
    Dupla vastag akkuval a Switch is simán működhetne minimum ennyi ideig. Ez azért elvárható lett volna és ez még fog gondot okozni.

    A lista alapján azért a PS4-nél a legtöbb név tudja a full hd-t, sőt megjelenéskor is sokan fanyalogtak, hogy miért csak 30 frame. Ezek alapján a Switch-től elvárható lett volna a full hd felbontás.

  • khron78

    őstag

    válasz joysefke #132 üzenetére

    1. Hogy a google-nek adja a nyereséget? A minőségi kifogások nem csak a hardver gyengesége miatt alakulhatnak ki. Sőt!
    2. Mert az ilyen egyszerű... Csak úgy portolnak egy játékot egyik rendszerről a másikra. Az se baj, hogy teljesen más a két felület.
    3. Ehhez nem kell Nintendo-nak lenni, bármelyik kínai gyártó holnapra legyárt neked annyit, amennyit nem szégyellsz!
    4.Készülékeket? Mégis milyen dokkoló állomás az, amelyik fogad 20-30 mobiltelefont? Szabadalmak, különféle szabványok? Ezt hogy gondoltad? Aztán 2 év múlva lecserélődik az aktuális mobilflotta, akkor megy a dokkoló a kukába?

    Szerinted, ha ilyen egyszerű lenne, akkor a google nem csinálta volna meg a saját rendszere alá az ideális játékélményt?

  • khron78

    őstag

    válasz joysefke #136 üzenetére

    Bocs, de a hatalmas butaságaidat magyarázod. A Nintendo magát fokozná le szoftver és tartozék gyártó céggé.
    Az android maga a minőségi kifogás. Szerinted, hogy lehet összehangolni több gyártó, több android variánsát, hogy bug nélkül kezeljen egy teljes Nintendo által üzemeltetett hálózati szolgáltatást és több száz különböző rendszeren futó játékot?
    Na mindegy, én befejeztem, mert borzalmasan felületesen látod a dolgokat.

  • khron78

    őstag

    válasz joysefke #138 üzenetére

    Butaságok:

    1. "A Nintendo se nem nagy, se nem tőkeerős." Nézz utána..

    2. "Játékosbázisa és játékkínálata is már csak rétegbázis, ez pedig nem azt mutatja, hogy saját HW-re alapozva meg tudnának élni." 60 milliós 3DS eladással ilyeneket leírni, szintén butaság...

    3."Ha elolvastad volna amit írtam / :U / látnád, hogy nem azt írtam, hogy korlátlanul tegyék elérhetővé a rendszert a teljes Android bázison"
    Ha elolvastad volna, amit én írtam és értelmeznéd is, akkor kiderült volna számodra, hogy a mondandóm lényege az lett volna, hogy egyrészt az android egy bughalmaz és nem processzor + a ram mennyiségétől lesz stabilabb rendszer. Bár az olyan userek, mint te, azt hiszik, hogy egy erős processor és ram páros mindent megold. Sajnálattal tudatom, hogy sajnos nem így van. A készüléked gyorsabb lesz, de attól még a rendszer tele van buggal.

    4. ",hanem szelektíven, a topkategóriás készülékekre (elég gyors SoC + elegendő RAM) ez bár nem jelentené azt, hogy mindig minden jól fog futni, de a dzsunka szarok kizárásával sok problémától megkímélnék magukat. Top Samsung, Xiaomi, Galaxy etc készülékek."
    Mert minden topkategóriás készülék egy féle androidot futtat, ugye? A Galaxy mióta külön márka? Ja persze, a ram meg a processzor....

    5."Én látom felületesen a dolgokat? Omg. Neked meg az a legkomolyabb érved, hogy "úgy osztozkodni kéne a Google-vel meg Apple-vel és az milyen rossz"."
    Ezzel nagyszerűen prezentálod, hogy mennyire felületesen gondolkodsz.
    Nem két kifli áráról van szó. Amit te kigondolsz, azt szerződésekben szokták rögzíteni, nem úgy van, hogy hopp itt egy ötlet, kezdjük el csinálni.

    6. Te azt hiszed, hogy minden készüléken ugyan ott és ugyan olyan szabvánnyal szerelt usb portot találsz. Te úgy gondolod, hogy megéri befektetni egy olyan dokkolóba, ami fogadja ezt a több szabványt és még időtálló is. Mégis, ezt fizikailag hogy gondoltad?

    Na, tényleg befejezem, mert a hajam égnek áll ettől a sok marhaságtól.

  • khron78

    őstag

    [link]

    Ennyit arról, hogy hol a helye a Switch-nek.
    Mivel nem lesz több Nintendo-s cím Wii U-ra, ezért a Switch lesz az aktuális asztali konzol (is).
    Pedig, hogy mondták, hogy a Wii U tulajokkal nem fognak kicseszni.
    Nem baj, a gép értéke idővel nőni fog, mert már most ritkaságnak számít.
    Ezzel a döntéssel meg véglegesen elkaszálták.

  • khron78

    őstag

    válasz klepto #166 üzenetére

    Japánban vinni fogják, mint a cukrot, de csak ott.
    Ez meg manapság kevés a boldogsághoz.

Új hozzászólás Aktív témák