Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz ldave #120 üzenetére

    Igazad van sajnos,feladom. :(

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • khron78

    őstag

    válasz ldave #120 üzenetére

    Sötétség és előítélet.
    Nem tudom kire gondoltál, de az esetemben ez tévedés.
    Kedvelem a Metroid, Zelda, Mario részeket.
    Az összes Nintendo konzol megfordult a kezem között. Mindegyik gépük hozott valami pluszt, amiből sok esetben trend is lett.
    Ez a Wii-vel tetőzött be. A Wii U egy ügyes továbbgondolása volt a Wii-nek, amit marketinges és egyéb okokból nem sikerült megfelelően értékesíteni.
    Közben a 3DS azért szépen fogyott és időközben egy elég vastag használói bázisa lett. Dacára annak, hogy a hardvere bőven elavult volt már a megjelenéskor is.
    Viszont a játékkínálat pótolta ezeket a hiányosságokat, ahogy a Wii U kivételével szinte az összes konzolukra ez (volt) a jellemző.
    A Wii U mellett sokáig kardoskodtam, mert éreztem benne a fantáziát.
    Viszont ha nincs rá elég játék, akkor vége. Ha Nintendo, ha nem.
    Önmagában a Nintendo saját címekkel egy gépet nem tud fenntartani.
    Miért? Azért, mert a mai gyerekek már nem Marioban és Zeldában gondolkoznak, hanem abban ami éppen trendi. Japánnal most ne foglalkozzunk, külön világ.
    A mai felnőttek még tudják mi a Mario és mi a Nintendo név. Ezek a felnőttek vesznek maguknak Nintendo-t, vagy adják a gyerekeiknek.
    Viszont ezek a felnőttek látják azt, hogy Mario mellett még mások is futkosnak és ehhez nem kell Nintendo-t venni.
    A lényeg, hogy új gépet akkor vesz az ember, ha látja, hogy ki fogja tudni használni.
    A Wii U-t is ennek reményében vettem meg és részben volt csak csalódás, még most is azt mondom.
    A csalódás része miatt vettem mellé egy PS4-et.
    Itt azt kell észrevenni, hogy egy átlag ember nem két konzolt vesz, hanem egyet.
    A jelenlegi állapotok szerint, az átlag embernek és a gyerekeinek a PS4 a legjobb vétel. A Nintendo Switch ebben tud változtatni? Szerintem nem. Ez a nagy probléma.
    Csak Nintendo fanokra nem lehet építeni. Ha lehetne, akkor a Wii U nem ott tartana ahol.
    Mivel ad többet ez a konzol a Wii U-nál?
    Grafika? A Nintendo-nál pont nem ez a lényeg és nem is vaskos a különbség.
    Játékélmény? Ugyan az, mint a Wii U csak egy picit alakítottak rajta.
    Hordozhatóság? Akinek van 3DS-e minek vegye meg?
    Akiknek van Wii U és 3DS, azok majd az megveszik. Hányan vannak ilyenek rajtam kívül (én nem veszem meg)?
    Akinek PS4-e van, az minek vegye meg?
    Ki fogja így megvenni? Ez a fő kérdés!
    Logikus válasz erre az, hogy a korábbi Nintendo tulajok megvétele életbevágóan fontos, azért, hogy a Switch beinduljon.
    Wii U-ra jön a Zelda. Ezzel azt az egy ütőkártyát is eljátszották, ami miatt elgondolkoztam volna a Switch-en.
    Splatoon 2? Klassz játék, de nekem elég az első rész.
    Skyrim. Aki akarta, már rongyosra játszhatta.
    Új Sonic. Fasza. Lesz PS4-re is.
    Még egyszer kérdezem, ki fogja megvenni? Nem látom azt a piacot, ahol ráugranának erre az emberek (sajnos).
    Régen a Nintendo egyet jelentett a tv játékkal. Minden Nintendo volt, még az is, ami nem. Miért? Azért mert mindenkinek szólt. Nem csak fanoknak, nem csak gyerekeknek, nem csak felnőtteknek. "A" konzol volt.
    Mára egy maradt, ami különbözik a többitől, de valamiért nem akar mindenki konzolja lenni. Na, ez a fő probléma.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ldave #139 üzenetére

    Igen, ez jogos és azt mutatja, hogy van húzóereje a felépített Nintendo sorozatoknak és az emberek fizetnek (és valószínűleg fizetnének is) a Nintendo játékokért. És ez is azt mutatja számomra, hogy a Nintendo pénzt nem a B-kategóriás hardverből kell csináljon, hanem a minőségi sorozatait játékeit kell minél szélesebb körben terítse és tovább fejje.

    És hogy a kérdésedre válaszoljak: Azért rétegjátékok mert nem fedik le jól a a teljes palettát (nyugati RPG, GTA, autós szimulátor, öldöklős játék etc) hanem csak a játékosok egy (erre fogékony) részét szólítják meg. Tudom, erre a standard válasz az, hogy "a Nintendo a család barát konzol", de ez szerintem inkább kényszerűség mint ténylegesen választott útvonal. Emlékszem gyerekként még játszottam N64-en Goldeneye-val, Turokkal ilyesmivel. Akkoriban a konkurenciához viszonyítva nem volt ennyire szűk a játékkínálat. Ami eladásokat írtál azok tényleg szépek, de ez csak 1-2-3 játék, a konkurenciára meg 1000 játék van, döntő többségük lényegesen alacsonyabb eladással, de összességében a teljes szoftverkörnyezet sokkal magasabb eladásokat produkál.

    És itt üt vissza a rétegjáték dolog: ha (műfajukat tekintve) rétegjátékokra alapoz a Nintendo, akkor az maga után vonja, hogy csak azok veszik meg a drága hardvert akik dedikáltan ezekkel a rétegjátékokkal akarnak játszani, ez pedig alacsonyabb HW eladásokat eredményez, tehát a HW fejlesztés borsós költsége kevesebb konzolra oszlik, tehát nem tudják lenyomni a saját HW árát.

    Innen két út van:
    -(A) Vagy nem gyártok saját HW-t, hanem a userek meglévő mobiltelefonját használom mint Handheld Nintendo platformot (én ezt javaslom). Ekkor gyakorlatilag alig van HW költség (csak egy kontroller és opcionálisan egy dokkoló)
    -(B) Fejlesztek saját HW-t, de akkor gondoskodnom kell róla, hogy az nagyon nagy példányszámban menjen el, hogy a HW költsége alacsony legyen és ezért több játékos kötelezze el magát a platform iránt. Ehhez meg kell szólítani a HC Nintendo rajongókon kívül mást is.

    A B egyértelműen a nehezebb útvonal. Többször próbálták nagygépes rendszeren is, de nagyon nehezen megy.

    Szóval én azt mondom, hogy legyen az "A" opció. És itt nem látom, hogy mit veszíthet a Nintendo, mert őket nem a HW különbözteti meg a 12-egytucat Androidos dzsunkajátékgyártól, hanem a minőségi játékaik, amik ugyanúgy megmaradnának, megfelelő portolás és irányítási séma mellett nem szenvednének csorbát, de egy jóval szélesebb játékosbázishoz juthatnának el.

    Mert biztos vagyok benne, hogy sokan vannak, akik a buszon, vagy egy hosszabb nyaralás üres óráiban szívesen játszanának Nintendo játékokkal, van komoly okostelefonjuk hajlandóak is lennének játékot venni, de soknak találják a 300 dolláros belépési árat amiért nem kapnak mást, csak egy újabb mobil kütyüt, ami nem sokkal különb mint a meglévő telefonjuk, de legalább azt is cipelni meg töltögetni kell. Ezt a koncepciót már túlhaladta a világ...

Új hozzászólás Aktív témák