Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #8 üzenetére

    "Azért már nem 2007-et írunk"

    Nem, hangban most már 2007-et se írunk, mikor még EAX se vo't. :DDD
    Jó vicc volt amúgy az első a TrueAudio, én tényleg bekajáltam a trollkodást, hogy miután az Xbox (vagy PS4? valamelyik...) is kapott hasonló blokkot, majd tényleg használja is valaki PC-n. :))
    Na nem baj, akkor vettem utoljára AMD kártyát játékhoz. :P

    Picit komolyabbra fordítva a választ pedig szintén: de, mert nyakunkon az UHD és pont akkor, mikor már lassan belátjuk, hogy bizony sokkal jobb lenne 120Hz, mint "alap" 60 helyett (illetve konzolosoknak 60 a 30 helyett), viszont nem tudjuk már fix frekivel se csinálni, hogy BFI-vel legyen megtámogatva a 60, hanem VRR-al akarunk 60+ (ez esetben átlag) fps-t, pedig 4k-ban és HDR-el együtt. Amint kint lesz a HDMI 2.1 és a DisplayPort 1.5 (1, max 2 év), ez kezd majd "norma" lenni lassan (4k@120@10bit, ~40Gbps).

    Közben pedig ma is van dögivel játék, ami egyáltalán nem néz ki még közel sem úgy, hogy ne lehetne 2-3x magasabb fps-el futnia, csak vakartatja az emberrel a fejét, hogy mégis mi az isten viszi el a teljesítményt (főleg ha az aktuálisan legújabb Geforce-on és Radeonon, Intel és AMD CPU alatt is)? + persze térhangzás sincs bennük sehol (de valami csoda feature-t néha támogatnak, ami nem is látszik, de 100x gyorsabban csinál valami effektet valamelyik hardware-en, csak épp nem látni, mert az a számítás a teljes munka 0.01%-a :)) ).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák