Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz brumi1024 #337 üzenetére

    Szerintem az eredmény nagyon szép!

    A kérdés legfeljebb az, hogy azzal, hogy az M1 gyorsabb mint a relatíve új 2 éves 5x akkora TDP-vel.rendelkező 2700X azzal egész pontosan mit akarunk üzenni?

    Azt, hogy milyen ügyes az Apple?
    Vagy mennyivel jobb az arm?
    Vagy hogy milyen csodálatos a technológia fejlődése?

    Persze lehet, hogy mindegyikben van némi igazság.

    Amikor az első szivárgások megjelentek a renoirról, abból is az látszott : a 7nm-en készített Renoir 35W TDP-vel eléri a 100W-os 2700X teljesítményét.

    Ahogy a renoirnál a 7nm, úgy az Apple chipjénél tapasztalt alacsony fogyasztás egy részét a forradalmian új 5nm-nek (ami.már EUV) köszönheti.

    Ez természetesen az M1 érdemeiből nem vesz el. Legkevésbé sem szeretném elvitatni azzal, hogy majd akkor hasonlítgassuk, ha...
    De ez az AMD által nem használt 10nm-rel együtt 3 generációs gyártástechnológiai különbséget jelent. Ennyi előrelépés el is várható.

    Valószínűleg ha majd megjelenik az első 5nm-es mobil AMD termék, az is le fogja lépni 15W-ból talán a 105W-os zen2-ket is.

    De az M1 egyébként a tesztben csodálatosan teljesít.
    Én azt látom, hogy remekül muzsikál a nagy L1$ és L2$ éa a széles backend.
    Én azt remélem, vagy mondjuk úgy, úgy vélem, bármilyen processzor design esetén nincs más út, mint ez. Az Apple igazi nagy érdeme az, hogy kb 50% IPC többlettel nagyjából mindenkit állva hagytak. A gyári armot is. Azt gondolom, a következő években a Nuvia is valami hasonlóval fog előjönni. De nem kizárt, hogy addigra mindenki. Addigra az Apple már 3-4nm gyártat majd.

    De az eredményekből az is látszik, hogy a teszt nagyon szereti a zen L3$-t is. A 2700X egyes magjai csak maximum 8MB/hoz fértek hozzá. Ezt duplázta a zen2 magonként 16MB-hoz való hozzáféréssel. Ez magyarázza, miért lényegesen jobb a 3950X, mint a 2700X kevés szálon is.

    Ha a TDP-re kihegyezve akarjuk vizsgálni, akkor talán úgy igazságos, hogy a 3950X TDP-jét is lekonfiguráljuk biosból 45W-ra. Az utolsó 20-30W-ot jellemzően az utolsó párszáz megahertz teszi hozzá.

    Ezen a pgbench teszten egyébként épp a cache méret miatt a Renoir valószínűleg nem szerepelt volna olyan jól.

    Viszont az AMDnek most jött ki a zen3-as fejlesztése, ami szintén duplázta az egy mag által.elérhető maximális L3$ méretét. Én kíváncsi lettem volna, az hogy teljesít, de sajnos nem találtam ilyen bontott pgbench eredményeket.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák