Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Phvhun #48 üzenetére

    A szemlencset alakitjak "tokeletesre" es ezt csinaltak eddig is, Intralasiknel is meg PRKnal is.

    Nekem ezek az ertekek voltak, -1 dio vagy cilinder a garanciahatarom:

    jobb: -5.5D -2.5Cyl = > 8 dioptriányi leszedés
    bal: -5.25D -2.25Cyl => 7.5 dioptriányi leszedés.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tocsa

    senior tag

    válasz Phvhun #48 üzenetére

    Egyebkent amit itt egy korabbi hozzaszolasban irtam, espedig hogy a latoteredben az egyes teruleteken mas es mas az elesseg meg "jo" szemu meberekre is igaz. Regen hallottam (urban legend?), hogy az amerikai hadseregben egyes esetekben alkalmazzak sniper-eknel a mutetet (nem mindig, ne tom milyen esetekben). Es ilyenkor egy alapbol jo latasu szemely meg elesebben fog latni, elmeletileg ez lehetseges.
    Nekem az a gyanum hogy a modern gepek is mintavetelezessel mukodnek.
    ENgem az erdekel, hogy a 2D-s fuggveny megtervezese pontosan mikor tortenik. Mert ahogy itt a cikkiro irja is, vakummal kiegyenesitik meg feszitik a szemet, namost ha ebben az allapotban mer a gep, akkor elkepzelheto elteres a normal szem allapothoz kepest maga a kifeszites es tortura miatt. Ha viszont a kifeszites elott mernek, akkor megintcsak a kifeszites ugy modosithatja a dolgokat esetleg, hogy a korabban kiszamolt ertekek ebben az allapotban mar nem annyira pontosak? A mernoki szakmaban mondjuk mindig van hiba, hibahatar, hibakezeles, stb.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Új hozzászólás Aktív témák