Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gusztáv

    addikt

    Anno a Dell-nek volt hasonló elgondolása, a Latitude On. Ott egy külön bővítőkártyára került egy Omap proci és saját flash tárhely is, és ebben a módban a laptop normál cpu-ja nem is működött. A beépített hsdpa kártya segítségével még kikapcsolt módban is időnként húzogatta le a leveleket, mint egy mobiltelefon. Így egy E4200 elment 24-órát.
    Az Office 2010-hez már van web apps, az összes funkció elérhető böngészőből. Sok helyen már a vállalatirányítási rendszer is egy frontend-en keresztül böngészőből üzemel, és egyre népszerűbb az alkalmazás virtualizáció is.

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz ddekany #16 üzenetére

    Egy kicsit pontatlanul fogalmaztam (meg pontosan megnéztem, mert még soha nem használtam). Tehát van a Office 365, ami egy felhőalapú megoldás, és ott tényleg a böngészőből használsz egy butított alkalmazást (ami szerintem az üzleti felhasználók nagy részének igényeit kielégíti).
    Amire én gondoltam az a MS Remote Desktop Services, amihez szintén van web access, na ott tényleg fullos office 2010-et tudsz használni (RemoteApp néven fut a dolog), ami egy távoli szerveren fut.

    Vagy lehet azt csinálni amit a Dell, simán belerakott a kis másodlagos rendszerébe egy Critix klienst, minden probléma megoldva.

    De alapvetően ezek a másodlagos rendszerek nem erre vannak kitalálva, nem ezen fogja valaki megírni élete fő művét. Hanem arra, hogy az ember pillanatok alatt meg tudja nézni az emaileket, naptárat, elolvasni a csatolmányokat, tudjon módosítani benne (ha kell), elérje az internetet stb.

    [ Szerkesztve ]

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz attila9988 #19 üzenetére

    Az MS elég ügyesen megoldja, hogy váltsanak a cégek. Pl megszűnik a terméktámogatás az Exchange 2003-hoz. Amelyik cég ezt használta, az valószínűleg váltani fog a 2010 verzióra (nem egészséges a cég levelezését egy olyan rendszeren futtatni, amihez már nincs support). Viszont az Exchange 2010 nem igazán működik rendesen együtt az Outlook 2003-al, szóval akkor kell az új Office is.
    Viszont szerintem kevés cég van aki rohant az Office 2007-ét cserélni 2010-re, amikor megjelent.
    Ahány helyen eddig én munkámból kifolyólag megfordultam, ott nem professzionális szövegszerkesztésre használták a Word-öt, hanem tipikusan levél/árajánlat/általános irodai dolgok írására (erre meg talán a felhő alapú dolog is elég lenne).

    De kicsit elkalandoztunk a témától. Maga a Lenovo is így hirdeti a rendszert: Web & Multimédia, Double battery life, Instant-On. Szó nincs itt munkáról. És aki már szopott céges laptoppal, mert a hiperbiztonságos tűzfalnak valami nem tetszett az elérhető wifi hálózatban, az nagyra tudja értékelni, ha van egy második rendszer, amivel bármilyen wifire fel lehet ugrani, ha gyorsan meg kell nézni / el kell intézni valamit a neten.

    Laci

Új hozzászólás Aktív témák