Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fourgee

    csendes tag

    válasz nkmedve #43 üzenetére

    Tavaly előtt kb. 35 ezer kilométert repültem, ami időben is elég jelentős. Az első repülést még élveztem, viszont utána arról szólt minden út, hogy a felszállás utáni negyedórától a leszállás előtti negyedóráig mi a fenét csináljak, hogy ne unjam halálra magam. De, abban az évben marha sokat vonatoztam is. A repülésben és a vonatozásban két közös dolog volt, az egyik az unalom, a másik meg az, hogy pl. egy szabvány 15,6"-os notebook használhatatlan, mivel túl nagy. Egy élmény volt a repülőn GTA-zni, TDU-zni, vagy éppen a Bioshockban írtani az ellenfeleket, de elég érdekes testhelyzetben ment csak. Próbáltam telefonon is játszani, de a PDA kijelzője inkább rövid távon jó, ha van 10-20 percem, amit elütnék. Na, azt is csak játékra lehet használni, olvasásra, filmnézésre, hosszabb játékra kényelmetlen. Ez utóbbi háromra, plusz képnézegetésre az iPad ideális ilyen körülmények között.

    A sok fikázónak mondok egy példát. Jelenleg ahol élek, egy 10-15 év közötti jó állapotú Nissan Skyline-t lazán megvehetek, mivel átszámítva csak 450 ezer forint. Tankolni is lenne pénzem, de mégsem veszem meg, helyette egy Vectra-t néztem ki, mivel nem tudnám a Skylinte-t kihasználni, egyszerűen nincs rá szükségem. Ha most az iPad fikázók példáját követném, akkor kötelezően azt kellene mondanom, hogy a Skyline mekkora egy rakás szar, mert hogy itt van egy csomó előre telepített traffipax és így nem léphetem túl a sebességhatárt...

    Ha valamire nincs szükségetek, valamit nem tudtok kihasználni, ami más embereknek pont ideális, akkor miért fikázzátok? Számomra pl. a netbookok használhatatlanok. Túl kicsi a kijelzője, torz, béna touchpad van rajtuk. Az én igényeimnek egy 13"-os laptop felel meg, mégsem megyek netbookos fórumokra fikázni azokat a gépeket, csak azért mert nekem nem jó.

    :)

    Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

Új hozzászólás Aktív témák