Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frankie!

    őstag

    válasz BloodRay #17 üzenetére

    Igazság szerint nekem valami olyasmi kijelző kéne, aminél az összes manipulációt teljesen ki lehet kapcsolni. Tehát szín- és élességmódosítást és a sok száz Hz-es interpolációt is. Azt a képet szeretném látni, amit a film készítői elképzeltek. Számítógépre kötve hajtanám meg, és mivel 26-32 hüvelyk környékén keresgélnék még a monitorok is szóba jöhetnek. Sokszor találkoztam monitoroknál olyannal, hogy valami utófeldolgozást csinál a képpontokkal, és egyszerűen nem olyan éles a kép, mint lehetne. Mintha nem natív felbontásban menne. Pl. a munkahelyemen kaptam egy 26-os Acert, aminek a színei szerintem elég jók, vsz. IPC paneles, de az élességgel bajok vannak. Vagy pl. a barátomnak van régebbi, de komoly Samsung monitora, amibe szerintem szintén jobb panel van mert jók az árnyalatok, de valami utóélesítés lehet benne, ami agyoncsapja az élességet. Őszintén szólva amely laptévéket eddig láttam, azoknál is mind egy hasonló effektussal találkoztam.
    A régebbi munkahelyemen volt egy 22-es EIZO, annak borotvaéles képe volt. Na valami olyasmi élességre vágyok, kicsit nagyobb méretben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák