Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Szomorú, hogy az új generációk esetén mindig kizárólag a csúcs termékekről beszélnek, miközben a többség nem azt fogja venni.
    Engem sokkal jobban érdekelne, hogy a 11. gen Core i5 termékekről van-e már mérés, konkrétan a 11400F érdekel a legjobban, ugyanis a Comet Lake setében, azaz a 10400F jelenleg a piac legjobb ár/érték arányú CPU-ja játékhoz. A 10400F sokkal jobb választás játékra mint egy Ryzen 5600X, ezért vagyok nagyon kíváncsi hogy mit fog tudni a 11400-as.

    Az meg, hogy egy játék 400 vagy 600 fps-el annyira totál mindegy, hogy megemlíteni is felesleges, főleg hogy a leggyorsabb monitorok is 240 Hz-esek.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Pingüino #38 üzenetére

    Nem akarok beleszólni, de Buster-nek valóban nem kell semmit ide belinkelnie, hiszen te magad raktad be a választ, azt amit te kértél, ott van feljebb a linkjeid között. Te linkelted többek között a Tom's Hardware oldalról egy képet, ahol a Mercury Research által közölt adatok alapján készült. Azon tökéletesen leolvasható, hogy az AMD 20%-on áll. A kétszereplős piacon a maradék 80% vajon kinél van? Ilyen egyszerű.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Pingüino #41 üzenetére

    Az AMD az elmúlt 3 évben azért tudta növelni annyival a részesedését, mert a korábbi Ryzenek, akkoriban nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkeztek. Mára a helyzet megfordult olyannyira, szó szerint 180 fokos fordulatot vett. Mivel az AMD nem tud eleget gyártani és műszaki fölényben van, így a Ryzenek ára úgy felment, hogy az ár/érték arányuk borzalmasan rossz lett, legfőképp a 300 dollár alatti szegmensben. Az Intel jelenlegi óriási nagy előnye, hogy továbbra is el tudják látni a piacot kellő mennyiséggel, így az á rak szinte változatlanok, az ár/érték arányuk sokkal-sokkal jobb, mint az Ryzenek esetében. Ezt tökéletesen szemléltei, hogy a legutóbbi negyedévben bizony az AMD növekedése nem csak hogy megállt, hanem csökkent a részesedésük. Egyszerűen a műszaki előny nem minden, az csak egy a soktényezős képletben.
    Na most ha a jelenlegi műszaki hátrányban szenvedő termékekkel részesedést tudnak növelni, és idén még két új generáció érkezik jelentős teljesítménynöveléssel, akkor nem nehéz kikövetkeztetni, hogy az AMD növekedése az asztali fronton megállt, és addig nem fog változni, amíg nem javítanak drasztikusan az ár/érték arányon.
    A Ryzen 5000-es szériát az AMD brutálisan túlárazta, sokak szerint a műszaki előny miatt megtehetik. Ja csakhogy ez a legutóbbi negyedéves kimutatásnál rendesen vissza is ütött.
    Ezen felül még idén decemberben akarják piacra dobni az Alder Lake szériát, ami ugye elvileg DDR5/PCI-E 5 támogatással érkezik. Na most ha valóban még idén kijön, akkor az egész világ azt fogja tesztelni és arra fog figyelni főleg az új DDR és PCI-E szabvány miatt. E téren az Alder Lake viszi majd a show-t, ugyanis a jelenlegi információk szerint az AMD később fogja hozni a saját DDR5-ös platformját, addigra meg az Intel jól megszedi magát. A PH-n sokat lehordott Rocket Lake pedig pont a jó árazással okozhat sok fejfájást az AMD-nek, ugyanis ha például a 11400F továbbra is 150 dolcsi lesz, és gyorsabb a Ryzen 5600X-nél (erre jó esélye van) akkor az AMD valószínűleg további részesedést fog veszíteni, de már az is gáz az AMD-re nézve, ha a 11400F pontosan ugyanolyan gyors lesz, mint az 5600X, hisz a Rocket Lake fele annyiba fog kerülni. A vásárlók többsége pedig először az árat nézik és csak az után a műszaki tulajdonságokat.

    Az Intel jelenleg kb azt csinálja, mint amit az AMD az első két generációs Ryzenek idejében: ha műszakilag nincsenek is toppon a termékek, jó árazással sok fejfájást lehet okozni a konkurenciának és okoztak is (az említett részesedés szerzés).

    Ekkor pedig még szóba se került az az apróság, hogy Intel oldalon a legtöbb CPU-ban van IGP és a Rocket Lake setében az IGP nagyon ki lesz gyúrva multimédiára (pl.: AV1 hardveres dekóder).

    Én pont hogy nem látok további növekedési potenciált az AMD-nél asztali vonalon, amíg nem rakják rendbe az árakat és a mennyiséget (utóbbinál nem biztso, hogy fel tudják venni a versenyt a kékekkel).

    Ironikus, hogy a PH-n oly sokszor szidott 14 nm-es gyártósor lett az Intel nagy előnye, aminek segítségével megállították az AMD növekedését. Egyszerűen sokat tudnak gyártani ott és ez elegendő a jó árakhoz.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Pingüino #49 üzenetére

    "A gond ezzel a gondolatmenettel, hogy a market share nem eladott darabszámot mér, hanem az eladott termékből származó bevételt."

    Légyszi másold be a Mercury Resarch hivatalos jelentéséből az erre vonatkozó részt, ami ezt így kijelenti, köszi! Ha nincs meg, nem gond, mert lényegtelen, ugyanis akármi alapján nézik az Intel jelenleg 4× jobban áll, mint az AMD akár darabszámot akár bevételt nézzük (80% vs 20%).

    "Nem az ár/érték aránnyal van náluk a gond, hanem az alulkalkulált fogyasztói igényekkel, és az emiatt szűkösen lefoglalt gyártókapacitással."

    Az ár/érték aránnyal is súlyos gondok vannak. Nézd csak meg a Ryzen 5000 széria árait és a Comet Lake árait. Például Ryzen 2600-nak kereken 200 dollár volt az ajánlott fogyasztói ára, ezzel szemben az 5600X 300 dollár, ami 50%-os emelés, sőt még a 3600-as Ryzen is 200 dollár volt. Ehhez képest egy Core i5-10400F 150 dolcsi és gyorsabb, mint a Ryzen 3600 és csak pár százalékkal lassabb játékokban, mint az 5600X.
    Nézd csak meg az itthoni árakat:
    Ryzen 5600X ~ 130k
    Core i5-10400F ~ 50k
    Játékokban csak pár százalékkal marad el a Comet Lake a Zen 3-tól, sőt több olyan játék van, ahol nincs különbség sebességben.

    "Amelyik szegmensben kell, hogy legyen a CPU-ban IGP (ez ugye jellemzően az olcsóbb szegmens), ott a Ryzen-ekben is van IGP."
    Legolcsóbb IGP-vel szerelt Ryzen jelenleg a Ryzen 3 2200G, jelenleg 60-65k környékén kapható. Ki az, aki ennyi pénzért ilyen elavult CPU-t vesz?
    Legolcsóbb Comet Lake IGP-s proci: Celeron G5900, ami 15k körül van, azaz negyedannyiba kerül, mint a Ryzen és az IGP-je semmivel nem rosszabb.
    Van rosszabb is: IGP-s Ryzen-ből jelenleg itthon csak és kizárólag a 2200G kapható, ami már nem mai darab a több három eltűnt a piacról, azaz egyetlen darab IGP-s Ryzen kapható. Szóval itt a Ryzenek labdába se rúgnak, az IGP-s Ryzenek most olyanok, mint a VGA-k: nincs egy se, de ha találsz egye valahol, akkor azt nevetséges csillagászati áron tudod megvenni, ami összegből nagyságrendekkel erősebb Intel CPU-t kapsz. Mondjuk azt eddig nem is tudtam, hogy ezek eltűntek, ma is tanultam valamit.
    Szerk.: Egy helyen találtam Ryzen 3 2200G-t 50k pénzért. Igaz, hogy ekkora összegért kapsz egy teljes értékű 10400-as Core i5-öt ami nagyságrendekkel erősebb minden szempontból, de legalább kapni még IGP-s Ryzen-t. :D

    "Méghozzá még mindig jobb, mint amit az Intel ki tud préselni."
    Kétlem, hogy egy Vega8 bármiben jobb lenne, mint egy Intel Xe, a Rocket Lake ráadásul ugye full AV1 dekódert fog hozni (Tiger Lake-ben már van), szóval mára IGP fronton pont az Intel van elől, az AMD elhanyagolta ezt a területet.

    #51 ShiTmano :

    "Nem ütött vissza. AMD-nek brutálisan nőtt a profitja, Intel bukóban volt az egy évvel azelőtti profitjához képest."
    Az AMD növekedését az Intel a műszaki hátrányával együtt megállította és meg is fordította. Az AMD vezetőségét valószínűleg nem az fogja érdekelni, hogy az Intel saját magához képest mennyivel kevesebb pénzt szed be, hanem hogy a jelenlegi legfejlettebb termékeivel nem tudnak jelentős piaci részesedést növelni, olyannyira nem ,hogy legutóbb még veszítettek is belőle.

    "Az AV1 dekódolás (állítólag) kb semmi vizet nem zavar."
    Még nem, viszont aki hosszú távra szeretne gépet vásárolni, annak már számítani fog.

    "Hiába fejlesztették fel a kapacitást, a 14 nano már most kezd elavulni. Jövőre meg már végképp az lesz, szóval majd chipszetgyártásra meg Celeronra jó lesz. Cseszhetik a kapacitásukat."
    A kapacitásfejlesztéssel azt érték el, hogy a jelentős műszaki hátránnyal piaci részesedést tudtak szerezni.

    "Külföldi teszten a Rocket Lake 280w-os fogyasztással tudta kb ugyanazt a teljesítményt, mint az 5800x 225w-al. "
    Rocket Lake még meg sem jelent. Először várjuk meg a végleges (nem ES) termékekről a független teszteket. Amúgy ismét csak a felső kategóriát veszed figyelembe. Vannak itt még sokkal érdekesebb mérések, piacon lévő termékekről, például az is tök érdekes, hogy játékok alatt egy "elavult" gyártástechnológiával készült Core i5-10400F fele annyit fogyaszt játékok alatt, mint egy Ryzen 5600X, miközben átlagosan pár százalékkal marad el sebességben és több olyan játék van, ahol nincs is teljesítménybeli különbség.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák