Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz huskydog17 #47 üzenetére

    A gond ezzel a gondolatmenettel, hogy a market share nem eladott darabszámot mér, hanem az eladott termékből származó bevételt. Teljesen lényegtelen, hogy az AMD drágábban adja a termékét, mert így is elad mindent, ami lejön a gyártósorról. Nem az ár/érték aránnyal van náluk a gond, hanem az alulkalkulált fogyasztói igényekkel, és az emiatt szűkösen lefoglalt gyártókapacitással. Ezen pedig bár nem megy egyik napról a másikra, de nem nehéz változtatni.

    Az Alder Lake-ről, meg a PCI-e 5.0 és DDR5 párosról annyit, hogy idén megjöhet a Ryzen 6000-es sorozata is. Egy negyedévnél többet semmiképpen nem csúszik az Alder Lake-el szemben. Azalatt az Intel nem szedi meg magát.

    "Ekkor pedig még szóba se került az az apróság, hogy Intel oldalon a legtöbb CPU-ban van IGP és a Rocket Lake setében az IGP nagyon ki lesz gyúrva multimédiára"
    Amelyik szegmensben kell, hogy legyen a CPU-ban IGP (ez ugye jellemzően az olcsóbb szegmens), ott a Ryzen-ekben is van IGP. Méghozzá még mindig jobb, mint amit az Intel ki tud préselni. Egyetlen előnye az Inteles IGP-nek az általad említett hardveres dekódolás.

    Én nem látok itt akkora problémát, ami tartós megtorpanáshoz vezetne. Egyedül gyártókapacitásból kell többet lefoglalni, és menetelhetnek tovább szépen előre.

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz huskydog17 #47 üzenetére

    "Ja csakhogy ez a legutóbbi negyedéves kimutatásnál rendesen vissza is ütött."
    Nem ütött vissza. AMD-nek brutálisan nőtt a profitja, Intel bukóban volt az egy évvel azelőtti profitjához képest.

    "Ekkor pedig még szóba se került az az apróság, hogy Intel oldalon a legtöbb CPU-ban van IGP és a Rocket Lake setében az IGP nagyon ki lesz gyúrva multimédiára (pl.: AV1 hardveres dekóder)."

    Külföldi fórumokon kitárgyalták ezt. Az AV1 dekódolás (állítólag) kb semmi vizet nem zavar. Egy mai proci kb. kirázza a kisujjából szoftveresen. (Nem saját vélemény). Következő AMD APU meg már szintén tudni fogja.

    "Ironikus, hogy a PH-n oly sokszor szidott 14 nm-es gyártósor lett az Intel nagy előnye, aminek segítségével megállították az AMD növekedését. Egyszerűen sokat tudnak gyártani ott és ez elegendő a jó árakhoz."

    Hiába fejlesztették fel a kapacitást, a 14 nano már most kezd elavulni. Jövőre meg már végképp az lesz, szóval majd chipszetgyártásra meg Celeronra jó lesz. Cseszhetik a kapacitásukat. Külföldi teszten a Rocket Lake 280w-os fogyasztással tudta kb ugyanazt a teljesítményt, mint az 5800x 225w-al. Ezért is kellett 2 magot lecsippenteni a Comethez képest. 10 nanonak meg sokkal kisebb a kapacitása és a hozama sem túl jó egyelőre.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • dokanin

    aktív tag

    válasz huskydog17 #47 üzenetére

    Hát lehet, hogy jön idén az Alder Lake, de még nem lehet tudni, hogy beválik-e a big-little desktopon. Szerintem inkább hátrány lesz, mint előny. Csak viszi majd a tranzisztorokat, de nem látom, hol fog megtérülni. De majd kiderül.

    A jövőre 3nm-es intel proci is elég sci-fi-nek tűnik nekem. Eddig arról szóltak a hírek, hogy talán lesz valami TSMC-vel, meg, hogy tárgyalnak, stb. Erre jövőre már lenne is új proci? Rádasul nincs is még kész a 3 nm.

Új hozzászólás Aktív témák