Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #41 üzenetére

    2019 Q1 az nem 2 ev? De nezhetunk 3 evre visszamenoleg is.
    Azt nem nekem kell bizonyitanom, hogy a jovoben te milyen tendenciat latsz ami azt igazolja, hogy az Intel desktopon veszelyben van.

    Tokeletesen lathato, hogy nincs semmilyen veszelyben.
    Mellesleg a tendencia megszakadt, mert az AMD nem novelte tovabb a reszesedest, sot csokkent.
    En pedig 78-85% irtam, szoval ha csokken 78%-ra, akkor is kijon a matek. A piac kethardmada.

    Persze, hogy kritizaltam a novekvo tendenciat, hiszen epp most csokkent.
    Az Intel 3 eve uralja a piacot, par szazalekos "ingadozasokkal".

    [ Szerkesztve ]

  • -KP-

    addikt

    válasz Pingüino #41 üzenetére

    Miért lenne törvényszerű, hogy a következő 3 évben is újabb 10% részedesést nyer az AMD? Netán jós vagy?

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Pingüino #41 üzenetére

    Az AMD az elmúlt 3 évben azért tudta növelni annyival a részesedését, mert a korábbi Ryzenek, akkoriban nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkeztek. Mára a helyzet megfordult olyannyira, szó szerint 180 fokos fordulatot vett. Mivel az AMD nem tud eleget gyártani és műszaki fölényben van, így a Ryzenek ára úgy felment, hogy az ár/érték arányuk borzalmasan rossz lett, legfőképp a 300 dollár alatti szegmensben. Az Intel jelenlegi óriási nagy előnye, hogy továbbra is el tudják látni a piacot kellő mennyiséggel, így az á rak szinte változatlanok, az ár/érték arányuk sokkal-sokkal jobb, mint az Ryzenek esetében. Ezt tökéletesen szemléltei, hogy a legutóbbi negyedévben bizony az AMD növekedése nem csak hogy megállt, hanem csökkent a részesedésük. Egyszerűen a műszaki előny nem minden, az csak egy a soktényezős képletben.
    Na most ha a jelenlegi műszaki hátrányban szenvedő termékekkel részesedést tudnak növelni, és idén még két új generáció érkezik jelentős teljesítménynöveléssel, akkor nem nehéz kikövetkeztetni, hogy az AMD növekedése az asztali fronton megállt, és addig nem fog változni, amíg nem javítanak drasztikusan az ár/érték arányon.
    A Ryzen 5000-es szériát az AMD brutálisan túlárazta, sokak szerint a műszaki előny miatt megtehetik. Ja csakhogy ez a legutóbbi negyedéves kimutatásnál rendesen vissza is ütött.
    Ezen felül még idén decemberben akarják piacra dobni az Alder Lake szériát, ami ugye elvileg DDR5/PCI-E 5 támogatással érkezik. Na most ha valóban még idén kijön, akkor az egész világ azt fogja tesztelni és arra fog figyelni főleg az új DDR és PCI-E szabvány miatt. E téren az Alder Lake viszi majd a show-t, ugyanis a jelenlegi információk szerint az AMD később fogja hozni a saját DDR5-ös platformját, addigra meg az Intel jól megszedi magát. A PH-n sokat lehordott Rocket Lake pedig pont a jó árazással okozhat sok fejfájást az AMD-nek, ugyanis ha például a 11400F továbbra is 150 dolcsi lesz, és gyorsabb a Ryzen 5600X-nél (erre jó esélye van) akkor az AMD valószínűleg további részesedést fog veszíteni, de már az is gáz az AMD-re nézve, ha a 11400F pontosan ugyanolyan gyors lesz, mint az 5600X, hisz a Rocket Lake fele annyiba fog kerülni. A vásárlók többsége pedig először az árat nézik és csak az után a műszaki tulajdonságokat.

    Az Intel jelenleg kb azt csinálja, mint amit az AMD az első két generációs Ryzenek idejében: ha műszakilag nincsenek is toppon a termékek, jó árazással sok fejfájást lehet okozni a konkurenciának és okoztak is (az említett részesedés szerzés).

    Ekkor pedig még szóba se került az az apróság, hogy Intel oldalon a legtöbb CPU-ban van IGP és a Rocket Lake setében az IGP nagyon ki lesz gyúrva multimédiára (pl.: AV1 hardveres dekóder).

    Én pont hogy nem látok további növekedési potenciált az AMD-nél asztali vonalon, amíg nem rakják rendbe az árakat és a mennyiséget (utóbbinál nem biztso, hogy fel tudják venni a versenyt a kékekkel).

    Ironikus, hogy a PH-n oly sokszor szidott 14 nm-es gyártósor lett az Intel nagy előnye, aminek segítségével megállították az AMD növekedését. Egyszerűen sokat tudnak gyártani ott és ez elegendő a jó árakhoz.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Pingüino #41 üzenetére

    azért ez nem ennyire egyszerű kérdés. Úgye az USA-ban a piacot három nagy PC gyártó dominálja a Dell, a HP és a Lenovo. El is viszik a gyári gépek 70%-t vagy akár a 80%-ot is. Na náluk az eladott gépekben vagy 96%-ban Intel proci van. Az USA vásárló ráadásul nem nevezhető tudatosnak igazán. Bemegy az első Wallmartba(az ottani TESCO) , ha számítógépet akar venni és leveszi azt a polcról, amit lát. Leginkább ár elképzelése van arról, hogy mit akar. 1000 dollár/1500 dollár/2000 dollár stb. aztán azt vesz amit az elképzelt árért elé tesznek. Aztán 3 év múlva megint fogja az elgondolt 1500 dollárját és ismét megy a Wallmartba.
    Vagyis tipikusan egy Inteles gépet. Nem igazán agyal rajta, hogy mi éri meg jobban. Európában és a világ más részein már korántsem dominálnak annyira az amerikai gyártók. Mondjuk egy európai fogyasztó sokkal motiváltabb arra, hogy mit vesz és mennyiért és tájékozódik és számolgat. Sok az egyéni összerakott vagy rakatott számítógép a vevők igényei alapján. (főleg a kelet-európai vásárlók esetében, akik árérzékenyek is. és már 100 euró megspórolása miatt is teljesen mást gondol holnap, mint tegnap) :) Ezért van az, hogy bizonyos kereskedelmi szegmensekben AMD eladási többlet van. Akár 80:20 arányban is. És persze a világban nem csak játékra használt gépek vannak. Az összes használt PC-nek mondjuk jó ha 15-20%-n játszanak.

Új hozzászólás Aktív témák