Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Busterftw #43 üzenetére

    Persze, mert egy negyedév alatt kicsit vissza estek, és te máris tendencia megfordulást vízionálsz, holott minden technikai jellegű hír azt igazolja, hogy ez csak egy kis ingadozás, nem azt, hogy folytatódni is fog a csökkenés. De ezt majd meglátod 1-2-3 negyedév után.
    2018 Q1-re 12.2%-ot ír a linked. Az még a mostani enyhe visszaesés után is több, mint 7% növekedés 3 év alatt.

    Egyébként ha már ezt a forrást hitelesnek találjátok, itt szépen össze is van szedve táblázatban is, és grafikonon is. Te ebben hol látsz stagnálást, meg 20-80-as arány körüli ingadozást?

  • thgergo

    tag

    válasz Busterftw #43 üzenetére

    Ami szerintem a trendekből látszik:
    1) 2017-ben Zen1 megjelenésénél, a fókusz a Desktop-ban volt. Early adopterek örültek, hogy 8 magos CPU is lehetséges lett dzsunga AM4-ben. EPYC1 is csak mutatóban volt, Zen1-es laptopból is csak 1-2 bemutató modell volt.
    2) Zen2 óta megfordult a trend, AMD desktopból hiány van. Ami elkészül, inkább laptopba kerül a 7nm APU, és EPYC-be a 7nm-es chipletek. Gondolom, magasabb a profitráta. Ugyanis szerverben és mobil eszközökben jön ki igazán a 7nm előnye: AMD-nek jelenleg ~2x perf/W előnye van az intelhez képest(!). Szembeötlő, hogy az 5xxx CPU-k és zen2 APUk már prémium árban vannak, és prémium eszközökbe is építik bele.

    Desktopban a fogyasztás annyira nem kritikus, nem baj ha a 250W-os boosttal haladja meg a 11900K a ~125W-ot felvevő 5800X sebességét. Én inkább úgy látom, ha a tiger lake, shappire rapids és a várt TSMC 3nm sem hozza meg a várt ugrást és volument, AMD lehet az új 80%, ha a TSMC kapacitása engedi.

    [ Szerkesztve ]

    -

Új hozzászólás Aktív témák