Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    A "diéta" mint fogalom el kell felejteni. Csak egyetlen út van ami működik is: ÉLETMÓDVÁLTÁS
    Melynek részei:
    - rendszeres testedzés napi fél óra - óra nem kell 2,2 órát tekerni. Lehetőleg vegyes mozgás tehát pl. úszás, biciklizés, súlyzós edzés ha már alacsony a súlyod akkor pedig egy kis futás lehetőleg nem betonon és nem a forgalomban szmogban

    - a táplálkozást teljesen át kell alakítani az első legfontosabb a RENDSZERESSÉG. Napi 3 de inkább 5 táplálkozás beépítése a napba lehetőleg ugyanakkor 2,5-3 óránként enni.

    - a diéta egyfajta önsanyargatást jelenet amit tartósan nem lehet elviselni és borítékolható következményei lesznek sajnos: ingerlékenység, fáradtság, éhség, és a végén jön a jojóeffektus, azaz vissza fogod szedni a súlyt. El kell hagyni az olyan ételeket amik extrém módon hizlalnak de közben alig adnak energiát és csak nagyon kevés ideig mulasztják az éhségérzetet. Első körben a cukros italok amiket szanálni kell, pl. erősebb teát kell főzni azt inni üresen (a cukorhelyettesítőket sem ajánlom mert kártékonyabbak mit a rendes cukor)

    Az édességek kellenek de szabályozottan jutalmazási céllal pl. túrórudi

    - MINDENT feljegyezni a napi étkezések idejét, a kalóriabevitelt esetleg megjegyzéseket fűzni az adott ételek mellé hogy melyik volt laktatóbb, melyik után jött hamarabb újra éhség stb. az edzések intenzitását, típusát, hosszát stb.

    - Ha nem tudsz elég zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani akkor valami vitamin kiegészítőt szedni esetleg mellé ginseng vagy hasonló energizáló, koncentráció erősítő táplálékkiegészítőt főleg a gyengébb időszakokban vagy pl. télen mikor kevesebb fény a hideg miatt erősödhetnek a depresszió kialakulásának feltételei

    - Szakember segítsége, pl. egy dietetikussal konzultálni aki meg tudja állapítani, ha mondjuk bizonyos ételeket kerülnöd kell stb.

    - CSALÁD, az nem fog menni ha te egy életmódváltásba fogsz ők pedig két pofára zabálják a chipseket meg vedelik a kólát a szemed előtt. A legjobb lenne "ideális" ha az egész család egy életmódváltásba kezdene de legalább úgy módosítanák saját táplálkozásukat hogy ezzel ne zavarjanak.

    Az életmódváltásnak az a lényege, hogy ne legyen éhezés de mégis kevesebb kalóriát és minőségibb ételeket vigyél be a szervezetbe oly módon hogy ezt megszokva az életed részévé tudd tenni úgy, hogy idővel ez váljon a NORMÁLISSÁ.

    Egy apró trükk: az étkezéshez használt tányérokat evőeszközöket kisebbekre cserélni így megmarad az "egy tányérral megettem" érzés de ez a korábbihoz képes jóval kevesebbet jelent, tehát a tányér "tele" lehet miközben kevesebbet ettél mint régen.

    + mivel a ugyanakkora térfogatban a fehérje nehezebb mint a zsír ezért a testsúly méregetését sem feltétlen kell túlzásba vinni, elég a tükör és külső visszajelzés, hogy izmosabb vagy vékonyabb esetleg híztál egy kicsit stb.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Klaus Duran #7 üzenetére

    Az "5x naponta" evést úgyis fel lehet fogni, hogy amit 3x-ra ennél meg azt a mennyiséget osztod el 5 felé. Tehát mondjuk tízórai vagy uzsonna 1 banán és valamilyen teljes kiőrlésű keksz, esetleg egy joghurt stb.

    A családi ebéddel nincs gond, DE:
    - ott is egyél kevesebbet
    - megkérheted őket (gondolom a szüleidről van szó) hogy ha megoldható egészségesebbeket főzzenek ezen az egy napon

    Ez azért is fontos, mert ha beállnál az 5x-i étkezésre akkor az azt jelentené ugye, hogy többször ennél kevesebbet ezáltal - idővel - a gyomrod is "kisebb" lenne, megszokná, hogy az alvási időn kívül 2,5-3 óránként kap táplálékot.
    (voltak olyan ismerőseim akik "gyúrtak" ezerrel és zabáltak is ezerrel meg persze a fehérje cucok esetleg tiltott szerek stb. és egy-kettő viccesen nézett ki mert nagyon "belesek" lettek sajnos ez is egy tipikus hiba.

    A 3 műszak nem fehér embernek való hiszen kinyírja a bioritmust. DE attól még meg lehetne próbálni a többszöri étkezést, nem biztos, hogy tökéletes 5x étkezés egyből létrejön de valahol el kell kezdeni amit írtam pl. megenni egy kis pohár joghurtot, kefírt stb. (ha bírja a gyomrod a tejtermékeket) mellé 1 db keksz vagy csak egy gyümölcs pl. banán, alma, körte egy keksszel nem hiszem, hogy nehéz lenne plusz idővel a szervezeted is megszokná és jobban befogadná.

    Azt nem írtam, hogy könnyű lesz, hosszú távon ez működhet ezzel lehet elkerülni a jojóeffektust, a falási rohamokat, az éhséget, és a sikertelenségből fakadó mentális problémákat.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Narxis #10 üzenetére

    Kifogásokat mindig lehet találni. Szépen csokorba is szedted őket :D

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Narxis #17 üzenetére

    Nem minősíteni akartalak, csak tényleg jól összefoglaltad a nehézségeket amik nehezítik a fogyást.

    Fred23

    Az ilyen módon történő táplálékbevitelnél az a kérdés, hogy mennyire terheli az emésztőrendszert azáltal, hogy kvázi már "készen" visszük be a tápanyagokat és ezekben ugye nincs rost anyag sem stb. plusz gondolom nem is olcsó mulatság.

    Klaus Duran

    ,,Nem kell annyit zabálni." :K

    Egyszerű "fizika" ha kevesebb kalóriát visz be az ember a szervezetébe egy nap mint amennyit eléget akkor annak fogyás lesz a vége, hosszú távon mindenképpen.

    Ha eddig 4000 kalóriát vitt be és csak 2000-et égetett el akkor ha egy kis testmozgással feltornázza az égetést 2500-3000-re a bevitelt pedig 2000-re akkor annak fogyás a vége, persze nem azonnal de ha 1-2 évig tartja akkor az lesz.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Narxis #21 üzenetére

    Na igen a "Cooper teszt" annak sem volt sok értelme, hiszen kb. soha nem készültünk rá soha nem edzettünk rá stb. csak jött a tanár: "most Cooper tesztet futunk" és kész.

    (rákerestem a guglin mert nem voltam biztos benne de jól emlékeztem ez a Cooper teszt nem más mint a 12 perces futás)

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Victoryus #27 üzenetére

    Azt ne feledd, hogy ugyanakkor súlyú izom kisebb térfogatú mint a zsír, tehát veszíthetsz zsírt nézhetsz ki vékonyabbnak de ha közben izmosodsz akkor a súlyos akár maradhat is. Ezért fontos a testzsír mérése ami erről a folyamatról jobb képet ad.

    Narxis

    A fokozatosság az alap, sokszor kezdtem már újra súlyzós edzést kisebb-nagyobb kihagyás után (lustaság, betegség, munka, költözés, pénzhiány stb.) de alap, hogy az "első nap" jellemzően mindent csináltam de mindenből csak nagyon keveset pl. 1-2 sorozat fekve nyomás csak rúddal, csigás lehúzás minimális súllyal stb. tényleg csak a mozgásforma szoktatása miatt és így durva izomláz nélkül meg tudtam úszni.

    Sőt ha túltolnám az már nem is izomláz hanem szinte gyulladás lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Fred23 #35 üzenetére

    :K
    Az eltúlzott használatában nem hiszek, a gyomrot megterhelik ezek a fajta "kész" szerek, de edzés közeli időben egy kis kiegészítésnek jó lehet érdemes figyelni a szervezet visszajelzéseit elsősorban gyomor, bélrendszer ha bírja akkor okés, és persze,hogy érez e erősödést a használatától, vagy valamilyen plusz élettani változást.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Victoryus #37 üzenetére

    :( csak az általános súlyvesztéstől.

    Pontosan, sajnos a zsír nem izom, hogy ott fogy ahol "foglalkozol vele" ez genetika, alkati kérdés, ettől elsősorban a nők szenvednek mikor viszonylag vékonyak felül vagy a lábaik de hatalmas seggük van. :DDD
    Ha nálad a has a kritikus terület akkor onnan ahogy írták legutoljára fog eltűnni a zsír. De onnan is el fog ha már mindenütt eltűnt.

    Nekem pl. tokám van, meg úszógumim, és pocakom is de nem púposodik hanem egyenletes.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz UnA #40 üzenetére

    Lehet, bár nekem az egész fejem megnő "dudafejű" leszek ha hízok. :D

    ncc1701

    Persze ha bírja a gyomra akkor okés, annyit macerás enni, plusz kockáztatja az ember, hogy "beles" legyen nagy gyomor.
    A 4 után vagy akárhány óra után nem evés nem feltétlen szükséges, amire érdemes odafigyelni, hogy lefekvés előtt 2-3 órával már gyümölcsöt ne mert az akkor ott fog "erjedni" a gyomrodban. Ezt olvastam.
    A profi testépítők sokszor pl. a szálkásításhoz vízhajtót is szednek.

    WhiteWalker

    Egyértelműen veszélyesek, kérdés milyen módon hat, pl. lehet étvágyat csökkent, vagy egyéb módon avatkozik be sokszor írják is ezekre, hogy vérnyomásproblémával vagy egyéb betegség esetén nem is alkalmazható.
    Egyszerűen nem hiszek bennük.

    jozefgucci1

    Tipikus eset, hogy lehet elkezdtél izmosodni és ezért nem csökken a súlyod, ne azzal foglalkozz mennyit mutat a mérleg, hanem a tükör mit mutat vagy külső szemlélőnek mi a véleménye.

    andor80

    A "hulladék" kaja elhagyása dicséretes, de érdemes lenne valamit mozognod pl. úszás, kocogás, súlyzózás stb. mert ha csak táplálkozással fogysz le akkor nem fogsz jól kinézni. Ismerek olyat aki így fogyott és olyan "izé" lett, olyan "csoffadt" kinézetű.
    Ha sportolnál - nem kell sokat fél óra háromnegyed óra elég minden nap vagy minden másnap nem kell túlzásba vinni. ncc1701 nem írt butaságot, ha ezdés nélkül gyorsan fogysz akkor ott izmot is veszítesz, lehet nem érzed magad gyengébbnek mert a fölösleges teherként cipelt zsír nélkül erősebbnek érezheted magad pedig csak a súlyvesztés miatt érzed könnyebbnek magad.

    ha több izom van az ember, akkor alapjáratban több kalóriát tud elégetni, azaz egy izmos ember hatékonyabban tud fogyni, mint egy csak zsíros. :K


    Ez pl. egy hatalmas alapigazság, a több izom több munkát végez tehát több energiát is éget el. Konkrétan erről Schwarzenegger is ír a könyvében a Testépítés Enciklopédiájában (nekem is megvan :D )

    Macka

    Persze, ha sok fehérjét viszel be a megfelelő időben stb. akkor minimalizálható.

Új hozzászólás Aktív témák