Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pip

    aktív tag

    válasz ROBOTER #41 üzenetére

    ugyanerre tippeltem en is picit fenneb
    marmint a koncentrikus bordara

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz ROBOTER #41 üzenetére

    Érdekes ötlet; Ugye, valami olyasmire gondoltál, hogy a fém venti alsó, proci felőli része nem síma lenne, hanem gyűrűszerű bemarások lennének rajta, és vele szemben hozzá illeszkedő, kis bordák? Nem tudom szükség lenne-e rá...

    Ami engem érdekel még, hogy hogyan tartják meg fixen a vékony légrést, mennyire stabil a forgórész? Vajon nem koppan oda, ha mozgatják, megdöntik az egész hóbelevancot?
    Persze, lehet, hogy csak megmunkálási pontosság kérdése az egész, elvégre vannak hordozható CD-lejátszók, sőt a laptopokban is van optikai meghajtó...

    ribi #44

    Nem baj, hogy nem értetted meg Roboter folpackos hasonlatát, elvégre nem lehet mindenki mérnök, vagy fizikus. Ez esetben viszont nem kellene a műszaki érzékről osztani az észt.

    Allat01 &55
    "Igazából senki nem tudja itt a topikban h 1 mikrométeres légréteg mennyire szigetel"

    Bárki megtudhatja, ha ellátogat a Wikipédiára.
    A levegő hővezetése ~0,025 W/m/K, a rézé ~385 W/m/K.
    Ez azt jelenti, hogy egységnyi felületű, egy mikron vastag légrétegen keresztül éppen annyi hő tud átáramlani, mint megegyező felületű, 15,4 mm vastag réztömbön keresztül, azonos hőmérsékletkülönbség hatására.

    flashpointer #58
    "legújabban már hőcsöves borda is került a szélére"

    Itt szerintem csak arról van szó, hogy ha már van légáramlásunk (a forgó ventillátor kialakítású hőtömbtől), akkor azt föl lehet használni további "hagyományos", légáramlás + álló hűtőbordás hűtésre; ezáltal kisebb lehet a forgó hőtömb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák