Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz djculture #93 üzenetére

    Úgy van! Be kell tiltani a picsába az összes mocskos külföldi multit, aki Magyarországon nem Magyar nyelven szolgáltat a Magyar Embereknek! Igazán létrehozhatna a Kormány egy Internetrendőrséget, ami betilt minden olyan honlapot Magyarországon, ami Magyarországon nem Magyar nyelven elérhető, mint a CNN.com, a BBC.co.uk, a NYT.com, vagy a többi hasonló judeobolsilibsi szennylap.

    Ugyanez igaz a mobiltelefonos alkalmazásokra, vagy a szoftverekre, és a számítógépes és konzoljátékokra. Nem is értem, hogy Magyarországon hogyan lehet ezeket forgalmazni, úgy, hogy nem teljesen Magyarul elérhetőek. Mindet betiltani, aztán majd észbekapnak a kizsákmányoló kapitalisták. Tanulják meg, hogy ha Magyarországon el akarnak adni valamit, akkor azt Magyarul tegyék!

    Még akkor is, ha a Magyar állampolgár különbözik annyiban "egy némettől spanyoltól és egyéb nációtól ahol alap a felirat", hogy tizedannyian van, és jóval kevésbé vásárlóerős, de ugye erről is tudjuk, hogy kik tehetnek. Ja, meg a Magyar ember többnyire ugye nemigen beszél idegen nyelveket, mert ugye minek, ha egyszer Magyarországon vagyunk, ahol úgyis mindenkinek Magyarul kell beszélnie.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz terra052 #145 üzenetére

    Nyugi, mindig lesz. Ahol régen van Netflix, ott legalábbis teljsen standard dolog az újan regisztrálóknak, hogy az első hónap ingyenes. Nem mellesleg nem csak a Netflixnél, hanem az összes többi tartalomszolgáltatónál is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vesa #131 üzenetére

    "Elmagyaráznád, hogy ültessem le az 5éves gyerekemet egy angol nyelvű mese mellél?"

    Neki mindegy, csak nézhesse. Ragad rá a nyelvtudás, mint a kosz. A két lányom xboxozás közben angolul beszélget (nagyobbik már évek óta tanulja is suliban azért, de simán kb középfokon van, a kicsi még alsós, neki csak heti 1-2 angolórája van ismerkedés-jelleggel) ahogy hallgatom őket, olyan nyelvtani fordulatokat hazsnálva (helyesen!), hogy néha csak lesek - és ez semmi más, mint a rengeteg angol nyelvű film, sorozat, meg a rengeteg youtube-videó. Mondjuk veszekedni meg németül szoktak, mert "németül sokkal több csúnya szót ismernek" (ugye ez a fajta szocializáció a suliból jön). Itthon egyébként természetesen magyarul beszélünk, esti meseolvasás is mindig magyarul van, egyik gyereknek sincs akcentusa sem akkor, ha magyar, sem akkor, ha német nyelvet használnak. Sőt, szerintem az angol kiejtésük is jobb, mint az enyém...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fecg21 #150 üzenetére

    Ami tény, hogy minél több idegen nyelvet hall / ismer a gyerek, az csak pozitív irányba fogja mozdítani a tanulási készségeit, meg úgy általában az értelmi fejlődését. Arról nem is beszélve, hogy sokkal nyitottabb és elfogadóbb lesz más nyelvek / kultúrák iránt, ami a későbbiekben bőven kifizetődik.

    Persze értem én, hogy van az a réteg, aki ezt a nyitottságot és érdeklődést (esetleg az intelligencia és a nyelvtudás kialakulását) kimondottan hátrányos és káros mellékhatásként éli meg, de ki vagyok én, hogy belepofázzak, hogy ki mit szeret?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Krapter #198 üzenetére

    "Szerintem itt sokan rosszul értelmezik az egészet. Netflix nem a Magyar piacon jelent, hanem inkább fordítva. Globális szinten jelent meg és a globális szint része Mo-is, tehát a t-online-s upcs mdia tárokkal nem fogja felvenni a versenyt és nem is akarja mert nem olyan a modell."

    Ez egy méltatlanul elsikkadt komment. Tehát akkor még egyszer:

    - Nem a Netflix, mint szolgáltatás indult el a magyar piacon, hanem

    - a magyar felhasználókat engedték be egy már meglévő nemzetközi szolgáltatási rendszerbe.

    Ha nem találnak maguknak ott megfelelő tartalmat, akkor sincs sok alapjuk a felhábrodásra, a kb tízmilliónyi magyar anyanyelvű user eleve kis része kíváncsi csak a szolgáltatásra, ezek közül van egy réteg, aki alapból is beszél angolul, vagy kimondottan az eredeti nyelvű tartalmat keresi, de az egész kvázi teljesen jelentéktelen abból a szempontból, hogy a közel kétmilliárd elérhető potenciális felhasználó mekkora részét teszik ki, akik a magyar nyelvű tartalom hiányában nem fizetnek elő, illetve hogy mekkora anyagi ráfordítás lenne miattuk belefektetni egy rakás pénzt és humán erőforrást a magyarításokba, és hogy ez mikor térülne meg. Van egy rakás másik ország, aminek az előfizetői jóval előrébb vannak priorizálva a magyaroknál, de hogy mást ne mondjak, a közel 10x olyan népes Németország (amihez német anyanyelvűként hozzájön még Svájc jó része és Ausztria, valamint a németül, mint első idegen nyelven beszélő nemzetközi közösség) sem kap meg minden tartalmat az anyanyelvén - és akkor még enyhén fogalmaztam, mert bőven találkoztam sorozatokkal, filmekkel, amihez nemhogy szinkron, gyakran még német felirat sincs.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zdanee #220 üzenetére

    Hagyd, gyűjtöm a rajongókat. :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz H.Istvan25 #229 üzenetére

    Jól látod, nekem tényleg nem fontos. Örülök persze neki, hogy végre vannak nézhető és értékelhető magyar sorozatok, meg akár filmek is, sajnos hozzáférni egyikhez sem fogok tudni nagyon sokáig legális forrásból, mert az engem érdeklő sorozatok csak a magyar HBO-n mennek, a filmeket meg összesen 3 bp-i moziban játszák hetente 2x, ami nekem innét kb 900 km. Pedig azon kevesek közé tartozom, akik még fizetni is hajlandóak azért, ha valamit meg akarnak nézni. :DDD Legalábbis a moziért, vagy a digitális változatért, mert a lemezes filmek / zenék nem érdekelnek, nincs is hozzá lejátszóm, és nem is lesz (illetve talán az xbox le tudná játszani, mittudomén, de nem is érdekel).

    Parodizálni pedig nem ezt parodizáltam, hanem azt a tipikusan magyar hozzáállást, hogy ha nem magyarul beszél, akkor inkább meg se nézem, dögöljön meg az ilyen. Illetve dehogynem, úgyis letorrentezem majd a mozis változatot a magyar mozis szinkronhanggal, szar netflix meg bekaphassa. Mert annyira jó a magyar szinkron, hogy hűűűűha (nem az).

    Mi másért tanultam volna félig gyerekként idegen nyelvet, mi érdekel egy tinédzsert, ha nem az eredeti nyelvű filmek, zenék, irodalom, szerepjátékok - internet akkor még nem is volt, lol -, az csak hab a tortán, hogy később munkavállalásnál milyen jól jön már Mo-n is, nemhogy külföldön.

    Volt szerencsém egyébként az új SW filmet magyar moziban megnézni, az ünnepek alatt pont otthon voltunk, és megleptük vele a gyerekeket. Azóta velem együtt alig várják, hogy megnézzük eredeti nyelven (sajnos ez a németeknél sem könnyű, ez speciel itt is kb mindenhol szinkronosan megy).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zseko #331 üzenetére

    Van neked egyáltalán 4k-s megjelenítőd, illetve biztosan elég hozzá a sávszélességed? Ha a két feltétel együtt nem teljesül, akkor hiába fizetsz elő, nem fogja tudni neked 4k-ban streamelni a videókat.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zseko #336 üzenetére

    Szabadjon megjegyeznem, hogy lol.

    Nem, nem fogja tudni megjeleníteni, nem, nem fog jobban kinézni (legalábbis nem azért, mert nagyobb a felbontása, más - tömörítés, egyebek - miatt nézhet ki jobban), és nem, nem fogod a Netflixtől 4k-ban kapni, ha a megjelenítőd nem 4k-képes.

    Amiben egyetértünk, hogy igen, határozottan elég a kisebb előfizetés, tekintve, hogy amúgy sem tudnád a 4k-t kihasználni. Illetve akkor még hasznos lehet a drágább előfizu, ha egyszerre 2-nél többen nézik a szolgáltatást ugyanazon accountról, mert a legnagyobb előfizu 4 egyidejű megtekintést enged 2 (vagy a legolcsóbb előfizetésben 1) helyett.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #353 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy a németeknél az ADSL már így is haldoklik a sok fullHD IPTV, meg a rengeteg streaminges szolgáltatás miatt, csúcsidőben örülök, ha viszonylag stabil a netem. Ha a család kétféle programot néz netflixen (vagy IPTV-n), akkor már szinte döglött az egész, úgy ahogy van. És pillanatnyilag egy világváros külső kerületében egy böszme nagy lakótelepen 15 Mbps a max, amit adni tudnak (ha éppen nem dobál le folyamatosan az állandó túlterheltség miatt). Szó van persze az optikai fejlesztésekről, de pillanatnyilag nagyon úgy néz ki, hogy Mo-n tornyos kis falunkban az állami (értsd: EU-s) támogatásoknak hála előbb lesz optikai szál a háztartásokig (konkrétan erre a hónapra ígérték a szolgáltatás indulását), mint Ny-EU pénzügyi fővárosának peremkerületében.

    Szóval amíg elenyésző a 4k-képes készülékek száma, és már így is a végét járják az elérhető sávszélességnek, addig ott spórolnak a 4k-val, ahol lehet. Sőt, szerintem ez közrejátszik abban is, hogy miért nem fullHD a jel (nálunk itt a németeknél nagyon úgy tűnik, hogy folyamatosan az). Igazából kíváncsi lennék majd egy statisztikára, hogy a viszonylag szűk érdeklődői kör ellenére, hogyan változott a Netflix magyar elérhetősége kapcsán a Kárpát-medence internetes forgalma.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák