Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz nebancsa #47 üzenetére

    Demokráciák szeretik a diktatúrákat, mert ha a demokrácia atomtemetőt, vagy olcsó munkaerőt szeretne egy másik országban, akkor ha ott diktatúra van, akkor arról kevesebb embert kell meggyőzni, hogy miért is jó az neki, ha kap egy kis radioaktív hulladékot meg dodot.
    Oké a demokrácia egyszeri állampolgára utálja a diktatúrákat, de elkussol, méginkább ideges lesz, ha felemlegetik neki, hogy akkor drágább lesz az atomtemető építése (vagy itt lesz), vagy az új idegenben vart Prada táskája kerül többe, ha ott is demokrácia van. A bölcs politikusok ezt tudván az irányítható országokban szeretik a diktatúrát.
    Ha a másik ország túl erős, akkor jobb a demokrácia, mert egy demokráciában nehéz megmagyarázni az egyszeri választó anyukának, hogy a fiacskája miért halt meg egy háborúban, miért kell gazdasági háborút vívni, tehát békésebb.

    Ezek után Szaúd-Arábia nagyságrenddel gyengébb mint az USA, nem jelent számára veszélyt. Az olaj olcsóbb, ha ott diktatúra van. Kína lassan erősebb lesz, mint az USA, békésebb lenne, ha ott demokrácia lenne.

    Párhuzamba állíthatod Szaúd-Arábiát, és a Hitleri Németországot. Végülis, elnyomás, propaganda ott is van, de gazdaságilag, katonailag nem kihívója a top országoknak úgy mint anno Németország.

    (#31) Duracellm..:
    A képletből egy dolgot felejtesz ki: Kína kb 4x akkora népességgel bír, mint az USA. Ezért ha sikerül annyi know-howt lopni, piacot szerezni, hogy az egy főre jutó GDP fele legyen, mint az USA-ban, máris 2x erősebb lesz.
    Két kis Kína lehet, hogy jobb lenne. Csak a "hülye" kínai tud csapatban dolgozni, nem úgy mint az egyént istenesítő nyugat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák