Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz cl.aci #5 üzenetére

    Hagy húzzak egy történelmi párhuzamot:
    USA-Kína vs USA-Hitleri Németország II. világháború előtt.

    Hasonlóságok:
    Hitler az év embere volt a Times szerint vs Kínai gazdasági csoda/fegyelmezettség
    Megmondták ki a jó raszt, illetve már háború előtt elkezdték likvidálni a fogyatékosokat vs újgurokkal bánás
    USA még kapitalistább volt, az indiánüldözés még közelebbi volt
    Humoros, de akkor is inkább Németország mellett köteleztük el magunkat, most is inkább Kínának nyalunk
    Nyílt propaganda vs nyílt propaganda + szűrjük az elérhető tartalmat
    Gazdasági erősödés Németországban, Kínában
    Hosszú kések éjszakája vs Aki a párt kegyeiből kiesik sok jóra ne számítson
    Hozzáállás a tudományhoz

    Az II. világháború alattit, illetve a mi lett volna, ha Hitler álma teljesül vs mi van, ha Kína lesz a No1 azt mindenki találja ki maga.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz nebancsa #47 üzenetére

    Demokráciák szeretik a diktatúrákat, mert ha a demokrácia atomtemetőt, vagy olcsó munkaerőt szeretne egy másik országban, akkor ha ott diktatúra van, akkor arról kevesebb embert kell meggyőzni, hogy miért is jó az neki, ha kap egy kis radioaktív hulladékot meg dodot.
    Oké a demokrácia egyszeri állampolgára utálja a diktatúrákat, de elkussol, méginkább ideges lesz, ha felemlegetik neki, hogy akkor drágább lesz az atomtemető építése (vagy itt lesz), vagy az új idegenben vart Prada táskája kerül többe, ha ott is demokrácia van. A bölcs politikusok ezt tudván az irányítható országokban szeretik a diktatúrát.
    Ha a másik ország túl erős, akkor jobb a demokrácia, mert egy demokráciában nehéz megmagyarázni az egyszeri választó anyukának, hogy a fiacskája miért halt meg egy háborúban, miért kell gazdasági háborút vívni, tehát békésebb.

    Ezek után Szaúd-Arábia nagyságrenddel gyengébb mint az USA, nem jelent számára veszélyt. Az olaj olcsóbb, ha ott diktatúra van. Kína lassan erősebb lesz, mint az USA, békésebb lenne, ha ott demokrácia lenne.

    Párhuzamba állíthatod Szaúd-Arábiát, és a Hitleri Németországot. Végülis, elnyomás, propaganda ott is van, de gazdaságilag, katonailag nem kihívója a top országoknak úgy mint anno Németország.

    (#31) Duracellm..:
    A képletből egy dolgot felejtesz ki: Kína kb 4x akkora népességgel bír, mint az USA. Ezért ha sikerül annyi know-howt lopni, piacot szerezni, hogy az egy főre jutó GDP fele legyen, mint az USA-ban, máris 2x erősebb lesz.
    Két kis Kína lehet, hogy jobb lenne. Csak a "hülye" kínai tud csapatban dolgozni, nem úgy mint az egyént istenesítő nyugat.

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz emelhu #55 üzenetére

    Rémlik mikor az Apple beintett az FBI-nak, hogy nem oldja fel a titkosítást a halott terroristák iphoneján?

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Pingüino #69 üzenetére

    Ha tömegesen megtennék, akkor mondjuk az első százat dezertálásért fejbelőnék, a következő 900 börtönbe menne, utána módszert váltanának, ami nem jelenti, hogy nem lenne háború, csak más lenne a PR.
    Kérdés, te lennél az első százban? Ha igennel feleltél, akkor az összes haverod is? Na látod, az ötleted ott bukik el, hogy senki se akar az első százba tartozni.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Lacika112 #74 üzenetére

    Nálam meg csoportnyomásnak
    Solomon Asch kísérletsorozata (1955), mely nagyban hozzájárult a csoportnyomás elméletének fejlődéséhez. A kísérletben a résztvevő hét egyetemista diáknak egy asztalt körben ülve, 18 különböző képpár esetén kellett eldöntenie, hogy három különböző betűjellel jelölt vonal (A,B,C) közül melyik hossza azonos egy korábban megadott vonal hosszával. Az összes lappár felmutatásakor a kísérletben részt vevő személyek egyenként, sorrendben haladva elmondták, szerintük melyik a referenciavonallal egyező hosszúságú vonal a három közül. Ezt mind a 18 esetben megismételve, minden alkalommal más referencialapot és összehasonlító lapot használva. A fekete vonalak hosszúságának különbsége jól megkülönböztethető volt, ezért mindig egyértelmű volt a helyes válasz. Viszont a kísérletben 1 személy kivételével a többiek "beépített emberek" voltak, akiket felkértek, hogy rossz válaszokat adjanak. A harmadik körtől az 5 beépített ember helytelen választ adott, 6. volt a valós személy, aki más választ adott, aztán a 7. ember is megerősítette az 5 helytelen állítást. A valós személy, csodálkozva azt gondolta, hogy a kísérletben részt vevő társai komolyan gondolják az állításukat. A további 15 körben is legtöbbször a beépített emberek helytelen választ adtak.
    Ne izgulj, te is ember vagy, a csoporttagnak lenni nyomás ugyanúgy hat. Kicsi a valószínűsége, hogy ne tartozzál ahhoz a 2/3hoz aki megölné a másikat (Milgram-kísérlet).
    Elsőre sosem azt kérik, hogy aranyos bébiket öljél, elsőre csak olyat amit megteszel. Pl hazádra támadt védekezz. Aztán űzd el, utána, hogy a határnál nem megállni, legvégül jön az írmagjuk se maradjon.
    Gondolkodtál már azon, hogy azok a katonák akik a náci haláltáborokban dolgoztak ugyanolyan emberként kezdték mint te? Okos, művet emberek voltak. Ne becsüld le, hogy mire tudnak rávenni.

Új hozzászólás Aktív témák