Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Wyll #19 üzenetére

    "Mennyi hajó jön a TSMC-ből?"

    Semennyi ;) Ok csak a chipeke gyartjak, abbol meg kartya is kell ami Kinaban keszul...

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Wyll #19 üzenetére

    nem a logisztikával van baj, hanem, hogy 40nm-en nem olyan jó még mindig a kihozatali arány->sok a selejt... ha csak a logisztikán múlna, pikkpakk megoldanák... így a válság közepén örülnek a cégek, ha van fuvar, amit teljesíthetnek... (és taiwanból szerintem mire ideér 1 szállítmány, az út legkisebb része történik hajóval... amerikába viszont valószínű azzal viszik nagyrészt, de ott is kontinensen belül vasút/közút)

    #22: itt van már az ajtóban a win7 dx11 támogatással, meg kapásból néhány játéknév is: az új stalker, dirt2 meg az új avp is dx11 támogatással jön tavasszal... (jobb a helyzet, mint a vista+dx10 esetében) a kommentem első fele meg arra irányult, hogy nem a logisztikával van a baj, hanem azzal, hogy alig van mit szállítani a sok selejt gpu miatt... (cikk utolsó bekezdése a lényeg)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • joi29

    őstag

    válasz Wyll #19 üzenetére

    -Lehet hogy az egyik ilyen Radeon 5xx0-eket szállító teherszállító hajó,
    félúton Titanic-osdit játszott... :O

    Gabesz84
    -Holnapra lesznek. :DDD

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Wyll #19 üzenetére

    Az "elérhetés vonatkozásában megvalósításra kerülhetnek" jobb lenne? ;)

  • atesss

    addikt

    válasz Wyll #19 üzenetére

    Szerintem a hardvereket repülővel szállítják.
    Vagy cáfoljatok meg, ha nem.
    Egyszer kiszámoltuk apámmal, hogy kb. menyibe kerülhet a repülős szállítás, és az derült ki, hogy kb. pár ezer ft egy nagyobb méretű (súlyú) cuccnál (alaplap / VGA).
    Nagyobb $/kg arányúnál (pl. proci, főleg mióta az Intel pl. ilyen apró hűtőket ad) meg méginkább megéri.

    De a fő lényeg, hogy sokkal biztonságosabb.
    Ha hajón + utána kamionnal szállítanák, az nem túl biztonságos.
    Simán kilophatják belőle a cuccot, vagy kicserélik, hogy a súly is meglegyen.
    Szerintem ez a rizikó nem ér meg párezer ft-nyi (átszámolva) spórolást.
    És szerintem a kínaiak komplettül becsomagolják, amelyik magyar piacra megy, oda bedobnak egy magyar kézikönyvet (ha tudják melyik a magyar :D ), azt megy a repülőre.
    A külön csak a "fő hardver" szállítása sem túl jó, mert akkor azt európában valahol fel kell bontani, azaz megint tönkre lehet tenni / le lehet nyúlni a cuccot.
    A kinaiakat szerintem meg még jobban megrendszabályozzák, hogy ne tudjanak a dolgozók lopni (pl. az emberi jogokat is mégkevésbé tartják be arrafelé...).
    Meg lehethogy hülyék is ilyesmin gondolkozni, míg pl. a magyarok elég leleményesek ebben. :P

    Meg rázkódástól tönkre is mehet a hajón meg a kikötőben, és a dokkmunkásként dolgozók álltalában nem arról hiresek, hogy ilyesmivel annyira foglalkoznának. :U

    Azonkívül mire egy hajó a távolkeletről európába (pl. Rotterdam) ér, az több hét is megvan.
    Így nem lehet a gyorsan változó keresletet ellátni, meg főleg nem ilyen gyorsan kiadni pl. egy új kártyát.

    Az sem véletlen, hogy ferihegy forgalmának elég nagy hányada cargo.
    A repülő sokkal biztonságosabb, és szerintem sok cég úgy gondolkozik, hogy hiába drágább, a nyugalom, hogy épségben megérkezik az árú, sokkal többet megér.
    Meg nem kicsit gyorsabb is nem mellesleg.
    És sokkal kisebb volumenű egy repülőnyi cucc, mint egy óriási hajónyi; kevesen / kevés dologból rendelnek ekkora mennyiséget. Vagy akkor méginkább "közösködni kell" egy-egy cégnek, az meg megint rizikós lehet.

    TSMC-ből:
    Mivel egy GPU chipnek meg iszonyatosan nagy a $/kg aránya, azt biztosan repülővel szállítják taiwanról (ott vannak a gyáraik is?) kinába.
    Sőt lehet, hogy valami őrzést is adnak mellé, szerintem az aranynál drágább grammja egy GPU chipnek.
    De az is lehet, hogy wafferben szállítják a kínaiakhoz, ha rájuk merik bízni a darabolást. De még + tokozás is kell, úgyhogy ezt nem hinném.
    Ja meg pormentesen is kéne szállítani, akkor szinte biztos, hogy nem.

    [ Szerkesztve ]

  • kicsizoz

    csendes tag

    válasz Wyll #19 üzenetére

    Bocsi, nem bántásiból, gondolom elírtad, nem tankhajó, hanem konténerhajó! :)

    Kerestem 1 ilyet, mert kíváncsivá tettél:
    Emma Maersk
    2006-ban bocsájtották vízre, 11000db egyenként 14Tonnás konténert tud elszállítani! :)
    4 nap alatt teszi meg a Kína USA távot!
    A motorban a főtengely maga 300 Tonna :)

    Szóval, ha 9000db kártya/ konténer, akkor az majdnem 100millió kártya/hajó, és kb 1 hét alatt itt van :)
    (igaz csak 6 métert ír 1 konténerre)

    Gondolom nem ez lehet az akadály! :)

Új hozzászólás Aktív témák