Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Wyll #19 üzenetére

    nem a logisztikával van baj, hanem, hogy 40nm-en nem olyan jó még mindig a kihozatali arány->sok a selejt... ha csak a logisztikán múlna, pikkpakk megoldanák... így a válság közepén örülnek a cégek, ha van fuvar, amit teljesíthetnek... (és taiwanból szerintem mire ideér 1 szállítmány, az út legkisebb része történik hajóval... amerikába viszont valószínű azzal viszik nagyrészt, de ott is kontinensen belül vasút/közút)

    #22: itt van már az ajtóban a win7 dx11 támogatással, meg kapásból néhány játéknév is: az új stalker, dirt2 meg az új avp is dx11 támogatással jön tavasszal... (jobb a helyzet, mint a vista+dx10 esetében) a kommentem első fele meg arra irányult, hogy nem a logisztikával van a baj, hanem azzal, hogy alig van mit szállítani a sok selejt gpu miatt... (cikk utolsó bekezdése a lényeg)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Chaser #25 üzenetére

    kb. hasonló a helyzet, mint a windóz esetében... :) visszafelé elindulva: win7 jó lesz, vista sz@r volt... xp nagyon jó volt, de előtte a millenium megint hulladék... win98 se megint jó volt, de a legelső kiadásával rengeteget szívtunk... (nt vonalon nem mozogtam, azt külön is választottam inkább) ebben a dx11-ben én is bízok most... már így a rajt előtt is sokkal biztatóbb...

    #23: az előző kommentemben szerkesztés után a #22: mögötti részt neked szántam, csak elütöttem a számot :)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Abu85 #44 üzenetére

    ez jó poén... ha egyik megrögzött inteles ismerősömre gondolok, igazat is adhatok az egésznek... egyébként kíváncsi vagyok honnan szedték a tesztalanyokat, mert ez kb. olyan kérdés, hogy: "minden mercis/bmw-s bunkó?" mert nem mindegyik az, de vannak közöttük kiemelkedően hülye/bunkó példányok, ami miatt be lesznek a mercis/audis/inteles emberek skatulyázva :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Abu85 #54 üzenetére

    máshova írtam már, hogy én nv kártyával szívtam mocsok sokat a physix-el shift esetében (persze win7 alatt... vista alatt nem lett volna szerintem gond, de azt meg messziről kerülöm...) az ea is elég rendesen eladta magát :( mocskos dolgok mennek a hw-gyártók háza táján... de szinte mindig is ez volt... :(

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Devid_81 #66 üzenetére

    nézd meg mondjuk ezt az fps résznél... azért ott szépen skálázódik a vodoo2+sli quake2/3, ut, max payne-ben... szerintem nem a hw-el van a gond, hanem a programozókkal... elvileg ha adott 2 ugyanolyan kártya (ugyanolyan teljesítménnyel), akkor elméletileg közel 100%-os gyorsulást el kellene érni, ha jól össze van rakva a kód és megoldható, hogy szakbarbárul fogalmazva: minden páratlan képkockát az egyik kártya számoljon, minden párosat meg a másik... multicore rendszereknél szintén hasonló a helyzet... de amíg mondjuk simán megvan a bevétel abból, ha csinálnak a konzolra fejlesztett játékból egy sz@r portot, amivel betömhetik mindenki száját, addig nem lesz változás... szerintem sokkal többet ki lehetne hozni a mostani hw-ekből, mint amit ki is hoznak...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz orbano #69 üzenetére

    ebben Abu van igazán otthon, ő tudná szerintem jól elmondani, de ahogy látom, az optimalizálás elvileg sokkal egyszerűbb lenne most, mint 10évvel ezelőtt, amikor volt 3dfx glide, opengl, direct3d, meg istentudja mi... aztán a grafikai beállítások között válogathattál, hogy miben akartad futtatni... mostanában nem sok ilyen van... kb. mindenki dx-ben fejleszt... kivéve az id-t, aki az opengl-t preferálja... szerintem sokat egyszerűsödött a fejlesztés ilyen szempontból... elvileg megírnak mondjuk egy játékot dx7-re, aztán 10évvel később a visszafelé kompatibilitás miatt akár egy dx11-es kártyán is simán futtathatod... p*csvakarás van inkább ezerrel... a dx10-et is azzal reklámozták, hogy sokkal szebb lesz, gyorsabb és könnyebb lesz rá fejleszteni, mint dx9-re (ami mondjuk tényleg sokat hozott minőségben) aztán mégsem jött be... a dx11 talán meghozza az áttörést most...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz smkb #74 üzenetére

    na, nem volt akkor teljesen egyértelmű, ahogy mondtam: 1 apira fejlesztenek főleg (+1 az opengl, de arra kevesen) ilyen oldalról lényegesen kevesebb munka ahhoz képest, hogy mondjuk 10éve mi volt... aztán tesztelnek/optimalizálnak/stb... ez így megy elvileg normál esetben... nem konkrét hw-re fejlesztenek... ezért van, hogy mondjuk 2003-as játékok simán mennek 6évvel újabb "újgenerációs kártyákon"... (már ha jól voltak anno megírva) ha nem így van, akkor az akkori programozókat kell anyázni... az pedig, amit pl. a gta4 esetében magyaráztak, hogy: "azért nagy a gépigénye, mert a jövő gépein futnak majd igazán jól irgalmatlanszép minőségben" (<- ez a fele meg a bullshit kategória) nem pont ez volt a duma, de hasonló volt a lényege...

    vagy optimalizáció alatt azt érted, hogy az egyik oldal pénzeli a fejlesztőket, hogy úgy írják meg a kódot, hogy az ő kártyájukkal 2szer olyan jól menjen? :)
    az optimalizáció szerintem főleg arról kellene szóljon, hogy normálisan belövik a játék alatt levő motort, hogy ha mondjuk esik a hó vagy a szél lebegteti a függönyt, akkor ne szaggasson be... próbálják úgy optimalizálni, hogy normális sebességgel menjen mondjuk az akkori csúcsgépeken, de átlagos és elavult gépeken is be lehessen jól lőni és lehessen vele normális sebesség mellett játszani megszorításokkal... innentől kezdve meg normális esetben tenni kellene magasról pl. a vga-gyártókra és menjen azon a hw-en gyorsabban/szebben, ami jobb... így kellene működnie az egésznek, de ez mindenféle hülye trükközés miatt nem így működik... :(

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz zuchy #114 üzenetére

    nem kell ezen csodálkozni... abramovics (tudomásom szerinti) legnagyobb yacht-ja 2005ben 115méter hosszú volt, ez volt akkor a világ 5. legnagyobb yachtja... (forintban 25milliárdba került és egy teletankolás 190ezer euró és ez elég egy világkörüli útra...) akkor volt még egy 107 meg egy 85méteres is... és ezek nem teherhajók, hanem luxusyacht-ok :) meg azóta mintha vett volna kb. 60-70milliárd forintos árra átszámolva is egy még nagyobbat, ami brutális nagy és talán 3 leszállóhely is van rajta helikopterek részére...
    innentől kezdve a fél kilóméteres teherhajó nem is olyan nagy :) megpakolni viszont izgalmas lehet...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák