Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    Gondoltam megosztom az eddigi kevéske tapasztalatomat mint abszolút kezdő, leginkább azért, mert a cikked nagy szerepet játszott abban, hogy belevágtam ebbe. Nyilván egy cikk önmagában nem elég, de szinte egy időben egy kedves barátom is pozitívan beszélt (ő már majdnem egy éve ezen étrend szerint él), plusz a leírás alapján ez végre valami olyasminek tűnt, ami hosszútávú megoldást jelenthet és semmi spirituális tepertőevés vagy hasonló jellege sem volt.

    Röviden annyi, hogy a mostanra jelentősre növekedett túlsúllyal muszáj volt már valamit kezdenem, rendszeres mozgásra nincs lehetőségem, így maradt az étrend. Tipikus suttyó módon ettem eleddig, az összes szörnyűségével, mint egyszer sokat, gyorskaják, ésatöbbi. Tudtam, hogy óriási változás lesz ez számomra minden szempontból így eszem ágában sem volt fejest ugrani bele, hanem a cikk elolvasása után pár hétig felkészültem rá, elkezdtem nézegetni a boltban miben miből mennyi van. Valószínűleg ez másnak hülyeségnek tűnik, de én majdnem minden igazán jelentős dolgot így csinálok, birtokában akartam lenni kellő mennyiségű információnak mielőtt belevágok.

    9 nappal ezelőtt aztán elérkezettnek láttam az időt és bevásároltam a hétvégére mindenfélét amivel ezt az étrendet tudom követni. Időm egyszerűen nincs, hogy számolgassam a grammokat, így egyszerűbbnek tűnt, ha az igazán kritikus dolgokat teljesen száműzom, mintsem, hogy azt számolgassam, hogy lisztből mennyit meg hogyan. Arra azért szigorúan odafigyelek, hogy ne lépjem túl a 20g-t, eleddig ez viszonylag simán is megy, általában 15-18 között mozog a napi bevitel. Az első pár nap meglehetősen fura volt, nem tudnám megfogalmazni miért de a közérzetemmel nem stimmelt valami. A szervezetem cukor iránti vágya az mondjuk könnyedén felismerhető volt, de erre fel voltam készülve barátom beszámolója alapján, hogy milyen elvonási tünetekkel számolhatok. Aztán múlt hét szerda közepére ez nagyjából elmúlt, bár meghalok egy jó vastag szelet zsíroskenyérért, éhezni nem éhezek, finom dolgokat eszek amiket eddig is szerettem, úgyhogy szenvedésről alapvetően szó sincs. Ma reggel aztán unszolásra megméredzkedtem, és magam is meglepődtem, hogy ilyen rövid idő alatt 4.7 kilóval csökkent a testsúlyom (110.2 -» 105.5). Ez mindenképpen pozitív, de ennél fontosabb az, hogy a közérzetem jelentősen javult, könnyebben kelek reggelente, estére nem fáradok el annyira. Persze van még min dolgozni, mert a rendszeres étkezést továbbra sem tudom mindig megoldani, illetve el is feledkezem róla, na de hát Rómát sem egy nap alatt építették.

    Lényeg a lényeg, hogy szerettem volna megköszönni a tárgyilagos, tényekre koncentráló írásodat, engem ez indított el ezen az úton. :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Viszlát

    addikt

    válasz Cathfaern #462 üzenetére

    Köszi a megerősítést és a tippeket is. :)

    Az elmúlt héten kísérleteztem és volt 2-3 nap amikor 4-6 gramm közötti szénhidrátot fogyasztottam csak (hús és sajt), na ebből az lett, hogy a harmadik nap végére majd meghaltam valami édesért, pedig egyáltalán nem vagyok édesszájú. Következő nap visszavettem a tojást és a zöldségeket és helyreállt a dolog, úgyhogy szerintem maradok a napi 15-20 közötti bevitelnél, az egyelőre teljesen kényelmesen megy.

    Két hét után egyébként 7.2kg mínusz, ez nagyon ígéretes, nyilván lassulni fog, de úgy, hogy tulajdonképpen nem szenvedek, nem számolom a kalóriákat, ez nagyon-nagyon jó eredmény szerintem. A következő két hét kihívás lesz, ügyfeleket látogatok, úgyhogy hotelből hotelbe, de próbálom előre eltervezni, hogy hol tudok étkezni és mit.

    Ezt akartam is kérdezni, hogy a ketózis szempontjából ha esetleg becsúszik egy-két nem túl jó nap, akkor az milyen hatással van erre a folyamatra?

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Viszlát

    addikt

    válasz Cathfaern #498 üzenetére

    Köszi a tanácsokat. Durva túllépés nem lesz, víz van mindenhol, az étkezések tudnak neccesek lenni, de többnyire azért meg lehet oldani. :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák