Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Throme #25 üzenetére

    A Nikon D3200-hoz adott kitobi tényleg nem képes már mit kezdeni a 24 megapixeles szenzorral, de őszintén szólva a pixelkukkolókon kívül ez kit érdekel? Ez nem professzionális felhasználásra szánt gép. A RAW-ot elteszed másolatként és csinálsz mindegyikből egy 16 megapixelre leméretezett, +10% élesítéssel ellátott JPEG konverziót (Photoshop és Lightroom megcsinálja ezt több száz fotóval is automatikusan) és akkor van egy nagy rakás olyan részletes és éles 16 megapixeles JPEG-ed, hogy a füled ketté áll. :)

    Nem kell emiatt egy régebbi 16 megapixeles vázat keresned. Nem értem egyébként, hogy amatőr szinten mi ez a nagy rugózás azon, hogy mennyire tud éles lenni kitobival egy fotó. Egyrészt lehet venni hozzá jobbat, másrészt meg ott a Photoshop. Nem csak HDR maszatolásra meg agyonretusálásra való, hanem lehet azt értelmesen is használni.

    Épp így a 650D remek belépő szintű gép. A fókuszrendszere az egyetlen gyengéje ha LiveView módban használod (keresőben komponálva pont olyan gyors, mint eddig). Az a szenzor sem olyan rossz ám. Ismét csak a pixelkukkolókat érdekli, hogy a templomtorony óráján megcsillanó napfény 9%-al nagyobb mértékben ég ki...

    A Nikon D800E és a Canon EOS 5D Mark III között dinamikában hatalmas a különbség!

    D800E: 14.3 EV
    5Dmk3: 11.7 EV
    (DxO szerint)

    Ez akkora különbség, hogy szabad szemmel is látható ha direkt úgy fotózunk, hogy megjelenjenek az erősségek és gyengeségek. Mégsem érdekli még a profikat sem. Mindkét géptípus nagyon kedvelt fotóriporterek, reklámfotósok és filmesek körében és nem a felbontás, nem a szenzor, hanem a kezelhetőség és funkciók miatt.

    Ha a Nikon tetszik vedd azt. Ha a Canon tetszik vedd azt. :) Nem kell ennyit rugózni a szenzor kérdésen, hanem fogni a gépet és fotózni vele. Valószínűleg ha egymás mellé tennénk két A4-es printet és nem tudnád melyik melyikkel készült (legyen mondjuk 650D meg a D3200), akkor nem tudnád megmondani, hogy melyik fotó melyik gépből jött.

    A D3200 kezelése szerintem nagyon amatőrös (kevés a vezérlő tárcsa meg a funkció gomb), míg a 650D az érintőképernyő miatt nagyon jól használható full manuális módban is. Szerintem ez többet számít. :)

    Meg persze a jó objektív. Az a legfontosabb ha már a felszerelésen megy a vita. :)

  • Tin

    veterán

    válasz Throme #25 üzenetére

    650D szerintem is cool kis gép lett, csak a képminősége romlott az 550D óta folyamatosan, és a hybrid AF nem sokat ér.

    engem azért érdekelt, mert ha az normális sebességgel képes újrafókuszálni a témát videózás közben a képernyőre bökéssel, az tök jó feature, mert nem kell manuálisan szarakodni vele. dehát, mint tudjuk, nem igazán tudja.

    pixelszámban bőven elég a 18MP, de ha közben a konkurencia 24MP-t tud azonos, vagy jobb minőséggel, az sosem jó dolog. szóval nagyon remélem, hogy a 70D-be egy új szenzor kerül, ami ha csak 18MP is, de ISO 1600 felett is használható. a full hd 60p nagy dolog lenne, meg ha visszakerülne a micro focus adjustment, meg minden jó feature.

    viszont ez a mostani 700D, bár még nem láttam teszteket a szenzorról, kb. szerintem ugyanaz, mint a 650D, értelmét sem látom.

    a 70D viszont tényleg legalább 2 évre szól, de 2 év múlva a 2009-es 18MP-es szenzor már 6 éves lesz, szóval elég nagy baromság lenne belerakni, hacsak nem új fejlesztés.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Throme #31 üzenetére

    Nekem a 650D-ben tetszett az érintőképernyő. Amikor megkaptam tesztelésre egy hétre, akkor eléggé megszerettem, pedig eleinte elég ellenségesen álltam hozzá. Baromságnak tartottam.

    Az volt a szimpatikus, hogy nem erőszakolta rád a gép a használatát. Ha akarod csak fizikai gombokkal kezeled, ha akarod csak érintőképernyővel kezeled, ha akarod mindkettővel egyszerre, de ha végképp nem jön be, akkor ki is kapcsolhatod a képernyőn az érintés funkciót. Szerintem ötletesen megoldották a használatát. Alapból nem is érzékeli az érintést, csak ha elindítasz egy műveletet (pl: ISO érték állítása).

    A Sony NEX gépekben viszont nem tetszik, béna a menürendszer meg a UI felépítése. Viszont azok meg legalább funkció gombokkal, meg tárcsákkal tisztesen el vannak látva. :)

  • BatchMan

    senior tag

    válasz Throme #31 üzenetére

    Ami nekem nagyon bejött a 650D-n, az a Quick-menü. Egy fotóhoz minden lényegeset be tudsz állítani, nem kell hozzá tanulni sem a gombokat. Egyszerre látod az összes fontos beállítást, és egy mozdulattal át is állíthatod. Meglepően gyors, laggolás ismeretlen.

Új hozzászólás Aktív témák