Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Hehh...

    Amint megjelenik, rögtön veszít a Safari a fényéből :DDD

    A Flash a tipikus esete a "bug, nem fícsör"-nek. ;]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Remittenda #2 üzenetére

    iPhone v3-ban ha már default-ban lesz Flash, akkor jönnek az új fícsörök, amiket Steve Jobs nagy elánnal beharangozhat:

    - Up to 1 application crash/website
    - Safari Mobile is slower than ever!
    - No more smooth scrolling

    :DDD

    szerk.: Azt azért finoman hozzáteszem, hogy 100%-osan egyetértek Jobs-al. A Flash is egy rakás szar, a Flash Lite meg művészi szintre emeli ugyanazt. Lehet lassan meg kéne tanulni Adobe-éknál írni valami olyasmit is, ami élményt is nyújt a bosszúságon kívül.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Typhoon47 #9 üzenetére

    Szerintem nem flémkeltő dolog jót röhögni azon, hogy a Flash eddigi verziói pöppet alacsony minőségi színvonalon vannak.

    Én anno csak bááámultam, hogy mennyire fasza a Safari a szifonon (igazából mai napig az egyetlen dolog, amire úgy gondolok, mint VALÓBAN nagyon kiemelkedő cucc az iPhone-ban), és ha nem is bömböltem, de azért el kellett ismernem, hogy az Opera nem kevésszer fagyott/lelassult a Diamond-om alatt, szóval finoman szólva sem volt ugyanaz a netes élmény.
    Aztán egyszer nyomtam egy Opera verzió-frissítést, a Flash Lite kiesett a képből, és láss csodát, megtáltosodott a böngésző, fagyások megszűntek, sebesség az egekben, nincsen széteső meg ugráló scrollozás/weblaprender, egyszóval halleluja.

    Azóta egyáltalán nincsen a mobilomon flash lite. A desktopomon van, de mivel alaphelyzetben 64 bites IE-t használok, nem is látom. Ha valamire kell, megnyitom a 32-est, ahhoz fel van telepítve.

    Mondhatnám, hogy remélem: megírják civilizáltan a szifonra a flash-t, de ha eddig nem jött nekik össze, akkor miért most kezdődne el? Ahogyan már más is írta: ha van eszük, kikapcsolható lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #22 üzenetére

    Tekintve, hogy a felhasználók 80%-a ezeket a funkciókat soha nem használja egy mobiltelefonban, egyetértek.

    Mondjuk kurva erős beszólás, hogy a felhasználók 80%-a nem használná a Flash-t. Én egészen konkrétan örülnék neki, ha így lenne, de ez egy pirinyót bogus adat.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz eXodus #25 üzenetére

    Tudom, hogy nem csak a Flash-re értette, csak azok már n+1 alkalommal ki lettek tárgyalva :DDD

    Mondjuk azt még mindig elhiszem, hogy a kamera dolog relatíve kevés embert érdekel (kb. én is erősen leszarom), az mms&bt hiba ugyebár kardinális (megintcsak szerintem), de hát nem is vagyok iPhone user.

    Ellenben szerintem a Flash az egy tipikusan olyan dolog, hogy Joe Somebody elkezd netezni, mert örül, mint majom a farkának, meg jó élmény, meg húdegyors és egyébként is, aztán meg nem tudja megnézni a nemtommilyen honlapot, mert tele van Flash-el. Akkor azért biztos nem annyira boldog.

    Dia topikban is volt sok nyaff a Flash miatt, O/A frissítés után ugye viszlát Flash Lite. Ilyenkor többen rájöttek, hogy anélkül jobb az élet.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #32 üzenetére

    Már bocsi, de a jelenlegi mobilok hány százaléka tud bármilyen szinten html böngészni?

    Nem tudom, hogy iPhone-nál hogy áll a szitu, én az utóbbi időben okostelós embert mobilnet nélkül nem nagyon látok már itthon sem.
    Szerintem a netezők nagyrésze belebotlik ebbe a flash-hibába (ahogyan én is belebotlok, csak ugye teszek rá :) ). Nem azt mondtam, hogy hatalmas hiba (sőt, azt mondtam, hogy egyenesen fícsör), de szerintem a telón netezők 10%-ánál kicsivel nagyobb az a réteg, akinek már feltűnt, hogy nem megy a Flash.

    Közel 600 kontakt van a névjegyzékemben de egyet nem tudnék mondani akiben biztos volnék, hogy használt életében akár egyszer is MMS-t

    Ne indítsuk újra el ezt a vitát. Ezért írtam oda, hogy szerintem. A társaságomban 3 ember + én használunk sztereó BT fülest. Nekem hiányozna.

    Aki olyan környezetben forog ahol divat csengőhangokat küldözgetni, annak hiányzik.

    Annyira tudtam, hogy megint jön a lenézős duma. Komolyan, a beszélgetéseink elején mindig feltételezem, hogy normális vagy, a végére meg mindig rájövök, hogy azért kihaénnemApplecuccokkal.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Typhoon47 #35 üzenetére

    Ha ez tényleg így van (és eddig is így volt), akkor mea culpa. Egy hibával kevesebb BT-ügyileg.

    Tehát ha van egy sztereó BT fülesem, kapcsolódik és sztereóban használhatom mindenre?

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #37 üzenetére

    Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bárkinek az én korosztályomban fontos lenne az, hogy egy másik mobilra BT-on bármit átküldözgessen

    Nem mondom, hogy rengetegszer, de nem egyszer kerültem olyan szituba, ahol telefonról telefonra kellett küldeni file-t (legtöbbször doksikat, de igazából ez mindegy). Na most persze nekem nem gond, mert van mobilnetem meg okostelefonom. Másnak marad a blútyúk. Nem azt mondom, hogy világrengető, hanem azt, hogy megkönnyítheti az életemet, és én az ilyenekért szoktam fizetni, ezeket várom el.

    Az, hogy ki mennyire gyakran használ mms-t, az nem elég jó indok a kihagyására. Blútúknál is ott a szitu, de mms-nél még inkbb: egy vasába nem kerülne az Almának, ha lehetne. Miért nem lehet? Mert a mobilnet és az általa kínált szolgáltatások felé terelnek. Én ezt üzletileg megértem és egyet is értek, mint felhasználó viszont azt mondom, hogy ez számomra kényelmetlenséget, alkalmi problémát okozhat.

    A BT kizárólag monó headset-hez használható.

    Ebben az esetben visszavonom a mea culpát. Felismerni a barátnőm is felismeri a BT headsetemet. :DDD

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz evone #39 üzenetére

    Egy melegbárba se mentek be es kezdtek el fikazni mindenki hogy miertnem a noket szeretik.

    Nem, én jelenleg csak azon folytattam eszmecserét, hogy addig jó a szifonnak, ameddig az Adobe szarja olyan távol van tőle, amennyire lehet, és megértem, hogy SJ és az Alma miért hajtotta el őket a tetves francba anno. Persze erős fantáziával el tudom képzelni, hogy ezt egyesek iPhone-fikázásnak minősítik, de azért naaa :)

    NINCS benne a telefonban, tehat ez hiba? NEM. Maximum HIANYOSSAG.

    Oké, akkor elnézést kérek a hibás szóhasználatért. Fentebb ellenben leírtam, hogy miért nen szimpi pl. az mms kihagyása, és nem azért, mert orrba-szájba azt akarom használni.

    Persze akinek marha sok penze van

    Van sapkája, nincs sapkája. Ha fika van, akkor biztos csóri panelproli vagyok, akinek nem telik iPhone-ra (múltkor kaptam ilyet is valakitől, hmm), ha meg mms hiány, akkor meg dúsgazdag oligarcha.
    Nem, nem erről van szó. Én csak szeretem, ha minden lehetőségem megvan, amit épelméjűen el lehet képzelni. Nem rinyálok mondjuk infraportért, ami relatíve nagy pénz + méret + súly, de rinyálni fogok egy funkcióért, ami nulla pénzbe kerül, de kimarad.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Typhoon47 #38 üzenetére

    Ha nem is olyan nagyok az igényeim, de azért két fülem van :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #49 üzenetére

    "pont az átlaguser aki ilyeneket használna. és aki a telefonjával szeretne egyszerre netezni, videózni, fotózni, navigálni, telefonálni, smselni stb...."
    ...és mi tartja vissza???

    Általában az, ha valami nem defaultban a telefon része, hanem keresgetni, utánajárni kell.

    Költözz az USA-ba és ez is megoldódik

    Ezt ugye csak poénból írtad? :DDD
    Az meg sajnos tény, hogy a Gmaps egy elég kevés mindenre használható valami.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #52 üzenetére

    Aki smartphone-t vesz, azt általában nem zavarja ez a dolog.

    Pedig WM ellen rendszeresen felhozzák főleg iPhone topikokban, hogy utánajárás és keresgetés kell sokmindenhez.
    Egyébként egyetértek.

    Nem, nem viccből írtam.

    Elég rossz poén egy európainak azt mondani, hogy mennyé' amerikába, mert ott majd kihasználhatod a telefonodat. Legalábbis én annak érzem.

    Nem a Google Maps-re gondoltam, hanem a G-Map navigációs szoftverre, ami hasonló mint az iGo (ugyanúgy van 3D-s megjelenítése is), egyetlen gond, hogy egyelőre csak amerikai térképek tölthetők le hozzá, az európai térképek még nem elérhetők.

    Ja értem. Én meg a GMaps-ra gondoltam, ami elérhető itthon is, meg működik is, csak minek, mert nem jó semmire.

    erdoke meg nyilván üzleti utakra gondol, nem nyaralásra.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #55 üzenetére

    nem kell különösebben sokat keresgélni, bármire is van szükséged

    Általában a probléma azzal szokott lenni, hogy a pontos funkció leírása nem megy a felhasználónak.

    Ez sem igaz, mert nagyon jól használható, ha nem autós navigációra akarod használni, márpedig egy mobiltelefon esetén nem ennek kéne az elsődleges funkciónak lenni GPS esetén.

    Lassú, hatalmas az adatforgalma, sok az anonim utca, a fotók meg sok helyen olyan régiek, hogy szinte látni lehet a szovjet tankokat. Ocsmány és nehézkes felület meg már csak extra. Pont iPhone-on, ahol azért sok figyelmet fordítanak a GUI-ra (mármint a GMaps szarsága nem az Apple hibája, de érted).

    Tudom, csupán nem tartom életszerűnek, hogy egy külföldi üzleti úton a fontos dokumentumokat BT-on cserélgesse az ember

    Nem az a kérdés, hogy mennyire életszerű, hanem az, hogy ebben a (és sok másik) topikban felmerült már sok ok, ami miatt jó, hogy ha van. Költséghatékony, kényelmes lehet, arról nem is beszélve, hogy nem mindenkinek van mobilnet-képes telefonja, ellenben Blútyúk szinte mindenkinek van.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #59 üzenetére

    Budapest frekventáltabb helyein is kerestem utcát, de mivel anonim volt, ezért gondotam, bohóckodom műholdon, hátha felismerem a keresett épületet. Erre az 5-6 éve álló irodaépület és lakópark helyett egy ipartelep fogadott. Hát köszi.

    nem tűnt fel, hogy lassú lenne

    Engem idegesít, hogy bezoomolásnál várogassak arra, hogy ő most kaparja össze magát, nagy váltásnál/térképen ugrálásnál szintén.

    Mindegy, a lényeg az, hogy ofkorsz a GMaps egy ingyenes cucc, ellentétben mondjuk egy iGo-val, de a helyzet az, hogy nekem akár 20K-t is megér(t), hogy ne a Gugli ócskaságát kelljen használnom, mert összehasonlíthatatlan a két dolog.

    Mint mondtam, ezt speckó nem az Almának rovom fel (mármint a GPS-t... bár érdekes poén a Google Maps, ami szintén ugye nethasználó app, tehát ezzel is ösztönözve/növelve a mobilnetezést).

    Mindegy: számomra az iPhone NEM egy készülék, hanem egy üzleti modell megtestesítése, aminek néhány aspektusát én nem tartom szimpinek. Magával a készülékkel igazából semmi bajom, kivételt képeznek ez alól az áradozó júzerek, akik képtelenek elfogadni, hogy hibák, hiányosságok egyaránt vannak. Na de ők nem a készülék tartozékai :DDD

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Typhoon47 #76 üzenetére

    Ugyanúgy nem megoldás, mint egy "no cd" crack egy warezjáték esetén.

    Ugye ezzel az erővel akár én is írhatnám, hogy ott a Diamondom, csak felmegyek az xda-devsre, és minden lehetőség előttem áll, csak rátöltök egy hardslp-t, aztán rányomok egy főzött romot, utána ráteszek egy másik rádiót, végül még pár driver van hátra és tádámm, mindent csinál a készülékem, ráadásul nem is bonyolult.
    De az, és de, amit nem csinál out-of-the-box, az hiányosság, amit meg nem lehet hivatalosan megoldani, az meg maximum félmegoldás.

    Egyetértek macikossal, nem kell védeni az iPhone tökéletességét, mert nem az, aztán kész. Igazából ezen felül szerintem senkit nem nagyon izgat a kérdés, mert egyik mobileszköz sem az, a többi meg egyéni preferencia dolga.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák