Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz benedekco #31 üzenetére

    Mint előttem már többen írták, bizony saját magadnak mondasz ellent... És egyébként is, aki "védi a környezetet" az többségében nem a tudatos viselkedése, és a környezet szeretete miatt teszi azt, csak az arcoskodásból... A legtöbb ember számára sokkal jobban felfogható az hogy spóroljon magának (és aki fizeti a villanyt, annak még számít is, itt jönnek képbe a HC gamerek, akiknek állítom a többsége még anyunál/apunál lakik és szarik a villanyszámlára)

    Szóval most ideologizálhatod, miért alacsony fogyasztású alkatrészeket veszel, de nem azért veszed azt, hogy lassabban olvadjon az antarktisz, ebben szinte biztos vagyok. A szelektív szemétgyűjtés, na az már kicsit más dolog, én is csinálom. Emellett már állíthatnám hogy azért akarom hogy kevesebbet fogyasszon, mert... DE nem állítom, mert hazudnék. Nyilván ebbe is belegondoltam, és örülök hogy a kisebb fogyasztást választom, mert erre is jó, mégis az elsődleges hogy ne fizessek többet azért amiért nem muszáj.

  • Ribi

    nagyúr

    válasz benedekco #44 üzenetére

    Az a gond, hogy ezeket a spec krikat rendszerint az alap széria utén kb fél-egy évvel dobják piacra, amikor már a nagytöbbség megvette a karit amit akart. Ugyanolyanra lecserélni nem fogja senki, ez biztos. Ha mondjuk már az elején lett volna alternatíva, elgondolkozik az ember, hogy kicsit többet fizet érte (mert a "környezettudatosság" rendszerint sok pénzbe kerül). Ezt úgy kellene csinálni, hogy csak ilyen van és kész. Az emberek lusták és pénzéhesek. Maguktól nem fognak csinálni semmit. Azt, hogy a gépre költsön X-el többet, csak azért, mert kevesebb áramot fogyaszt, de a pénzt kb 5-6 év alatt sem hozza be, mert akkorra fogyasztana annyival kevesebbet, igazán nem várhatod el mindenkitől. A környezet tudatosság nem ilyen csip csup dolgokon múlik, hanem újabb technológiánkon.
    Mondjuk egy normál izzó és a fénycső ami kb 1/4-ét fogyasztja. Vagy mondjuk egy normál TV és az oledes közötti ami 20-adát fogyasztja. Amíg a globális áramfogyasztás növekedés évente bőven felülmúlja az ilyen 5-10%-ot nyerek dolgokat és különben is csak azért adtuk ki, hogy kiírhassuk a falra, bezzeg mi még ezzel is foglalkozunk és baromi jó marketing maszlag és még sokan be is kajálják, addig ne papoljanak nekem. A régi polírozását nem környezettudatosságnak hívják hanem rejszolásnak. Én belenyomnám a cigit szemébe aki a buszmegállóba eldobja a csikket és nem a kukába dobja, gyűlölöm a szemetelést és a környezetszennyezést, de nem eszem meg az ilyen marketing szarokat másokkal szemben... na off vége.

Új hozzászólás Aktív témák