Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Ste #11 üzenetére

    Miért van az, hogy a többség azt nézi, hogy mennyit takaríthat meg a villanyszámláján? Én pl leszarom a villanyszámlát, de minél több energiatakarékos holmit pakolnék bele a masinámba (lehetőleg kis fogyasztású holmikat veszek még ha az drágább is mint a normál holmi), de ezt nem a villanyszámlám érdekében teszem. Sajnálom, hogy az emberek nem tudnak globálisan gondolkodni és nem látják azt, hogy lehet hogy egy vga csak pár wattal fogyaszt kevesebbet, de ha csak 1000 ember választja a kisebb fogyasztásút akkor mennyit nyerhetünk vele(mi és a bolygónk). Én pl kikapcsolt állapotban mindent áramtalanítok. Atitool-al visszaveszem a vga órajelét 200/200MHz-re(Radeon X800SE) és ha kell a 3d alkalmazások miatt a kakaó akkor visszaállítja alapra. Sajna a feszkót nem tudom állítani. Régen használtam a Rightmark CPU Clock utility-t is, de sajnos egy idő után megsokasodtak a fagyások, nemtudom a pontos okát, de ha nem állítottam a feszültséget, sajna akkor is voltak fagyik, így marad a sima Cool'n'Quiet.
    Én értékelem ezeket a megoldásokat, bár tudom, hogy sokkal komolyabb energiatakarékos dolgokat kitudnának hozni a mai technológiákkal. Azt is tudom, hogy ez inkább csak marketing, mint komoly zöldségezés...

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák