Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    válasz kenwood #15 üzenetére

    Én 2004-ben kezdtem el internetezni, már akkor is voltak ilyenek akik olvasgattak, mert az volt a legjobb szabadidő töltésük (amivel nincs baj, sőt nagyon jó), de mindent csak felszínesen, belekeverve a saját téves elképzelésüket és úgy adták tovább megrendíthetetlenül, ha rászóltak akkor pedig előtört belőlük a megsértődött troll.
    Az arányok nem olyanok voltak, mint ma, de jelen volt. A lapcsalád is erősen Gyakori, YT, Face csoport szintet üt egyébként, az anyázós kommentek persze ki vannak szelektálva, illetve a moderáció miatt kénytelenek kulturáltabbak lenni és nem szárnyra engedni a baromságaikat, viszont ugyanazok a megmondóemberek és trollok ugyanúgy csüngenek itt is tonnaszám. Több nagyrangos emberrel is találkoztam innen más platformokon ahol olyan mocsok ömlött belőlük, hogy el se hittem, a moderáció tartja itt bennük az anyázást, semmi más. Nem is fórumozok már közel se annyit, mint évekkel ezelőtt.

    Viszont valamennyire muszáj, mert az ember társas lény a digitális világban is és ma a digitális világ nélkül kb. élni sem lehet, meg sokszor kell az információ is. Többször voltam már úgy, hogy soha többet nem írok sehova, mert egyébként tényleg az ember egészségi állapotára is rá tud menni és olykor ez a frusztráció ragadós is tud lenni és átadjuk a másiknak, ártatlanoknak is, de eddig még nem sikerült betartani.
    Különösen fájó, mikor nagyobb ranggal rendelkező, egyébként értelmesnek tűnő emberek kezdenek el olyan szubjektív marhaságokat nyomni megrendíthetetlenül, hogy az fáj. Szerintem mindenki tud pár nagyobb nevet mondani ilyen téren a lapcsaládon, de minden topikban is van kis helyi topikbikája akit fel kéne rúgni ahogy van.
    Frusztrált és türelmetlen ez a nép amúgy is, ez teljesen jól tükröződik is, a digitális világban pedig mindenki olyan lehet amilyen csak akar majdnem korlátok nélkül, elszabadulnak a dolgok. Míg a valóságban tudom valakiről, hogy milyen így el sem kezdek a társaságában olyan dologról beszélni amiről tudom, hogy mivé fajul és ő sem meri nyomni annyira a hülyeségét, addig itt ezt nem lehet megtenni, mert valaki be fog jönni a képbe és nem azért, hogy a különböző nézetekkel egyensúlyt teremtsen, hanem simán csak frusztrált.

    Rengetegszer volt ez téma amúgy, már megszámolni se tudom hányszor jött fel ez a dolog. Megoldás nekem nem jut eszembe, tünetenyhítés csak, abban a formában, hogy csak a legszükségesebbet olvasom, válaszolok és mikor olyanba botlok rögtön skip, nem szabad egyetlen másodpercet sem áldozni rá.

Új hozzászólás Aktív témák