Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    melyik agyhalott mérnök találta ki, hogy az egérmozi jobb oldalára berakjanak egy ilyen kínai piacos ébresztőóráknál használt lcd-t? egyáltalán annyival megdrágítaná a gépet, ha normális képernyőt raknának bele?

    egyébként szerintem bőven lenne igény olyan gépre is, amelyik méreteiben ehhez hasonló, de nem csúfolódnak ilyen kijelzőkkel, hanem beleraknak egy akkorát, amekkora belefér. nem értem azt a törekvést, hogy minél olcsóbb legyen a gép, hiszen a fejlett nyugaton egy normál árú notebook-ra is tellik, a fejlődő piacokon meg ez is túl drága.
    szerintem komoly üzleti potenciál lenne olyan 10-12"-os subnotebook-okban, amelyek megmaradnak egy átlag dzsunka notebook árszintjén (mondjuk 6-700 euró).
    ugye ma kétfajta subnoti kapható:
    - elérhető árú 12"-os 2 kilós gépek ugyanolyan alkatrészekből összerakva, mint a nagyobb notik. ezek nyilván nem subnotik, csak annak hazudják őket.
    - 1-1.2 kilós valódi sub gépek 4-5-600 forintért.
    na a kettő előnyös oldalait (alacsony ár, kis méret) kéne valahogy összehozni, de ehhez hasonló gagyi megoldások nélkül.

  • cucka

    addikt

    válasz zotyesz66 #14 üzenetére

    a 8-9 éve kifutott legelső keleroncs szériára gondolsz?
    egyébként meg azok a fullra kiherélt celeronok is bőven királyak irodai feladatokra. a cikkben említett gépnél meg hatványozottan igaz, hogy teljesen sokadrangú a teljesítmény, mert akinek az kell, az megvezi a 4-5kilós sony meg ibm subnotikat.

Új hozzászólás Aktív témák