Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz gyulazsolti #4932 üzenetére

    Üdv!

    A számsorról már írtam a #4881-ben. ;) A ZyXEL fejlesztők változtattak az NSA326 fw-jében, hogy az eddig megszokott /i-data/azonosító és /i-data/md0 (symlink) helyett az első hdd legyen elérhető a /i-data/azonosító, illetve a /i-data/sysvol alatt. A probléma ezzel csak az, hogy a második HDD-t a régebbi nasok felcsatolták hex azonosítóval és /i-data/md1-ként is, addig az új fw csak a számsort hozza létre...

    Egyébként, ha zavar, ezt egy kézi symlinkeléssel (vagy mount-tal) meg lehet oldani.

    És ugye mivel a 326 után jött ki az ötös széria, így ő is megkapta ezt a csatolást...

    Nem, nem kerülte el a figyelmem, egyszerűen azért nem válaszoltam, mert nincs ötletem... Sajnos nincsen 5**-on, a gyártó csak egy GPL forrást bocsátott (nem közvetlenül) a rendelkezésemre, amiből max emulálni tudok egy 520-ast magamnak. De azon nem nagyon tudok két fizikai HDD-t szimulálni torrent töltésre. Amire ránéznék, az egy htop kimenet, SSH alól, de ezt nehezen tudnád megosztani velünk (esetleg asciinemával)...

    Ami a szkennert illeti! Most nem tudok ránézni, de ha a scannered benne van a sane kompatibilitási listájában és/vagy van a moduljához forrás, ami megy ARMv5-ös procin, akkor egy kis munkával beüzemelhető a dolog. Ha nincs driver (vagyis modul), akkor bukta.

    A gyári cucc csak nyomtatni tud (cups) scannelni nem.

    Az a leírás csak magának a sane-nek mutatja be a fordítását, de maga a scanner modul fordítását nem tartalmazza. A nélkül meg nem fog történni semmi.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák