Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sghc_toma

    senior tag

    válasz Alukard #46 üzenetére

    Ez most komolyan kérdés? Az én szemszögömből nincs külömbség, de az viszont a pénzes emberke döntése, hogy kimászik -e az árokból és letörli magárol a hányást, vagy ott marad mert ''jó így'' neki.

    Ez azért kérdés, mert lehet, h aki ott fetreng a hányásában, másnap leköpi a részeg csövest.. És egy diszkóból hazafelé igyekvő emberke azért könnyebben mászik ki a mocskából, mint az, akinek nincs hova másznia..
    És sokan vannak, akik bemennek, megfürdenek, és jobban örülnek egy szalámis zsemlének, mintha pénzt adnál nekik.. Persze sokan vannak azok is, akik nem.. Sokan vannak köztük is, akik szemét emberek.. És őket könnyebben veszi észre az ember, és ebből általánosítanak. Sajnos..

    Én személyszerint nem találok semmi élvezetet a piálásban, nem dohányzom, és nem is drogozom. ...
    Látod, ebben hasonlítunk.. Na jó, kávét azért iszom : )


    ... Minek? Senki nem tudna egy értelmes épkézláb választ összetenni.
    izé.. nem úgy értettem, hogy konkrétan nem teszed-e fel a kérdést. hanem, hogy magadban megfordul-e a gondolat, amikor gyilkosságról hallasz. gondolom (remélem) kevés ember van, akiben nem..

    ... és azzal, hogy a nyugati aluljáróban beülsz melléjük 1 délután erejéig, csak azért hogy benne legyél a TVben valahogy megmozgat bennem vmit amit jobb lett volna nem bolygatni.
    ilyen tényleg volt vmelyik tv-ben?? komolyan kérdem, nem nézek tv-t..

    #4-et olvastam, akartam is rá reagálni, csak vhogy kimaradt az első hsz-emből..
    Nemtom, lehet meg fogsz lepődni, de jó ötletnek tartom. Kapnának melót, szállást. Persze mindezt emberi körülmények között, nem olcsó, könnyen kihasználható igáslovakként kezelni őket.. Aki egy ilyen után is sírna, hogy neki milyen szar.. Na azt seggbe kéne rugdalni..

    Amikor ezeket a sorokat írom, kicsit hülyén érzem magam.. Itt ülök a meleg koliszobában, kávézom, és arról pötyögök, hogy mennyire szar nekik az utcán.. Szeretnék segíteni, de ugye erre nemhogy 1, hanem sok ember is kevés.. DE.. amikor végigmegyek az utcán, nem nézek keresztül a kéregetőkön, és ha van nálam szendvics, gyümölcs, ilyesmi, akkor szívesen adok.. Tényleg iszonyat jó érzés..

    in asm we trust

  • tiv61us

    őstag

    válasz Alukard #46 üzenetére

    annyit feltetlen ki kell javitanom, hogy nem hontalanokrol, hanem hajlektalanokrol beszelunk
    eleg nagy a kulonbseg
    a 4-ik hozzaszolasodban tett javaslat pedig vegrehajthatatlan
    amit Te javasolsz az munkatabor, es olyan mar volt igaz nem hajlektalanokkal alkalmaztak, de akkor sem hozott eredmenyt
    Persze a munkahekyteremtes nekik, es valamifele munkasszallo nem istentol elrugaszkodott gondolat
    persze sok penz es akarat kell hozza
    sajnos az a velemenyem tovabbrsa is, amig az un becsuletesen dolgozo , rendezett korulmeneyek kozott elo ember sem dozsol, maghyaran, nincs eleg love, marpedig most sincs, addig sem a hajlektalankerde, sem a ciganykerdes nem megoldhato
    penzzel mnden megoldhato ha van tarsadlmi tamogatottsaga is az ugynek, tarsaalmi tamogatottsaga meg akkor van, ha az ember szivesen tud adni, megha kozponti adobol is, mert van mibol
    errol most szo nincs
    anugy abban egyetertunk, hogy el kellene erni, hogy valami hajlektalanszallora bemenjenek, mert a mai allapotok snkinek sem jo, sem nekik sem a varosnak
    mondjuk en majd 10 eve nem voltam othon, de mar akkor is gaz volt a helyzet
    1990-ig peldaul volt olyan trveny, hogyha 3 honapig nem volt igazolt munkahelyed akkor lecsuktak 30 napr/kmk/, na akkoriban a csovesek nem is ezek voltak hanem a Mobilosok, Eddasok
    beleptunk a demokraciaba, csak a gondokra nincs megoldas

    [Szerkesztve]

    "maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

Új hozzászólás Aktív témák