Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim76

    aktív tag

    válasz ST05 #907 üzenetére

    Az a Dirt3-as táblázat eléggé szürreálisnak hat... Nagy valószínűséggel maximum 2-4 szálon történt a mérés, mert gyakorlatilag az összes AMD közel egyforma fps-el szerepelt, a 4, 6 és 8 szálas cpu-k is (a 8150 és a 8350 közti különbség is a bull és a pile közti szálankénti különbség lehet, ami még reális, de a régi FM1-es 4 magos 2,6GHz-es A6-3650 és a 4modul/8magos 3,6GHz-es 8150 szinte azonos teljesítménye nem lehet igaz), és az sem valószínű, hogy az amúgy biztosan nagyon kemény i3-3225 szinte azonos teljesítményt nyújtson, mint az i7-3960X, ami normál esetben 12 szálon 3,3-3,9GHz-en ketyeg. (a Dirt3 8-nál több szálat úgy tudom nem támogat, de akkor is...)

    There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

  • Jim76

    aktív tag

    válasz ST05 #1102 üzenetére

    Én sem mondom, hogy értek hozzá, csak olvasgatok ezekről a dolgokról azért, és ez jött le.
    Ez is egy érdekes elmélet, hogy abban a rendszerben a 7970 lenne a bottleneck, ha így lenne, valamelyest magyarázná a nagyon hasonló eredményeket, de akkor megintcsak minek ez a teszt, ha a cpu összehasonlításra alkalmatlan, mert más periféria lekorlátozza.
    Annyi értelme lenne, ha egy olyan tesztet is mellétettek volna, ahol ugyanezek mondjuk crossfire-ben 2db. 7970-el mit csinálnak, és látszana belőle, hogy tényleg vga limit van 1 db-al.
    De nekem akkor is földtől elrugaszkodottnak tűnik, hogy pl. a céges hp6200 desktop-ba az i3 mellé (ami egy winrar bench-en alulról súrolja az 1700-at) betegyek egy 100+eft-os vga-t, és a vga legyen a limit... (persze elméletben, mert SFF, nem is férne bele, csak ennek ismerem a teljesítményét, és tudom, hogy harmatgyenge, ha egy komolyabb autocad rajzot megnyitok - néha megmozgatom az egeret, nem fagyott-e le :) )

    There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

Új hozzászólás Aktív témák