Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coix

    tag

    válasz hibavissza #31 üzenetére

    Ósanban egyrészt épeszű ember nem vesz mosógépet...

    De a hozzászólásoddal ismét csak azt bizonyítod, hogy fogalmad sincs az egészről. Az alábbi idézet a fogyasztóvédelmi törvényből van:

    "A rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket - a járművek kivételével - az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a forgalmazó gondoskodik."

    Másrészt el kell, hogy keserítselek, de a "forgalmazó" és a "bolt" jogi értelemben ugyanaz. Neked van valami bekattanásod, hogy a forgalmazó az a nagyker vagy az importőr. Szintén a fogyasztóvédelmi törvényből idézek:

    "A jótállási kötelezettség teljesítése azt terheli, akit a fogyasztói szerződés a szerződés tárgyát képező szolgáltatás nyújtására kötelez (a továbbiakban: forgalmazó). A jótállási jogokat a fogyasztási cikk tulajdonosa érvényesítheti, feltéve, hogy fogyasztónak minősül (a továbbiakban: fogyasztó)."

    Ha esetleg ez túl bonyolult lenne neked, segítek: a forgalmazó az, akitől megveszed a terméket,a szövegben hivatkozott szerződés pedig a kettőtök közötti adásvételi szerződés.

    Az pedig, hogy vásároltam-e már valamit életemben, teljesen lényegtelen abból a szempontból, hogy igazam van-e vagy sem. De egy korábbi hozzászólásomban már írtam, hogy volt már olyan esetem, hogy kénytelen voltam jogi úton érvényesíttetni a garanciát, mert a forgalmazó hozzád hasonlóan hülyeségeket beszélt. Úgyhogy veled ellentétben én az elméletet is tudom, meg gyakorlati tapasztalatom is van.

    Ne rám haragudj amiatt, mert a "kimásolt okosságok" értelmezése problémát okoz számodra, így alapvető jogi dolgokkal sem vagy tisztában, és emiatt a kereskedők az első adandó alkalommal bepróbálkoznak azzal, hogy leráznak. Szerintem olvasd el előbb a fogyasztóvédelmi törvényt, mielőtt tovább égeted magad.

Új hozzászólás Aktív témák