Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gempas

    csendes tag

    válasz bigz #15 üzenetére

    Kedves forumtàrs!

    Itt szerintem nem 4 ember igényeiröl beszélünk, hanem sokkal szélesebb réteg "ugatja rojtosra a szàjàt " ezért a mai vilàgban nem egetrengetö matt kijelzöért. Mertha ugye rendelhetné a beteg olyannal amilyennel akarja, akkor az a krva. marketing még talàn le is tudnà mérni pontosan az igényeket az eladàsok utàn. Jaaa!!! Hogy az màr hatékony marketing lenne???? és gizikének erre magàtol kéne ràjönie???? Végezetül pedig linkeljél màr be valakit, aki azért morgott mert a kiszemelt gép nem fényes kijelzövel hanem mattal érkezett... Köszi!!! egy rojtos szàj

    [ Szerkesztve ]

  • .mf

    veterán

    válasz bigz #15 üzenetére

    Tanultam marketinget, a Kotler könyvet is olvastam. Viszont óriási tévedésben élsz, rég nem csak a fogyasztói igények határozzák meg a kínálatot, a fogyasztónak is diktálják, hogy mit szeressen (marketingen belül egyre hangsúlyosabb terület az igények generálása).

    Egy egér vagy egy ruhadarabb már sokkal összetettebb dolog, de egy második audio jack nem hinném, hogy a felhasználónak fájna, és filléres alkatrész. Ennek ellenére az utóbbi hónapokban szinte minden új noti így jön, miközben eddig nem ez volt a szokás.

    A trendek ettől függetlenül nekem nagyon nem tetsző irányt mutatnak. A funkcionalitás helyett a dizájnerek vették át a hatalmat, és saját tévképzeteiket vetítik ki. Ha egy átlag felhasználót végigkérdeznénk az általam kifogásolt pontokról, még ha nem is értenénk egyet mindenben, de szerintem nagy részébe, belegondolva, jogosnak vélné. Csak a feedback nehezen jut vissza.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Alchemist

    addikt

    válasz bigz #15 üzenetére

    "bizony a fogyaszto diktal"

    A fogyasztónak biza fogalma sincs, de majd megaszondják neki...
    ;]

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bigz #37 üzenetére

    "Ha valaki eledall, es azt mondja, hogy tudna egy keveset sporolni a gyartasi koltsegeiden, ha csak osszevont jacket pakol a gepre, majd elohuz egy abrat, ami az okostelefonnal ES headsettel rendelkezo emberek es az elobbiekkel NEM rendelkezo emberek aranyat mutatja az elore vetitett vasarloi bazisbol (fogyasztoi profiling es modellezes utan, amibol kiderul, hogy tobb, mint 80%-a azoknak, akik ezt a gepet megveszik majd, az elobbi csoportot boldogitjak), akkor meg fogod neki koszonni, es rabolintasz."

    1: amikor már azon megy a spórolás hogy jack aljzat akkor az azért elég szánalmas, tudom hogy százezres vagy milliós gyártási tételnél már nem elhanyagolható az az 50 cent se , de akkor is. ez nettó sz@rrágás. nem azt kéne a marketingeseknek megnézni hogy hánynak van, hanem hogy normális fülesek amik normálisan szólnak azok két jacken mennek. annyira nem bonyolult a képlet. kinek kell fülhallgató mikrofonnal, amikor a laposba eleve van mikrofon? aki skypol meg videokonferenciázik? annak elég a gyári... vagy ne legyen mikrofon csati vagy legyen két dugó. a tervezési és logisztikai történetet megértem de lesajnálom. vásárló vagyok, és nem a gyártó logisztikai problémái miatt kell aggódnom

    2: sikerült marketingesekkel együtt dolgoznom egy ideig. a csoportvezető szlogenje volt hogy arról csinál nekem olyan statisztikát amiről csak akarok és olyan végeredménnyel. az említett esetben ha a használható hangzású, két jack véggel rendelkező, normális fejhallgatók piaci részesedét vetíti elő akkor meg azt mutatja a képlet hogy tegyenek rá minimális ráfordítással kettő dugót mert több érdemben használható eszközt kezel. tudom hogy a marketinges azt is megmagyarázza hogy a laptopot a nagy többség azt a telefonjának a vezetékes mikrofonos fülhallgatójával fogja használni, csak azt nem fogom soha megérteni hogy mire. azon az 1 méteren amit a vezetékes cucc enged bőségesen elég a gyári kam mellé adott mikrofon. pont.

    3: szabad választás régóta nincs. veszed amit kapsz. én is így vettem a mostani hp-m. bár hatra bukik a monitor, de cserélhető aksis, vannak ajtók, normális hűtés, két jack, gumírozott a teljes alsó- oldalsó lemez, stb. nem lehet az eladásokból messzemenő következtetéseket levonni olyan szinten hogy jó a tükröződő felületű kijelző mert az fogy. nem egy árszegmensben versenyeznek, nem csoda hogy +100-200k-s üzleti modellek eladásai a consumerek mögött marad.

    más kérdés hogy bent matt kijelzőm van, az itthoniban meg fényes, és nekem ezzel sincs igazán bajom, kint is szoktam használni, jó hogy kompromisszumos, de nem lehetett ilyen árban mást kapni, és végülis van olyan fényereje hogy olvasható maradjon.

    [ Szerkesztve ]

  • Gempas

    csendes tag

    válasz bigz #36 üzenetére

    Maradok a forumtàrsnàl...
    és bevallom, nàlam van a hiba.. azaz nem értem amit irsz.

    Ugyanakkor van itt probléma a billentyüzet vilàgitàssal is... A marketing ott is azt jelezte, hogy egy nagy turot ezeknek.. na hagyjuk...nem gazdasàgos..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák