Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigz

    tag

    válasz Gempas #18 üzenetére

    Kedves Gempas (az elozo es a mostani hszem is eleg szemelyeskedo lett, ugyhogy nyugodtan lebigzezhetsz, a forumtars tul hivatalos),

    Egyreszt ha figyelmesen elolvasod, amit irtam, fel fog tunni, hogy nem emeltem ki egy "logikatlan" funkciot sem, az ellen tiltakoztam csupan, hogy a jo oreg "hulye a designer, hulye a marketinges" lemez forogjon allandoan. Ez itt inkabb szovegertes kerdese, szerintem, de ha frusztral, bevallalom, hogy pontatlanul vagy nehezen erthetoen fogalmazok.

    Masreszt tovabbra is fenntartom azt az allitast, miszerint nem gizike egyszemelyben donti el, hogy legyen-e lehetoseged olyan kepernyovel rendelni, amilyennel szeretned - amennyiben csak "giziken" mulna, ugy az egybe jack helyett inkabb ezzel az opcioval "majmolta" volna az almat. Ketfele opcio az ketfele gyartosor vagy megtobb beszallito, ami egy rakat logisztikai es penzugyi kerdest felvet. A fogyasztoi igeny lehet az egekben, de
    - ha a ceg kapcsolati rendszere nem megfelelo,
    - ha a dontesi poziciokban eltero gondolkodasu emberek ulnek eltero nezetekkel es elkepzelesekkel,
    - ha a valsag es a koltsegmegtakaritasok kozepette nincs eleg penz olyan merteku es kvalitasu kutatasokra, amiknek eredmenye egyertelmu parhuzamot vonna a profit megfelelo merteku emelkedese es egy extra opcio kinalata kozott (szamolva az osszes koltsegvonzattal),
    az eletben nem fogsz egy ilyen dontest keresztulvinni. Hogy egyszerubben fogalmazzak, ezek a dontesek nem egy ON-OFF kapcsoloval mukodnek, minden valtoztatas maga utan vonz olyan tovabbi valtozasokat, amivel szamolni kell. Hanyszor, de hanyszor gondoltam, hogy mennyire egyszeru lenne megvaltani a vilagot - mas kerdes, hogy koztem es a megvaltott vilag kozott annyi erdekellentet feszult, hogy vagy sikerult a harc, vagy nem. Ugyhogy le lehet vegre kattogni gizikerol, mert bar nem kizart, hogy o cseszi el, rajta kivul meg vannak elegen.

    Vau.

    (Ennyit itt, barmi tovabbit privatban szivesen.)

    [ Szerkesztve ]

    I <3 Razer Mantis Control.

Új hozzászólás Aktív témák