Hirdetés

  • Hauntii teszt

    gp Ki gondolta volna, hogy az élet és halál közti rés ennyire élvezetes lehet? Igaz, szín nem sok fért ebbe a birodalomba, de a Hauntii hangulatával, harcaival és apró fejtörőivel is képes elvarázsolni.

  • Mobvoi TicWatch Pro 5 Enduro - kitartás kartárs?

    ma WearOS 3.5, két kijelző, hosszú üzemidő, és zavaró apróságok a legújabb TicWatch modellben.

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86973952

    törölt tag

    Próbáltam türelemmel végigolvasni a hozzászólásokat, de nem igazán ment. Én is hozzászólnék a saját tapasztalataim alapján. Azért az lesüt jó sok hozzászólásból, hogy nem csak nem használt, de még nem is fogott ilyen telefont. Ez persze nem azt jelenti, hogy aki a hátrányait taglalja, az nincs tisztában ezzel a készülékkel.

    Elég sűrűn szoktam telefont váltani, általában a felső, illetve a felső-közép kategóriából. Egyik telefonom ez a p7 és szerintem az egyes hátrányai ellenére is igen szerethető telefon. Formai megoldás szerintem tökéletes, burkolaton lehetne még egy kicsit csiszolni, ez inkább közép kategória, mint felső, de ettől függetlenül tetszetős.

    Ezzel a problémával együtt összesen 3 hibát tudok a telefonnak felírni. Másik a processzor teljesítmény: A készülékhez, kijelzőhöz elavult, de egyáltalán nem vészes. Nem vagyok egy nagy játékos mobilon, de ettől függetlenül a legbikább játékokon teszteltem és nem hogy fagyás, de még akadás sem volt. Az alapvető android betegségekről most ne ejtsünk szót, mert ennek semmi köze a telefonhoz. Böngészést illetően sosem használom a nagy népszerűségnek örvendő, előre telepítetteket, így ezáltal én akadásról nem nagyon tudok beszámolni.

    Másik probléma, ami szerintem a súlyosabb eset az az akkumulátor... Nos ezen a téren eléggé le van maradva a telefon. Én értem, hogy nagyon dizájn érzékenyek az emberek, de ne az akkumulátor hátrányára fejlesszenek. Ez egyébként szinte minden készüléknél így van sajnos. Én elég sokat használom a telefont, mail, internet, gps, fotó, 1-1 alkalmazás és még nem találkoztam olyan telefonnal, aminél ne kellene magammal cipelni a töltőt. Sajnos ennél sincs másképp, nála még egy kicsit talán gyengébb is az aksi, mint a kategóriában lévő társainál.

    Felülete szerethető, jól kezelhető, stabil. Elsőre kicsit furcsa volt, böngészgettem is más lehetőségek, felületek után, aztán rájöttem, hogy mennyire felhasználóbarát (számomra). Azon ritka pillanatok egyike is eljött az életemben, hogy egy telefon saját felületét használom. Szeretem.

    Melegedéssel kapcsolatban csak annyit írnék, hogy mint már írtam én elég sokat használom a telefont, nagy fogyasztású alkalmazásokkal is, sokszor több ilyen is fut egyszerre...de semmi melegedést nem tapasztaltam.

    Előfizetés kontra feltöltős "háborúhoz" meg annyit fűznék, hogy rendszeres használat mellett, ha nem csak családi telefonnak használod, akkor igen könnyű szép számlákat összehozni. Nálam is így lenne, ha nem korlátlan csomagban lennék, ami nekem nagy segítség, mivel átlagban 30-40 ezer forintos számláimat az előfizetés mértékére csökkentettem. Ez esetben 10-14 ezer forint lehet konstrukciótól függően. Nálam nem kérdés, hogy feltöltőzök-e vagy nem.

    Annak ellenére, hogy én nagyon elégedett vagyok a telefonnal, igyekeztem csak a hibáit hangsúlyozni, mert inkább ez egy lényeges kérdés. Összességében viszont nagyon elégedett vagyok, azt kaptam amit vártam.

    Azt viszont azért nem szabad elfeledni, hogy a világ 3 legnagyobb gyártója között ott a Huawei és ha még most nem is teljesen, de szerintem kb. 1 év múlva minden kategóriában vezető szerepet tölt be. Nagyon sok nem kínai eredetű telefont gyártanak már ott és egyre több alkatrésznél fordul elő, hogy egyes elemeket is ott állítanak elő.

    Kíváncsian várom, hogy a következő év 2. felében várható flexibilis forradalomnál mit tesz le az asztalra, mert a telefonok praktikusság és kinézet szempontjából alapjaiban fognak megváltozni és ezzel együtt az igények is.

    Én szívből ajánlom mindenkinek ezt a gyártót, ha nem is ezt a készüket (amivel mint írtam maximálisan elégedett vagyok).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák