Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz arn #54 üzenetére

    Kétlem, hogy a videokártya maxon hajtaná a PCIe buszt, GamersNexus teszt szerint egy PCIe3 x8 se limitálja komolyan egy GTX 1080 teljesítményét(van olyan játék, pl Metro és GTA V, ahol nem hogy komolyan, de egyáltalán nem), szóval alighanem a PCIe4 x16 se lesz 100%-ban kihasználva... talán ha félig, a többi időben meg idle.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz arn #54 üzenetére

    a videokartya fogja a savszelt foglalni a 16 csatornajaval, nem az ssd a 4el :) azert irom, hogy mi az idle? a chipset szinte folyamatosan dolgozik.

    Ez majd kiderül. Az én tippem az, hogy VGA-val játék alatt nem fogod tudni kihajtani a chipsetet és ennek megfelelően nem kapcsol be a venti.

    Szerintem nem az lesz a kritikus részlet, hogy milyen interfészen és hány csatornával kapcsolódik egy periféria a chipsehez, hanem hogy mekkora tartós adatforgalmat generál. A VGA lehet hogy PciE-4-en és sok csatornán kapcsolódik, de a benne levő memóriát egy pillanat alatt megtöltöd utána amíg el nem hagyod az adott játékteret már nincs számottevő adatforgalom.

    Egy-kettő PciE-4-es SSD viszont folyamatos adatforgalmat tud generálni amellyel -ameddig a másolás tart- csúcsra járatható a chipset fogyasztása. Legalábbis szintetikus tesztekben.

    azert irom, hogy mi az idle? a chipset szinte folyamatosan dolgozik

    Az én olvasatomban (eddigi adatok alapján):

    Alacsony terheléssel: 10W alatt
    Komoly terhelés alatt, de folyamatos PciE-4 adatforgalom NÉLKÜL. 10-11W
    Folyamatos PciE-4 terheléssel : 16W esetleg még több

    A 10-11W az nagyságrendileg az x470 chipset TDP-je (kicsit több) ennyihez nem volt szükség aktív hűtésre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák