Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    ...az apple macpro-jába szintén ültethetö 4 vga. Talán e-miatt hozakodott elö az asus egy ilyen deszkával. Bár ez tényleg nem a játékosokat célozza meg, inkább a 3d, utómunka és dtp területeket. Ott jól jön a 3-4 monitor plána ha a meghajtásuk a kártya mindkét dvi kimenetét lefoglalja.

  • gliskard

    senior tag


    mi az oka, annak a jelenségnek, hogy a hirekhez a kommentek többsége játékos szemszögböl történik? Valószinüleg ugyan ebböl kifolyólag erös a fikázás. Hasonlóan, mint anno a 80-90-es években a C=64 vs. ZX-Spectrum idöszakban - aki nem velünk az ellenünk és az még hülye is...

    Nem csak a játékra használják az emberek a gépeket. Mellesleg ha már játék, a grafikusuknak is könnyebbség a 2 vagy 3 monitoros rendszer a munkához. Szépen lassan az irodákban (hazánkban) is a 2 monitoros rendszerek kezdenek terjedni. A kiadvány szerkesztés/video vágás/video utómunka/stb. helyeken az egy monitor inkább a szopás kategória, mert a sw-k felhasználói felülete igényli a 2/3 kijelzöt a kényelmes, jó ütemü munkához, illetve kell ha látni is akarsz valamit a rengeteg paletta mellett...
    Több dtp-vel foglalkozó ismerösömnél a 2 monitor már több éve alap de egyre többen nyitnak a 3 kijelzö irányába mert kényelmesebb ugy dolgozni.
    Söt egy régi kollégámnál két 90' elforgatott lcd-n látható a kiadvány két oldalát a jobb oldalon a 3. monitoron ott csücsülnek a paletták, a bal oldalon a 4.-en pedig a word forás anyag vagy az emailban küldött korrektura/brief látható - kipróbáltam a dolgot és egyáltalán nem felesleges paraszt vakitás...

    Emlékeim szerint az asus gyártó partnere az apple-nek a notebook-ok területén és lehet, hogy besegitett a MacPro-nál is ami (mint fentebb irtam) szintén támogatja a 4 vga kártyás megoldásokat. Tehát elképzelhetö, hogy a WS adaptáció és amolyan piac próbálgatás. Felmérik, hogy van-e igény ilyen megoldásokra a ''hétköznapi'' pc piacon. Értelem szerüen a gamer user számára nem kimondottan alternativa egy ilyen lap. Ezért lehetett ez a szerencsétlen marketing döntés a névvel illetve az ''ideológiával'' kapcsolatban.

    Minden esetre, elgondolkodtató, hogy a PH forumjainak termékekkel kapcsolatos bejegyzéseinek jelentös része gamer szemléletü fikázás. Persze, hiszen az olvasok jelentös részét ök teszik ki, de miért nem probálnak (mély tiszteletem a kivételeknek!) nyitottabbak lenni és néha kicsit másként nézni a világot vagy mint ebben az esetben a termékeket...



    persze ez csak az én szerény saját véleményem és tévedhatek is mert emberböl vagyok...
    szép napot és mély elnézést, ha valakit megbántottam

Új hozzászólás Aktív témák