Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • eddie303

    őstag

    válasz intelfan #22 üzenetére

    Szerintem inkább nVidia fele kellene lovagolni, SiS nem tudom mennyire lett jó a nem-integrált megoldásokban, magyarán egy rendesebb alaplapon, ahol nincs on-board video stb. régebben elég gyengén muzsikált, bár mostanában ha minden mini-PC-be azt raknak, annyira rossz nem lehet...

    Linux.... The choice of a GNU generation.

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz intelfan #21 üzenetére

    1.) Ha valaki SBLive és SB128 kártyákkal kísérletezik, az eleve kétes, ugyanis azoknak sem a PCI, sem a P'n'P kezelése nem jó. Erre a VIA chipset-ek kényesebbek mint az nVIDIA-k, így ha valamiért feltétlenül használnod kell ezeket a hangkártyákat, akkor eleve nem értem, miért nem nForce-ban (vagy nevedhez híven) valamilyen Intel alaplapban gondolkoztál?

    2.) Az ABIT alaplapok köztudomásúan problémásak a SoftMenu III miatt. Jó a teljesítményük, de adott esetben sok boot-olási és driver problémával lehet küszködni. Pláne veszélyes SBLive és SB128 kártyákkal kombinálni. (Az Epox-ról nincsenek tapasztalataim.)

    3.) Bár a KT600-ban nincs PCI/AGP frekvencia lock, de komoly munkánál a tuning nem tényező (ahogyan irodai alkalmazásoknál sem), így ennek alapján hulladéknak minősíteni valamit torz gondolkodásra vall. (Ha pedig valaki kimondottan tuningolni akar, miért nem olyan alaplapot vesz magának?)

    4.) Miért nem az ASUS A7V600-zal kísérletezel (Áfás 18 eFt alatt vehető!), amelyiknek még egy gigabites hálózati vezérlője is van (5+1-es hang mellett), és teljesen stabil, és nem recseg, meg hasonlók?

    *********
    Kedves (#23) Erasmus!

    A cím nemcsak egy szó volt, hanem egy teljes mondat, egy komplett állítás, és történetesen HAZUGSÁG.


  • DcsabaS

    senior tag

    válasz intelfan #26 üzenetére

    ''Ha a többi nforce és az előző kiadású abit via alaplapom tökéletesen működött ezekkel a hangkártyákkal amelyeket egyébként nagyobb példányszámban adtak el mint bármilyen más hangkártyát akkor ez meg miért nem megy.''

    A többi alaplapodon sem ment tökéletesen, csak legfeljebb tünetmentes volt a rendszer. Hogy egy mélyben lappangó inkompatibilitás mikor vezet tünetekre, azt elméletileg nagyon nehéz megjósolni, éppen ezért nem tanácsos úgy összerakni egy rendszert, hogy az eleve tartalmazzon ilyen potenciálisan össze nem férő elemeket.

    ''Érdekes hogy az előző hozzászólásban még azt emlegetted hogy nem tudok normálisan drivereket telepíteni most pedig hardveres problémákról beszélsz.''
    Mert az előző üzenetedben még nem írtad, hogy balfék módra VIA+ABIT+SB Live kombinációval kísérletezel, amikor koztudomású, hogy a VIA+SB Live, és az ABIT+SB Live kombinációk külön-külön is veszélyesek. Ilyet még csak nem is feltételeztem.

    ''Írod hogy az abit lapok problémásak, persze meg az Epox is problémás meg az összes gyártó........''
    Ne csúsztass! Ezt az ABIT-ről írtam. (Az Epoxról csak azt, hogy azzal nincs közvetlen tapasztalatom.)

    ''Komoly munkáról írsz a pci lock-al kapcsolatban, én meg azt mondom hogy komoly chipsetben legyen lock.''
    Miért?

    ''ismert hibája hogy ritkán ugyan de befagy az egér és a billentyűzet is amit csak reset-el lehet később orvosolni ''
    Az újabb alaplapjaim szinte kivétel nélkül mind ilyenek, a munkatársaim és barátaim körében is igen népszerű, de az általad említett tünettel még senki sem találkozott. (Persze, itt megint előjön az a kérdés, hogy nem specifikáltad eléggé a helyzetet. Mi ugyanis mind optikai és USB-s egereket használunk, ezért azt nem tudom most megmondani, hogy PS2-essel nem léphet-e fel ilyen hiba. Az USB helyes kezeléséhez természetesen vannak patchek (pl. 240075), amiket installálni kell, ha az ember stabil működést akar.)

  • Polesz

    addikt

    válasz intelfan #21 üzenetére

    Ez bizony nem a VIA hibája amit írsz, mert Linux alatt megnézed és láss csodát az SB Live! tökéletesen szól. Talán egy hekkelt driver megoldja a problémádat. Haverom szintén ezzel küzdött amikor egy Asus KT600-as lapja lett. Egyszerűen nem hitte el, hogy ennyit szopik a kártyával. Amikor felrakta a linuxot és meghallotta a kártya hangját, akkor sírva fakadt, hogy milyen szépen is szólhat a kártya. Azóta azt hiszem megoldotta, ha érdekel megkérdezem.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • Polesz

    addikt

    válasz intelfan #28 üzenetére

    Nforce2-ben tökéletesen működő hardverek??? Van egy pár ami bizony elfekszik rajta :(

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • Polesz

    addikt

    válasz intelfan #34 üzenetére

    [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=nforce&show=AND&ssep=%20&sid=[/L]
    [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=21092&arc=f[/L]
    [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=30442&arc=f[/L]
    [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=30119&arc=f[/L]

    Van tovább is mondjam még? ;] Még hogy hibátlan... hahahaha

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • Polesz

    addikt

    válasz intelfan #37 üzenetére

    Nem a VIA-hoz kell a peccs hanem ahhoz a kib@szott hányadék sblive! kártyához amihez egy normális drivert nem írt még a creative. A kxproject jobbat csinál nála és nem is ők gyártják. Az, hogy neked a via-s lapoddal jött elő ez nem a via-t hanem a creative-t minősíti.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Aktív témák