Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz engusz #1 üzenetére

    A címnek ugye semmi köze a valósághoz, hiszen a továbbiakból kiderül, hogy a jelek szerint ''Többek között az ABIT, az Acorp, az ASRock, az ASUS, a Chaintech, a DFI, az Epox, a Gigabyte, a Jetway, az MSI, a Soltek és a Soyo'' is ráharapott.

    Az sem feltétlenül igaz, hogy ''az új északi híd egyetlen újdonsága a kétcsatornás DDR400 memóriavezérlő'', ugyanis a VIA hivatalos híradása szerint:
    ([L]http://www.via.com.tw/en/Digital%20Library/PR040212KT800.jsp[/L])

    ''The VIA DualStream64 dual channel DDR400 memory controller achieves impressive memory bandwidths of up to 6,400 MB/s by harnessing intuitive technologies such as an enhanced data prefetch protocol, improved memory branch prediction with a larger on-chip branch table, and tighter read/write turn-around for improved clock timings. ''

    Szóval bár nem világos, hogy mihez viszonyították a KT880-at, de ha a KT600-hoz, akkor a KT880 még 1-csatornás üzemmódban is némileg gyorsabb lehet a KT600-nál, bizonyos optimalizációk révén.

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Erasmus #5 üzenetére

    A VT8239 nem jelenik meg, helyette viszont jön a VT8251, még jobb paraméterekkel (pl. integrált gigabites LAN).

    ''Röhej, parasztvakítás. Ennek a sávszélességnek a fele sem megy át az Athlonok FSB-jén.''
    A KT880 mellett tényleg, viszont ha majd jön az integrált grafikát is tartalmazó verzió (KM880), ott lenne értelme. (Persze csak akkor, ha lehet elég olcsón venni QBM modulokat.)

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Goose-T #10 üzenetére

    Jól teszed, hiszen lényegében igaz (:).

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Erasmus #15 üzenetére

    A cím nem arra utal, hogy a jelek szerint meglehetősen későn jelennek meg a piacon a KT880-as alaplapok, hanem hogy ''A gyártók nem harapnak a KT880-ra.'' Ez 2 különböző dolog. (Megmagyarázzam?!?)

    ******
    Kedves (#18) intelfan!

    Írod:
    ''A gagyerák VT8237 southbridge-et pedig ideje lenne lecserélniük, életemben nem szívtam még ennyit a hangrecsegéssel, hangeldobással, pci latency patch-ekkel mint ennél a sz@rnál.''

    Úgy sejtem, fogalmad sincs, miről beszélsz! A VT8237-es déli híd a VIA jelenlegi legjobbja, és az nForce2-es/nForce3-as chipsetekkel szemben is a fő erősségük. (De az Intel déli hídjaival is felveszi a versenyt.)

    Amit állítasz, az a VT8233-as déli hídra volt igaz (bizonyos hardver környezetben), és kis mértékben (nagyon ritka helyzetekben) a VT8235-re. A VT8237-tel csak annak lehet baja, aki egyszerűen dem tud driver-eket helyesen installálni.

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz intelfan #21 üzenetére

    1.) Ha valaki SBLive és SB128 kártyákkal kísérletezik, az eleve kétes, ugyanis azoknak sem a PCI, sem a P'n'P kezelése nem jó. Erre a VIA chipset-ek kényesebbek mint az nVIDIA-k, így ha valamiért feltétlenül használnod kell ezeket a hangkártyákat, akkor eleve nem értem, miért nem nForce-ban (vagy nevedhez híven) valamilyen Intel alaplapban gondolkoztál?

    2.) Az ABIT alaplapok köztudomásúan problémásak a SoftMenu III miatt. Jó a teljesítményük, de adott esetben sok boot-olási és driver problémával lehet küszködni. Pláne veszélyes SBLive és SB128 kártyákkal kombinálni. (Az Epox-ról nincsenek tapasztalataim.)

    3.) Bár a KT600-ban nincs PCI/AGP frekvencia lock, de komoly munkánál a tuning nem tényező (ahogyan irodai alkalmazásoknál sem), így ennek alapján hulladéknak minősíteni valamit torz gondolkodásra vall. (Ha pedig valaki kimondottan tuningolni akar, miért nem olyan alaplapot vesz magának?)

    4.) Miért nem az ASUS A7V600-zal kísérletezel (Áfás 18 eFt alatt vehető!), amelyiknek még egy gigabites hálózati vezérlője is van (5+1-es hang mellett), és teljesen stabil, és nem recseg, meg hasonlók?

    *********
    Kedves (#23) Erasmus!

    A cím nemcsak egy szó volt, hanem egy teljes mondat, egy komplett állítás, és történetesen HAZUGSÁG.


  • DcsabaS

    senior tag

    válasz intelfan #26 üzenetére

    ''Ha a többi nforce és az előző kiadású abit via alaplapom tökéletesen működött ezekkel a hangkártyákkal amelyeket egyébként nagyobb példányszámban adtak el mint bármilyen más hangkártyát akkor ez meg miért nem megy.''

    A többi alaplapodon sem ment tökéletesen, csak legfeljebb tünetmentes volt a rendszer. Hogy egy mélyben lappangó inkompatibilitás mikor vezet tünetekre, azt elméletileg nagyon nehéz megjósolni, éppen ezért nem tanácsos úgy összerakni egy rendszert, hogy az eleve tartalmazzon ilyen potenciálisan össze nem férő elemeket.

    ''Érdekes hogy az előző hozzászólásban még azt emlegetted hogy nem tudok normálisan drivereket telepíteni most pedig hardveres problémákról beszélsz.''
    Mert az előző üzenetedben még nem írtad, hogy balfék módra VIA+ABIT+SB Live kombinációval kísérletezel, amikor koztudomású, hogy a VIA+SB Live, és az ABIT+SB Live kombinációk külön-külön is veszélyesek. Ilyet még csak nem is feltételeztem.

    ''Írod hogy az abit lapok problémásak, persze meg az Epox is problémás meg az összes gyártó........''
    Ne csúsztass! Ezt az ABIT-ről írtam. (Az Epoxról csak azt, hogy azzal nincs közvetlen tapasztalatom.)

    ''Komoly munkáról írsz a pci lock-al kapcsolatban, én meg azt mondom hogy komoly chipsetben legyen lock.''
    Miért?

    ''ismert hibája hogy ritkán ugyan de befagy az egér és a billentyűzet is amit csak reset-el lehet később orvosolni ''
    Az újabb alaplapjaim szinte kivétel nélkül mind ilyenek, a munkatársaim és barátaim körében is igen népszerű, de az általad említett tünettel még senki sem találkozott. (Persze, itt megint előjön az a kérdés, hogy nem specifikáltad eléggé a helyzetet. Mi ugyanis mind optikai és USB-s egereket használunk, ezért azt nem tudom most megmondani, hogy PS2-essel nem léphet-e fel ilyen hiba. Az USB helyes kezeléséhez természetesen vannak patchek (pl. 240075), amiket installálni kell, ha az ember stabil működést akar.)

Aktív témák