Hirdetés

Aktív témák

  • intelfan

    aktív tag

    válasz DcsabaS #27 üzenetére

    ''Mert az előző üzenetedben még nem írtad, hogy balfék módra VIA+ABIT+SB Live kombinációval kísérletezel, amikor koztudomású, hogy a VIA+SB Live, és az ABIT+SB Live kombinációk külön-külön is veszélyesek. Ilyet még csak nem is feltételeztem.''

    Egyszerűen hülyeség amit az abit-al kapcsolatban írsz, 1,5 évig használtam Abit KT133A alaplapot SBlive-al és tökéletesen működött, a tünetmentes duma csak félremagyarázás.
    Miért erre cseréltem? Azért mert az előző via konfig tökéletesen működött, és csak a via-ban volt integrált SATA.
    Ahogy később kiderült a rendszer ugyanúgy recsegett Epox lappal is mint az Abit-al tehát a via chipset a gagyi, ebbe a témába csak próbálod belekeverni az Abit-ot.

    Kompatibilitás gondok:
    -Ati 9600XT-t vehetek a KT600-as lapba?
    -Vagy vegyek új hangkártyát az alaplap miatt?
    -Vagy a prohardver KT600 tesztjében is írták hogy memória feszemeléssel kellett stabilizálni az alaplapot mert alap mem. beállításokkal nem volt stabil. :O

    Összegezve a via chipkészlet gagyi, nehogy már az alaplaphoz kelljen válogatva megvennem utólag a már meglévő hw elemeket amelyek egy Nforce2-ben tökéletesen működnek.
    Akárhogy is próbálod védeni fényezni a Via KT600+VT8237 chipkészletét gagyik mind kompatibilitás mind sebesség szempontjából.
    Egy előnyük van az integrált SATA vezérlő több nem nagyon van.

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Aktív témák