Hirdetés

Aktív témák

  • intelfan

    aktív tag

    válasz DcsabaS #19 üzenetére

    Pontosan tudom miről beszélek, mégis honnan veszed azt hogy nem tudok megkülönböztetni két chipsetet?

    Adott egy konfig(proci, tuner, hangkártya stb.) ami tökéletesen működött egy KT133A chipsetes alaplapban.
    Ezt upgradeltem eddig 2 különböző tipusú abit majd epox KT600-as alaplapra VT8237 southbridge-el és recseg össze vissza sehogy sem sikerült a problémát megoldani.

    Miért működik ugyanez a konfig átpakolva egy Nforce2-be miért működik tökéletesen a régi via lappal?

    A VT8237 távol áll attól hogy akár csak jónak nevezzem, sehol egy PCI lock,a SATA vezérlő letilt a magasabb PCI frekvenciákon erre jön még ez a recsegés + hangeldobás mizéria nem is mondok róla semmit.........

    ''VT8237-tel csak annak lehet baja, aki egyszerűen dem tud driver-eket helyesen installálni.''
    Na akkor mond el nekem pontosan milyen drivert tegyek fel?

    -SBLive és SB128-al próbáltam, windowsos, drivercd-s, 3 fajta küönböző kiadású netes driverrel
    -slotcsere megvolt direkt nem irq-t osztó pci slotban van
    -tuning levéve
    -szabvány cpu órajel és->pci freki
    -több fajta hyperion driver kipróbálva
    -pci latency patch kipróbálva
    -Nem használt irq-k a biosban letiltva. Lan, hang stb.
    -mem. fesz emelve hogy stabilabb legyen
    -oprendszer reinstall több oprendszert próbáltam párhuzamosan xp-t és 9X-et is.

    Nehéz lesz nekem elmagyaráznod hogy nem recseg a VT8237-es délihíd ami előtt ülök amikor ezzel szívok 2 hónapja.

    Egyedül az integrált SATA és a hozzá megvett nagy SATA vinyó miatt nem cseréltem még le a lapot nforce2-re.

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Aktív témák